close
Kocierz – Hotel & Spa Kocierz

Kocierz – Hotel & Spa Kocierz

Kocierz - trasy i wyciągi

Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy Kocierz stanowi dogodną bazę wypadową dla turystów udających się na piesze wędrówki (trzy szlaki turystyczne) czy uprawiających turystykę rowerową.
Obecność własnych wyciągów narciarskich (długości: 750m i 150m) oraz pobliskich stoków (Szczyrk, Korbielów, Rzyki Praciaki) jest gwarantem udanego, aktywnego wypoczynku dla miłośników białego szaleństwa.

Ośrodek Konferencyjno-Wypoczynkowy Kocierz stanowi dogodną bazę wypadową dla turystów udających się na piesze wędrówki (trzy szlaki turystyczne) czy uprawiających turystykę rowerową. Obecność własnych wyciągów narciarskich (długości: 750m i 150m) oraz pobliskich stoków (Szczyrk, Korbielów, Rzyki Praciaki) jest gwarantem udanego, aktywnego wypoczynku dla miłośników białego szaleństwa.

Kocierz - trasy i wyciągiHotel & SPA Kocierz
Targanice ul Beskidzka 206, 34 – 120 Andrychów
Telefon: (33) 875 06 00 Godziny: 9.00 – 18.00,
www: www.kocierz.pl
cennik: cennik i SkiPass
Współrzędne GPS:
# N49°46’41.79
# E19°19’02.51

Narty/Snowboard

Do dyspozycji są dwa orczykowe wyciągi narciarskie z dwoma trasami zjazdowymi.
Obie trasy posiadają niezależny system sztucznego naśnieżania oraz oświetlenia.
Pierwsza z nich położona pośród lasów i ma długość 750m. Jej atutem jest piękne położenie, nieduża skala trudności i niezwykłe widoki. Druga – oddana do użytku w roku 2007 – przeznaczona jest dla dzieci i rozciąga się na długości 150m. Obie trasy są dobrze przygotowane i oświetlone.
Ponadto w obiekcie otwarta została wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Zniżki dla rodzin oraz grup zorganizowanych.

Atuty: Szkółka narciarska, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, gastronomia (karczma regionalna), noclegi (dwa budynki hotelowe 90 pokoi / 245 miejsc hotelowych), parkingi (3 parkingi/ 300 miejsc zlokalizowane 50 m od wyciągu), SPA (kryty basen, sauny, jacuzzi oraz 10 gabinetów)

Wyciągi: 2
Wyciągi orczykowe: 2
Trasy ogółem: 2
Trasy naśnieżane: 2
Trasy oświetlone: 2

Dojazd:
Z Bielsko – Białej do Hotel & SPA Kocierz jadąc przez Kęty i Andrychów to około 35 km. Aby dojechać na Kocierz trzeba wyjechać z Bielska – Białej ul. Krakowską w stronę Krakowa i Kęt. W miejscowości Kobiernice wjeżdżając na rondo, opuszczamy je drugim zjazdem w kierunku miejscowości Kęty. W miejscowości Kęty po przejechaniu torów kolejowych kierujemy się w prawo na obwodnicę w kierunku Krakowa. Po przejechaniu około 500m dojeżdżamy do ronda, które opuszczamy pierwszym wyjazdem, kierując się na Kraków i Andrychów. Następnie jedziemy prosto około 8 km (przez miejscowość Bulowice). Wjeżdżając do Andrychowa, znajdujemy się na ul. Krakowskiej z której należy się kierować do miejsca docelowego wg oznakowania Hotel & SPA Kocierz. (Jedna z możliwych tras: wjeżdżamy do centrum Andrychowa – cały czas trzymając się ul. Krakowskiej – wjeżdżamy na most, za nim skręcamy w pierwszą ulicę w prawo (ul. 1 Maja) po przejechaniu około 300 m wjeżdżając na rondo, opuszczamy je pierwszym zjazdem i znajdujemy się na ul. Beskidzkiej, która prowadzi na sam szczyt przełęczy Kocierskiej, do Hotel & SPA Kocierz.

19 listopada 20102149Views

Kocierz

Mandatem w narciarza.