close
Fuerteventura – raj na Wyspach Kanaryjskich

Fuerteventura – raj na Wyspach Kanaryjskich

Wyspy Kanaryjskie cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli nurkowania i wysokich temperatur. Jedną z nich jest Fuerteventura – królowa wszystkich plaż. Podpowiadamy, na jaką część wyspy się zdecydować oraz jak poznać największe atrakcje Fuerteventura!

wycieczki fuerteventura

Akcesoria turystyczne - porównaj na Ceneo
  1. Słońce, plaża, piasek
  2. Północ czy południe?
  3. Jak poznać atrakcje Fuerteventura?

Słońce, plaża, piasek

Kto przebywa na Wyspy Kanaryjskich? Przede wszystkim osoby, które pragną odpoczynku na łonie natury. Rajski archipelag dostarcza niezliczonej ilości wrażeń zarówno dla tych, którzy kochają nurkować, jak i tych uwielbiających wędrować po bezdrożach.

Atrakcje Fuerteventura wyróżniają się jednak spośród innych wysp Archipelagu. Nie bez powodu jest ona nazywana plażą Wysp Kanaryjskich. Na jej terenie odnajdziemy aż 150 piaszczystych plaż nad błękitną wodą Oceany Atlantyckiego. Prawdziwy raj dla wielbicieli wodnego szaleństwa i kąpieli słonecznych.

Północ czy południe?

Zanim zdecydujemy się na wycieczki Fuerteventura, warto poznać poszczególne części tej tajemniczej i dzikiej wyspy. Na samej północy odnajdziemy słynny kurort Corralejo. Zasłynął on z piaszczystych, rozległych wydm, które sprawiają, że czujemy się jak na środku prawdziwej pustyni.

Z kolei na południowo-wschodnim wybrzeżu mamy dostęp do turystycznych kurortów takich jak Costa Calma czy Morro Jable. Jeśli zaś zainteresowały nas plaże, wspomniane na samym początku, wybierzmy Półwysep Jadnia. To właśnie tam zobaczymy najpiękniejsze i piaszczyste plaże spośród wszystkich dostępnych na Wyspach Karaibskich. Wymieniając dodatkowo piękne krajobrazy oraz urokliwe miasteczka wiemy, że trafiliśmy tam, gdzie powinniśmy się znaleźć.

Jak poznać atrakcje Fuerteventura?

Atrakcje fuerteventura

Wycieczki Fuerteventura to szereg różnego rodzaju ofert, które znajdziemy w wielu biurach podróży. Jak zatem sprawić, aby nie dostać zawrotu głowy od mnogości ofert? Przede wszystkim wybierzmy swoje priorytety. Zastanówmy się jakie atrakcje Fuerteventura są dla nas najbardziej istotne. Poznajmy możliwości, jakie oferują Wyspy Kanaryjskie, a następnie wybierzmy sposób podróżowania – a jest ich niemało.

Jednym z podstawowych rodzai zwiedzania jest skorzystanie z usług biura podróży. Archipelag wysp na Oceanie Atlantyckim cieszy się dużą popularnością. Dlatego bez trudu odnajdziemy ofertę, która zabierze nas w tamto miejsce.

Biura podróży mają jednak jedną zasadniczą wadę – są mocno ograniczające. Decydując się na taką opcję niejako musimy przystać na odgórne warunki i plan podróżowania. Jeśli będzie nas interesowało coś innego aniżeli grupę i przewodnika, możemy poczuć się zawiedzeni.

Alternatywę stanowi podróżowanie na własną rękę i bez żadnych pośredników. Jest to bardzo dobra opcja, patrząc na swobodę oraz możliwość zobaczenia tego, na czym nam najbardziej zależy. Czy jednak uda nam się samemu dotrzeć do wszystkich ciekawych miejsc? Atrakcje Fuerteventura obejmują wiele miejsc, których nie ma w lokalnych przewodnikach, a znają je tylko miejscowi. Dlatego będąc po raz pierwszy na Wyspach Kanaryjskich może być nam trudno się odnaleźć.

Z pomocą przychodzą nam lokalni przewodnicy. Wakacje Fuerteventura przez Polaków, mieszkających od lat na wyspie są jedną z najbardziej trafionych opcji. Przede wszystkim poznamy wszystkie najważniejsze miejsca, a w dodatku sami możemy zasugerować kierunki, jakie nas interesują. Ponadto przebywanie w obecności Polaków może być sporym ułatwieniem, jeśli nie czujemy się pewni w językach obcych. Decydując się na lokalnych rodaków mamy też pewność, że apartamenty Fuerteventura, na jakie trafimy będą strzałem w dziesiątkę. Natomiast cała podróż zostanie niezapomnianą, rajską przygodą!

4 marca 20202552Views1Comment

Jeśli w góry to tylko w odpowiednich butach

Tanie podróżowanie po Europie