close
Wakacyjna apteczka. Co do niej zapakować?

Wakacyjna apteczka. Co do niej zapakować?

Urlopy i wakacyjne wyjazdy to nasz upragniony czas wypoczynku. Bez względu gdzie i z kim wyjeżdżamy, musimy zabrać ze sobą wakacyjną apteczkę. W takim pudełku lub kosmetyczce powinny znaleźć się produkty, które mogą pomóc w wielu sytuacjach kryzysowych. Co dokładnie powinno się tam znaleźć? Oto kilka naszych propozycji. Sprawdź naszą listę i ciesz się radosnym czasem bez niemiłych niespodzianek!

Plastry na odciski, kiedy nowe buty obcierają

Na wakacyjne wyjazdy kupujemy bardzo często nowe ubrania i buty. Niestety nierozchodzone obuwie może narobić dużo szkody. A odciski i otarcia leczymy co najmniej kilka dni. W tym czasie zazwyczaj rezygnujemy z chodzenia, ponieważ każdy krok sprawia, że ból wraca. Aby tego uniknąć i nie odchodzić od urlopowych spacerów i zwiedzania, warto mieć przy sobie plastry na odciski.

Krem łagodzący oparzenia słoneczne

Niestety nie zawsze potrafimy powiedzieć stop i zejść z plaży w odpowiednim momencie. A słońce bywa bardzo zdradliwe. W efekcie na naszej skórze pojawiają się bolesne i nieprzyjemne poparzenia słoneczne. Dlatego oprócz dobrego kremu z filtrem zabieramy ze sobą środek, który będzie łagodził i leczył takie podrażnienia. Najlepiej, aby był to produkt dedykowany do tego problemu. Nie używamy innych tłustych substancji, które mają odmienne zastosowanie.

Moskitiera i środki na owady

Komary, meszki i inne małe stworzonka potrafią skutecznie uprzykrzyć każdy wakacyjny wieczór. Zabierz ze sobą środek, który będzie je odstraszał. Przetestuj go jeszcze przed wyjazdem. Sprawdź, czy jego zapach nie jest dla ciebie zbyt drażniący i czy nie wywołuje uczulenia. Dodatkowo przed jego użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do produktu.

Okulary przeciwsłoneczne

Chronimy naszą skórę, warto, abyśmy zatroszczyli się także o nasze oczy. Dlatego zabierz ze sobą dobre okulary przeciwsłoneczne. Takie, które będą miały odpowiedni filtr UV. Pamiętaj, że jest to zakup na lata. Na zdrowiu nie można przecież oszczędzać.

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, czyli szybka pomoc

Zdarza ci się mieć bolesne miesiączki? Albo jadą z wami małe dzieci, które często gorączkują? Zapakuj do swojej kosmetyczki coś, co w razie potrzeby uśmierzy ból i zbija temperaturę. Takie środki można kupić właściwie wszędzie, ale w przypadku nagłej sytuacji, warto mieć je przy sobie.

Park Narodowy Skaftafell

Islandia – Park Narodowy Skaftafell

Trójmiasto – region pełen atrakcji