close

Szczyrk – COS

Szczyrk - trasy - wyciągi

Ośrodek narciarski COS Skrzyczne jest wyposażony w dwa wyciągi krzesełkowe oraz kilka mniejszych wyciągów orczykowych, które są w stanie w ciągu godziny przepuścić aż 3900 osób.
Różnorodność tras, jaką zapewnia nam Skrzyczne sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze warunki panują na trasach powyżej Jaworzyny, gdzie można szusować od listopada aż do wczesnej jesieni

Ośrodek narciarski COS Skrzyczne jest wyposażony w dwa wyciągi krzesełkowe oraz kilka mniejszych wyciągów orczykowych, które są w stanie w ciągu godziny przepuścić aż 3900 osób. Różnorodność tras, jaką zapewnia nam Skrzyczne sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsze warunki panują na trasach powyżej Jaworzyny, gdzie można szusować od listopada aż do wczesnej jesieni

Szczyrk - trasy - wyciągiCentralny Ośrodek Sportu
Szczyrk, ul. Myśliwska 45,
tel. 033/8178620
www: http://www.szczyrk.cos.pl/
cennik: Kolejka linowa i wyciągi orczykowe

Narty/Snowboard

Jeden z dwóch największych terenów zjazdowych w Szczyrku. Trasy długie i zróżnicowane włącznie z trasą FIS – to na plus. Na minus trzeba zaliczyć kolejki do wyciągu (do 30 min) . Dobrze jeżdżący powinni wybrać trasę FIS.
Snowboard – Na zjazdzie ze Skrzycznego można spotkać freestylowców, funów alpine’u i freeride’u – dużo hopek. Na trasie FIS-Doliny snowboarderzy czasami własnymi siłami budują skocznie.

Trasy:
Trasa „Ondraszek”:najdłższa trasa na Skrzycznem o długości 5200m – zarazem również najłatwiejsza . Prowadzi ona przez bardzo łagodny szlak, który nie ma zbyt ostrych załamań i jest idealnym rozwiązaniem dla słabiej jeżdżących narciarzy oraz rodziców z dziećmi

Trasa „Widokowa”: poziom również łatwy i przyjemny zjazd, wynoszący 2300 m. i prowadzi od Jaworzyny do Doliny.

Trasa „Kaskada” : trasa dla bardziej wymagających o długości 3100 m. Prowadzi ona ze Skrzycznego do Jaworzyny. Najgorszym momentem jest zaraz na początku bardzo stromy zajzd, na którym trzeba szczególnie uważać.

Trasa „FIS”: jak sama nazwa wskazuje, trasa dla bardzo wymagających narciarzy i snowbordzistów wynosząca 2800m.. Posiada ona licencję na rozgrywanie imprez sportowych m. in Pucharu Świata. Najlepiej przygotowana trasa ze względu na sztuczne naśnieżanie. Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych tras narciarskich w Polsce.

Wyciągi
Wyciągi: 7
Wyciągi orczykowe: 3
Wyciągi talerzykowe: 2
Wyciągi krzesełkowe: 2
Trasy ogółem: 6
Trasy naśnieżane: 2
Trasy oświetlone: 0

O stoku:
Lokalizacja: północno-zachodnie stoki Skrzycznego
Dyżurki GOPR przy dolnej stacji kolei linowej, na Hali Jaworzynie i na Skrzycznem, Restauracje przy dolnej stacji kolei linowej i na Skrzycznem.
Bar na Hali Jaworzynie
Wypożyczalnie sprzętu i serwisy przy dolnej stacji kolei linowej, szkółki i instruktorzy przy dolnej stacji kolei linowej i na Skrzycznem.
Ceny itp: karty magnetyczne punktowe:
niebieskie – na kolej linową i wyciągi narciarskie, można załadować dowolną liczbę punktów, kaucja zwrotna
żółte – na kolej linową, można załadować dowolną liczbę punktów, bez kaucji.
cennik: http://www.szczyrk.cos.pl/osrodek_narciarski/cennik.php (Kolejka linowa i wyciągi orczykowe)
Parking: strzeżony, niestrzeżony (płatne), przy dolnej stacji kolei linowej

Dojazd
Dolna stacja kolei linowej po lewej stronie głównej drogi prowadzącej z Buczkowic, ok. 1,5 km za centrum
PKS: Szczyrk Kolejka (50 m)

15 listopada 20105385Views
Wyciągi w Szczyrku

Szczyrk – Biła

Mapa - Szczyrk - Wyciągi

Szczyrk – Czyrna – Solisko