close
Amsterdam-pływanie po kanałach

Amsterdam-pływanie po kanałach

w Amsterdamie jedną z najlepszych rozrywek i równocześnie sposobem na zwiedzanie miasta jest wycieczka osławionymi kanałami.

160 kanałów o łącznej długości 75 kilometrów tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami; są one ważnym ciągiem komunikacyjnym jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki). Układ kanałów tworzy swojego rodzaju półkole- bardzo dobrze widoczne z lotu ptaka. Trzy największe i główne kanały (licząc „od środka”) to Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami.

Kanały Amsterdamu to gratka dla turystów, bowiem, każdy może z nich skorzystać. Wystarczy…mieć czym pływać. Bez problemu można wsiąść na stateczek wycieczkowy, który opływa Amsterdam uwzględniając najciekawsze miejsce. Opcja ta nazywa się Canal Bus. Wybieram więc trasę i wsiadamy na statek. Trasy są cztery: Red Line, Green Line, Blue Line oraz Orange Line. Każda z nich jest bardzo ciekawa, ale najlepiej wybrać się trasą zieloną- po drodze zobaczymy Dom Anny Frank, Dom Rembranta oraz Muzeum Van Gogha. Wycieczka trwa ok. 90 minut.
Koszt biletu to 28 euro za osobę, przy czym bilet jest ważny całą dobę, uprawnia do zmiany linii oraz pozwala również na przemieszczanie się tramwajami i metrem. Usługa jest dostępna również w miesiącach zimowych.
Inną atrakcją jest rower wodny, dzięki któremu można samodzielnie ustalić swoją trasę zwiedzania. Godzinna przejażdżka to 8 euro za rower (za 1-2 osoby, im więcej osób tym taniej).

Internet:

www.canal.nl, www.amsterdam.info, www.iamsterdam.com

w Amsterdamie jedną z najlepszych rozrywek i równocześnie sposobem na zwiedzanie miasta jest wycieczka osławionymi kanałami. 160 kanałów o łącznej długości 75 kilometrów tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami; są one ważnym ciągiem komunikacyjnym jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki). Układ kanałów tworzy swojego rodzaju półkole- bardzo dobrze widoczne z lotu ptaka. Trzy największe i główne kanały (licząc „od środka”) to Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami. Kanały Amsterdamu to gratka dla turystów, bowiem, każdy może z nich skorzystać. Wystarczy…mieć czym pływać. Bez problemu można wsiąść na stateczek wycieczkowy, który opływa Amsterdam uwzględniając najciekawsze miejsce. Opcja ta nazywa się Canal Bus. Wybieram więc trasę i wsiadamy na statek. Trasy są cztery: Red Line, Green Line, Blue Line oraz Orange Line. Każda z nich jest bardzo ciekawa, ale najlepiej wybrać się trasą zieloną- po drodze zobaczymy Dom Anny Frank, Dom Rembranta oraz Muzeum Van Gogha. Wycieczka trwa ok. 90 minut. Koszt biletu to 28 euro za osobę, przy czym bilet jest ważny całą dobę, uprawnia do zmiany linii oraz pozwala również na przemieszczanie się tramwajami i metrem. Usługa jest dostępna również w miesiącach zimowych. Inną atrakcją jest rower wodny, dzięki któremu można samodzielnie ustalić swoją trasę zwiedzania. Godzinna przejażdżka to 8 euro za rower (za 1-2 osoby, im więcej osób tym taniej). Internet: www.canal.nl, www.amsterdam.info, www.iamsterdam.com

w Amsterdamie jedną z najlepszych rozrywek i równocześnie sposobem na zwiedzanie miasta jest wycieczka osławionymi kanałami. 160 kanałów o łącznej długości 75 kilometrów tworzy wyjątkową siatkę połączeń między poszczególnymi ulicami; są one ważnym ciągiem komunikacyjnym jak również miejscem, gdzie toczy się zwyczajne życie mieszkańców (domy na wodzie i mieszkalne barki). Układ kanałów tworzy swojego rodzaju półkole- bardzo dobrze widoczne z lotu ptaka. Trzy największe i główne kanały (licząc “od środka”) to Herengracht, Keizersgracht i Prinzengracht, które połączone są między sobą wieloma mniejszymi kanalikami i mostami. Kanały Amsterdamu to gratka dla turystów, bowiem, każdy może z nich skorzystać. Wystarczy…mieć czym pływać. Bez problemu można wsiąść na stateczek wycieczkowy, który opływa Amsterdam uwzględniając najciekawsze miejsce. Opcja ta nazywa się Canal Bus. Wybieram więc trasę i wsiadamy na statek. Trasy są cztery: Red Line, Green Line, Blue Line oraz Orange Line. Każda z nich jest bardzo ciekawa, ale najlepiej wybrać się trasą zieloną- po drodze zobaczymy Dom Anny Frank, Dom Rembranta oraz Muzeum Van Gogha. Wycieczka trwa ok. 90 minut. Koszt biletu to 28 euro za osobę, przy czym bilet jest ważny całą dobę, uprawnia do zmiany linii oraz pozwala również na przemieszczanie się tramwajami i metrem. Usługa jest dostępna również w miesiącach zimowych. Inną atrakcją jest rower wodny, dzięki któremu można samodzielnie ustalić swoją trasę zwiedzania. Godzinna przejażdżka to 8 euro za rower (za 1-2 osoby, im więcej osób tym taniej). Internet: www.canal.nl, www.amsterdam.info, www.iamsterdam.com

28 marca 20118297Views

Szczepienia-Azja

Czasopisma podróżnicze/turystyczne w Polsce