close
Odważ się płynąć pod prąd!

Odważ się płynąć pod prąd!

Decydując się na wspinaczkę po klifach takich ja te na Wyspach Owczych

Są takie kierunki podróży, gdzie był niemal każdy. Bez względu na to, czy chodzi o wypoczynek letni czy zimowy.

Trochę orientu

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Aby w czasie ferii zimowych zakosztować nieco ciepła, a jednocześnie wybrać podróż tańszą niż Wyspy Kanaryjskie, warto ruszyć na wschód. Magiczny, pachnący przyprawami orient urzeka całkowitą odmiennością od tego, co znamy na co dzień. I choć podróże do Indii mają swoich zwolenników, nie są one tak powszechne, jak wspomniany wcześniej Egipt.

Himalajska przygoda

Co tam Alpy, co tam Tatry! Szusowanie na nartach w Himalajach – to dopiero nie lada wyczyn! Nie jest to oczywiście wyzwanie odpowiednie dla amatorów, ale ktoś z zaawansowanymi umiejętnościami znajdzie tam niezwykłe przeżycia. Kto tam był z cała pewnością przyzna, że koszt podróży w przypadku samolotu lub długość jazdy (nawet 1,5 doby autokarem) wart jest poniesienia.

Wolontariat lekarstwem na zblazowanie

Choć przeważnie wolontariat może się wiązać z dłuższym wyjazdem, warto się zorientować w możliwościach nawet w czasie ferii. Kraje afrykańskie potrzebują ogromnej pomocy i jeśli ktoś poczuje potrzebę serca może połączyć przyjemne z pożytecznym – wyjazd i poznawanie nieznanej sobie kultury z pomocą. Konkretny cel zależy już wyłącznie od nas samych, a satysfakcja jest gwarantowana, nawet jeśli wyjazd będzie wymagał od nas większego wysiłku. Zawsze można to potraktować jako inną formę aktywnego wypoczynku.

Szczególne środki ostrożności

Każda niestandardowa wyprawa wymaga również niestandardowego zabezpieczenia. Zwłaszcza w przypadku wyjazdów, które wiążą się z uprawianiem sportów podwyższonego ryzyka. Nie można więc zapomnieć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, na przykład w Signal Iduna. Niezbędne mogą być również odpowiednie szczepienia, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w specjalistycznej przychodni medycyny podróży, gdzie można uzyskać kompleksową informację dotyczącą profilaktyki zdrowotnej przed wyjazdem.


Booking.com

Praktyczne porady na temat rezerwacji hoteli online

Capodanno we włoskim stylu na mediolańskim Piazza del Duomo. Źródło: www.festeamilano.it

Tanie hotele: Mediolan