close
Holandia jako kierunek wakacyjny

Holandia jako kierunek wakacyjny

Letnie wakacje to nie tylko gorące południowe kraje, piaszczyste plaże i żar lejący się z nieba. To doskonały czas na zwiedzanie Europy. W celach turystycznych warto wybrać się do Holandii, której nie można odmówić uroku. Znajdziesz tam wiele zabytków i obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będziesz podziwiał malownicze pejzaże i plantacje kolorowych tulipanów. Zaplanuj podróż busem w komfortowych warunkach i ruszaj na podbój Europy!

Bus Polska-Holandia

Akcesoria turystyczne - porównaj na Ceneo

Najlepszym środkiem transportu jest bus polska holandia. Największą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że bus odbiera pasażerów ze wskazanego adresu w Polsce i zawozi wprost pod wskazany adres w Holandii. Adres podajesz podczas dokonywania rezerwacji – telefonicznie lub przez aplikację mobilną. Doświadczeni kierowcy odpowiadają za bezpieczeństwo podróżnych, a busy do Holandii to nowoczesne pojazdy z wieloma udogodnieniami (Wi-Fi, terminale płatnicze, klimatyzacja, wygodne regulowane fotele itd.). Przejazd busem jest zatem w pełni bezpieczny i komfortowy.

Tanie busy do Holandii – ile to kosztuje?

Trasy obejmują: województwo podkarpackie, małopolskie, śląskie oraz dolnośląskie. Można zabrać ze sobą nawet trzy walizki. Za transport z Polski do Holandii zapłacisz około 480 zł – tanie busy wydają się zatem świetną alternatywą dla innych środków transportu.

Co zwiedzić w Holandii?

Leżąca w Zachodniej Europie Holandia ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom – począwszy od zapierających dech w piersiach zabytków architektury, przez muzea, aż po malownicze regiony i piękne krajobrazy. Warto zrobić choćby ogólny plan zwiedzania, aby zobaczyć największe i najpopularniejsze atrakcje Niderlandów.

Wioska Kinderdijk

Warto wybrać się do tego malowniczego miasteczka, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdziesz tam park wiatraków, które są symbolem Holandii. W wiosce znajduje się aż 19 oryginalnych zabytkowych wiatraków. Panorama z rysującymi się na horyzoncie wiatrakami wygląda jak żywa pocztówka. Jest to punkt, którego nie możesz ominąć podczas zwiedzania Holandii.

Miasteczko Delft

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest miasteczko Delft, słynące z wyrobu ceramiki. Fajanse z Delft mają różne wzory, jednak słyną z użycia dwóch kolorów: białego i niebieskiego. Powstają natomiast przy użyciu dawnych metod produkcji sprzed kilkuset lat. Bez wątpienia są to produkty unikatowe i warto je zobaczyć na własne oczy. Kupisz tam również unikatowe pamiątki.

Amsterdam

Jeśli jesteś w Holandii, to koniecznie musisz się udać do Amsterdamu, czyli stolicy kraju. To barwne miasto, tętniące życiem i opowiadające przeróżne historie. Jego znakiem charakterystycznym są liczne kanały, kolorowe rowery na każdym rogu, malownicze kamieniczki. Znajdziesz tu Dzielnicę Czerwonych Latarni, zwiedzisz bogate w dzieła sztuki muzea, zobaczysz Pałac Królewski.

Rijksmuseum

Jeśli już mowa o muzeach, to nie sposób nie wspomnieć o Rijksmuseum. Zbiór dzieł jest naprawdę imponujący – w 80 galeriach zgromadzono aż 8000 eksponatów! Na własne oczy zobaczysz kunszt takich artystów światowej sławy, jak: Jan Steen, Frans Hals, Vermeer czy Rembrandt. Jednym z najsłynniejszych dzieł jest „Straż nocna” Rembrandta, eksponowana w specjalnie oświetlonej sali.

Muzeum Vincenta van Gogha

Kolejnym ważnym punktem na artystycznej i kulturalnej mapie Holandii jest zlokalizowane w Amsterdamie Muzeum Vincenta van Gogha. Ukazuje dzieła artysty oraz przybliża zwiedzającym historię i czasy, w jakich przyszło mu żyć i tworzyć. W placówce znajduje się blisko 200 obrazów, 500 rysunków i 700 listów artysty.

Safari Resort Beekse Bergen

Z muzeów przenosimy się na safari! To niezwykły park, do złudzenia przypominający naturalne warunki, jakie panują w Afryce. Z bliska zobaczysz żyrafy, zebry, nosorożce, strusie i bawoły przylądkowe, a także foki na plaży.

Zaandam i skansen Zaanse Schans

Niedaleko Amsterdamu znajduje się skansen wiatraków Zaanse Schans oraz tradycyjnych drewnianych domów. Przepięknie zachowane domostwa oraz 13 konstrukcji zabytkowych wiatraków nadaje miejscowości niepowtarzalnego klimatu. Tutaj poczujesz prawdziwą esencję holenderskiej kultury i w sposób namacalny zapoznasz się z historią kraju.

Valkenburg aan de Geul

To miejsce, które pozwala przenieść się w czasie. Zwiedzisz tu ruiny zamku Valkenburg, a także zabytkowe zameczki, dwory i gotyckie kościoły niczym z baśni Andersena. W miejscowości można liczyć również na atrakcje dla dzieci, a mianowicie parki rozrywki: Sprookjesbos i bardziej znany De Valkenier.

Podsumowując; Holandia to niezwykle ciekawy cel podróży. Jeśli planujesz podróż do Holandii – busy będą najlepszym środkiem transportu. Dojedziesz w wybrane miejsce, wskazane podczas rezerwacji busa do Holandii (online lub telefonicznie). Na trasie Polska-Holandia kursują wygodne busy, zapewniające bezpieczne przewozy do Holandii (i z powrotem oczywiście też). Atutem są konkurencyjne ceny i możliwość przewiezienia walizek w luku bagażowym. Wystarczy już tylko przygotować plan zwiedzania i można cieszyć się wyczekiwanym urlopem.

 

 

19 sierpnia 2022299Views1Comment

Zabierz fotowoltaikę na wakacje! Jak sprytnie wykorzystać jej potencjał nawet na wczasach?

Podróżowanie kamperem po Europie i kupowanie winiet