close
Krynica Górska – Słotwiny

Krynica Górska – Słotwiny

Słotwiny

Trasy przygotowane ratrakiem, większość tras sztucznie naśnieżana oraz oświetlana. Na miejscu placówka GOPR, szkoły narciarskie oraz snowboardowe, wypożyczalnia oraz serwis narciarski. Przy wyciągach znajdują się obiekty małej gastronomii.

Trasy przygotowane ratrakiem, większość tras sztucznie naśnieżana oraz oświetlana. Na miejscu placówka GOPR, szkoły narciarskie oraz snowboardowe, wypożyczalnia oraz serwis narciarski. Przy wyciągach znajdują się obiekty małej gastronomii.

SłotwinyKrynica, Słotwiny

O stoku:
Ośrodek na północnych zboczach Krzyżowej (820 m) oferuje kilka wyciągów na obszernym stoku. Dzięki dobremu zagospodarowaniu oraz szerokim i niezbyt trudnym trasom Słotwiny od lat cieszą się ogromną popularnością, głównie wśród miłośników rodzinnego zjeżdżania.
Pewny śnieg (z wyjątkiem okresów ocieplenia powyżej 8°C), trasy o zróżnicowanym stopniu trudności
Parking: niestrzeżone (płatne), w sezonie trudno o miejsce

Trasy:
Słotwiny – Ziaja – Wyciąg orczykowy o długości 400 m. Stok ubijany ratrakami, bez sztucznego oświetlenia i naśnieżania. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu, parking.

Słotwiny – Tabaszewski 1 – Wyciąg orczykowy o długości 860 m. Stok oświetlany, ubijany ratrakami. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu.

Słotwiny – Tabaszewski 2 – Wyciąg orczykowy o długości 950 m. Stok oświetlany, ubijany ratrakami. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu.

Tabaszewski 3 – Wyciąg orczykowy o długości 120 m. Stok oświetlany, ubijany ratrakami. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny, wypożyczalnia sprzętu.

Ośrodek Narciarski – Słotwiny I – Wyciąg orczykowy, długość 350 m. Znajduje się tu 8 tras zjazdowych. Stok sztucznie dośnieżany, sztucznie oświetlany, ubijany ratrakami. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny.

Ośrodek Narciarski – Słotwiny II – Wyciąg orczykowy, długość 800 m. W sezonie czynny całą dobę. Znajduje sie tu 8 tras zjazdowych. Stok sztucznie dośnieżany, sztucznie oświetlany, ubijany ratrakami. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny.

Ośrodek Narciarski – Słotwiny III – Wyciąg orczykowy, długość 820 m. W sezonie wyciąg czynny jest przez całą dobę. Znajduje się tu 8 tras zjazdowych. Stok sztuczne dośnieżany, sztucznie oświetlany, ubijany ratrakami. Na miejscu znajduje się szkółka narciarska, serwis narciarski, punkt gastronomiczny.

CZARNY POTOK:
Wyciąg orczykowy nad DW “Pegaz” – Wyciąg orczykowy o długości 450 m. Z górnej stacji wyciągu można zjechać na tereny narciarskie w Słotwinach

Wyciąg talerzykowy w pobliżu ośrodka “Czarny Potok” S.A. – Wyciąg talerzykowy o długości 300 m. Stok niezbyt stromy, dobry dla początkujących i dla dzieci.

Dojazd
Z centrum Krynicy ul. Piłsudskiego do górnj części miasta i tu, po wyjeździe z parku, w mało widocznym nieoznakowanym miejscu skręcić w lewo, a następnie wąską drogą na parkingi w pobliżu kościoła w Słotwinach.
W weekendy, podobnie jak i w przypadku dojazdu do Czarnego Potoku, bardziej sensowne jest skorzystanie z komunikacji publicznej
Autobusami komunikacji uzdrowiskowej i mikrobusami do ostatniego przystanku w Słotwinach

Jaworzyna Krynicka wyciągi i trasy narciarskie

Krynica Górska – Jaworzyna Krynicka

Centrum Narciarskie Azoty - wyciągi

Krynica Górska – Centrum Narciarskie Azoty