close
Tanie podróżowanie po Europie

Tanie podróżowanie po Europie

Często, w czasie wyjazdów największy koszt jaki musimy ponieść to koszt podróży. Warto więc zastanowić się jakie mamy opcje, jeśli chodzi o tanie podróżowanie po Europie.

Tanie loty po Europie

Najwygodniejszym sposobem podróżowania jest lot samolotem. To często najszybsza opcja, pozwala nam przemieścić się na duże odległości w zaledwie kilka godzin. Ma oczywiście i swoje wady, jak na przykład limit bagażu czy drogie bilety lotnicze. Dlatego też warto szukać takich połączeń lotniczych, które pozwolą nam za stosunkowo niewielki koszt przemieścić się z punktu A do punktu B. Są wyszukiwarki tanich lotów (na przykład: Transpomat.pl), które pozwolą nam na znalezienie przelotu w atrakcyjnej cenie.

Linie lotnicze oferują pasażerom interesujące promocje – specjalne ceny dnia czy oferty typu “last minute”. Jeśli na przykład zdecydujemy się na wylot za kilka dni, może okazać się, że tanie loty oznaczają naprawdę niskie ceny – 39 złotych w jedną stronę. Warto więc śledzić na bieżąco oferty pojawiające się w wyszukiwarkach.

Autostop

Kiedyś podróże autostopem były znacznie popularniejsze, teraz decyduje się na nie mniej osób, ale jednak wciąż są chętni. Podróż autostopem jest tania – możemy dogadać się z kierowcą, że dorzucimy się do benzyny. Z drugiej strony, bywa, iż taki sposób zwiedzania jest niebezpieczny – dlatego też, decydując się na autostop, nie wybierajmy się w pojedynkę oraz dawajmy komuś znać o swoim położeniu.

Przejazdy autokarowe w atrakcyjnych cenach

Warto nie deprecjonować autokarów – na krótszych trasach są one znakomitym wyborem. Przede wszystkim, możemy do nich zabrać więcej bagażu niż do samolotu – duży bagaż to 30 kg plus 5 kilogramów w mniejszej, podręcznej torbie. Autokar jest też lepszym wyborem dla osób, które z różnych przyczyn źle znoszą lot samolotem. Istotne jest też, że lot często kończy się na lotnisku poza miastem docelowym – przykładem są połączenia do Mediolanu, które tak naprawdę są połączeniami do Bergamo, oddalonego o godzinę drogi. Autokar dowiezie nas do centrum miasta. Bilety autokarowe są zazwyczaj dużo tańsze niż bilety lotnicze. Jeśli decydujemy się na niedaleką podróż, na przykład wybieramy autokary do Niemiec czy do Czech może się okazać, że podroż będzie trwała niewiele dłużej niż dojazd na lotnisko, odprawa, lot, odebranie bagażu, i dotarcie do centrum miasta.
Podobnie jak w przypadku biletów lotniczych, podróż autokarem zaplanować można korzystając z wyszukiwarki takiej jak Bus.Transpomat.pl. Dzięki niej wyszukamy najbardziej atrakcyjne połączenie spośród wszystkich dostępnych w danym terminie. Zamiast odwiedzać po kolei strony różnych przewoźników, propozycje sprawdzimy na jednej stronie.

Współdzielenie kosztów

Jeszcze jednym sposobem na tanie podróżowanie po Europie jest dogadanie się w kilka osób i podzielenie kosztów podróży samochodem. Zaletą takiego rozwiązania jest wygoda i niezależność. Wadą może być zmęczenie kierowcy, co szczególnie daje się we znaki, jeśli na krótko wybieramy się w odległe miejsce.

Jest wiele sposobów na niedrogie podróże po kontynencie. Warto wybrać ten, który będzie dla nas najwygodniejszy. Dużo zależy od dostępności połączeń oraz czasu, jaki chcemy poświęcić na dotarcie do celu. W przypadku krótkich, weekendowych wypadów najlepiej jest postawić na ten środek lokomocji, które pozwoli nam przemieścić się najszybciej. Jeśli z kolei wybieramy się gdzieś na dłużej, zacznijmy od przemyślenia tego ile bagażu musimy ze sobą zabrać.

Fuerteventura – raj na Wyspach Kanaryjskich

Często podróżujesz do Wielkiej Brytanii i Irlandii? Skorzystaj z programu Extra Stena Line!