close
Najpiękniejsze modele kolejowe – poznaj je!

Najpiękniejsze modele kolejowe – poznaj je!

W Polsce istnieje wiele wspaniałych makiet kolejowych. Wiele miast może się poszczycić – Wrocław, Poznań, Borówiec i wiele innych. Podczas wycieczek ogromne makiety kolejowe robią wrażenie i są jednymi z najciekawszych atrakcji mnóstwa wyjazdów. Zachwycają się nimi dzieci, ale też dorośli. To sprawia, że często pojawia się chęć posiadania własnej, choćby małej kolekcji. Prezentujemy imponujące modele kolejowe, które okażą się spełnieniem marzeń niejednego modelarza.

Najwspanialsze modele kolejowe bez względu na to, czy przedstawiają dawne parowozy, czy najnowsze lokomotywy elektryczne, robią wrażenie bogactwem szczegółów. Mogą być sterowane zarówno analogowo, jak i cyfrowo, na rynku dostępne są zarówno modele gotowe, jak i te które wymagają sklejenia. Bogatą ofertę znajdziesz na: https://www.modelmania.eu/modelarstwo-kolejowe-c2131. Zapraszamy na subiektywny przegląd najpiękniejszych modeli.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Modele kolejowe dla miłośników polskiego kolejarstwa

Parowóz TKt1-63 Polskich Kolei Państwowych firmy PIKO to tzw. tendrzak, czyli lokomotywa parowa. Zachwyca precyzją wykonania i bogactwem szczegółów, zachowany w skali H0 (1:87). Model jest gotowy, nie wymaga sklejania czy modelowania. Dzięki dekoderowi można uzyskać cyfrowe podświetlenie kabiny.

Wszystkim tym, którzy darzą sentymentem PKP polecamy również model elektrycznego zespółu trakcyjne EN57, który jeszcze do niedawna był częstym widokiem na polskich torowiskach.

Dla amatorów historii kolei

Parowóz BR 64 268, zwany również jako Bubikopf, firmy Lenz robi wrażenie wiernym odwzorowaniem oryginału produkowanego przez Niemieckie Towarzystwo Kolei (DGR). Produkowany od 1925 roku, ostatni egzemplarz wycofano z eksploatacji dopiero w 1974 roku. Zdecydowanie warto mieć go w swojej kolekcji.

Na uwagę zasługuje również parowóz Mogul Union Pacific Railroad z dźwiękiem i parą. Zamontowany generator dymu sprawi, że model będzie prezentować się jeszcze bardziej autentycznie.

Dla kolekcjonerów modeli kolejowych z różnych stron świata

Transalpin 6-częściowy pociąg z lokomotywą dźwiękową marki Jagerndorfer. Model imituje pociąg Austriackich Kolei Federalnych. W zestawie nie zabrakło nawet wagonu restauracyjnego, jest również wagon sterowniczy. Dzięki dekoderowi pociąg będzie nie tylko cieszył oczy, ale zapewni także wspaniałą zabawę.

Elektryczny zespół trakcyjny Hondekop marki PIKO powstał na wzór pociągu Holenderskich Kolei Żelaznych. Utrzymany jest w skali 1:160, model jest gotowy, nie wymaga sklejania ani malowania.

30 października 2023437Views
Grafika: freepik.com

Terapia wodna w hotelach Medical SPA – Jak działa?

Odkryj urok Hotelu Ossowski: 7 powodów, dlaczego warto go wybrać!