close
Jaworki – Homole – Arena Narciarska

Jaworki – Homole – Arena Narciarska

Jaworki trasy narciarskie i wyciągi

Działający od 25 lat, ośrodek narciarski położony jest na północnym stoku „Bukowinek” w odległości zaledwie 350 metrów od centrum Jaworek.
Dla miłośników śnieżnego szaleństwa wybudowano ostatnio nową, dwuosobową kolej linową, dwa wyciągi orczykowe oraz przygotowano osiem tras narciarskich o łącznej długości około 4400 m.
Łączna zdolność przewozowa wszystkich urządzeń wynosi ponad 2200 osób na godzinę.

Działający od 25 lat, ośrodek narciarski położony jest na północnym stoku „Bukowinek” w odległości zaledwie 350 metrów od centrum Jaworek. Dla miłośników śnieżnego szaleństwa wybudowano ostatnio nową, dwuosobową kolej linową, dwa wyciągi orczykowe oraz przygotowano osiem tras narciarskich o łącznej długości około 4400 m. Łączna zdolność przewozowa wszystkich urządzeń wynosi ponad 2200 osób na godzinę.

Jaworki trasy narciarskie i wyciągiJaworki – Homole Arena Narciarska
ul. Zaskalskie 14
34-460 Szczawnica- Jaworki
tel./fax.: +48 (0) 18 262 1543
www: strona domowa
cennik: cennik SkiPass

O stoku:
Lokalizacja: Wyciągi położone są na północnym stoku Bukowinek w malowniczej dolinie potoku Skalskie

Arena narciarska o łącznej powierzchni 27 ha graniczy od wschodu z rezerwatem Zaskalskie Bodnarówka a od zachodu z rezerwatem Wąwóz Homole. W pobliżu znajdują się dwa kolejne rezerwaty przyrody: Biała Woda i Wysoka.

Do dyspozycji kolej linowa 2-osobowa niewyprzęgana oraz 2 wyciągi orczykowe.
Dwa punkty malej gastronomii:
Bar przy dolnej stacji kolei linowej „Homole”
Szałas „Bukowinki” u góry – czynny cały rok
Przygotowane ratrakiem i oświetlone trasy zjazdowe
Trasy do jazdy Off-Piste
Wypożyczalnię i serwis sprzętu sportowego
Naukę jazdy na nartach i snowboardzie pod okiem instruktorow
Grill
Plac zabaw dla dzieci

Wyciągi
Całoroczna kolej linowa „Homole”
kolej 2-osobowa niewyprzęgana, długość 621 metrów średnie pochylenie 19% różnica poziomów 116 metrów przepustowość 1028 osób/godzinę czas jazdy 4 minuty

Dwa wyciągi narciarskie dla początkujących narciarzy:
– „Storczyk” o długości 200 metrów, talerzowy, różnica poziomów 25 metrów, przepustowość 700 osób/godzinę, czas jazdy 1,5 minuty
– „Snowtubing” o długości 150 metrów, talerzowy, bezpodporowy, różnica poziomów 20 metrów, przepustowość 700 osób/godzinę,czas jazdy 1 minuta

Kolej linowa HomoleTrasy:
Trasa nr 1 – trasa główna obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana i oświetlona o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona)

Trasa nr 2 – obok kolei linowej, sztucznie zaśnieżana o długości około 700 metrów o małym i średnim stopniu trudności (niebieska i czerwona) przeznaczona zarówno dla narciarzy jak również dla potrzeb klubów narciarskich (do treningów) i do rozgrywania zawodów narciarskich

Trasa nr 3 – położona na stoku bliżej Rezerwatu Zaskalskie, o długości ponad 700 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest sztucznie nasniezana i przygotowywana ratrakiem tylko przy dostatecznej ilości naturalnego śniegu.

Trasa nr 4 – położona obok trasy nr 3, o długości ponad 750 metrów, łatwa (niebieska). Trasa nie jest przygotowywana ratrakiem i jest przeznaczona dla milosnikow jazdy offpiste.

Trasy nr. 5 i 6 – położone są obok wyciągu orczykowego „Storczyk” po jego obu stronach. Trasa nr 5 jest zaśnieżana, trasa nr 6 będzie zaśnieżana i przygotowywana ratrakiem w miarę potrzeb. Przewiduje się możliwość oświetlenia obu tras. Trasy są łatwe (niebieskie) przeznaczone do nauki jazdy na nartach.

Trasa nr 7 – TUBING PARK. Trasa ta jest położona obok wyciągu nr.3. Jest to trasa bardzo łatwa, zaśnieżana i przeznaczona dla naszych najmłodszych klientów. Na trasie tej będzie przygotowany tor zjazdowy do zjeżdżania na oponach pneumatycznych.

Trasa nr 8 – najbardziej wysunięta w kierunku wschodnim, nieprzygotowywana ratrakiem, przeznaczona dla doświadczonych narciarzy potrafiących radzić sobie w trudnych warunkach i świeżym śniegu. Bardzo trudna o długości ponad 900 metrów.

Dojazd:
Aby dojechać do Jaworek, należy z drogi wojewódzkiej Nowy Targ – Krościenko – Nowy Sącz skierować się na most przez Dunajec w Krościenku, przez który kierujemy się w stronę Szczawnicy i dalej przez centrum miasta do Jaworek.

19 listopada 20103893Views
Wąwóz Homole obok Jaworek (fot.Vindicator Wikipedia)

Jaworki

Kocierz