close
Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi?

Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi?

Wakacje z dziećmi nad morzem są świetną okazją do odnowienia wzajemnych relacji z wszystkimi członkami naszej rodziny. Kiedy w czasie od września do czerwca zarówno rodzice jak i pociechy są zabiegani i wciąż zmęczeni codzienną pracą trudno się wyluzować, nabrać właściwego dystansu do różnych sytuacji, a przede wszystkim odpocząć i wzajemnie porozmawiać. Wakacje, zwłaszcza nad morzem na plaży dają możliwość nadrobienia wszystkich zaległość.

O czym trzeba pamiętać wyjeżdżając z dziećmi nad morze

Niestety na wakacjach z dzieckiem nad morzem (https://www.belmareresort.pl/) na pewno mniej będzie czasu na leżakowanie albo opalanie się na kocu z zamkniętymi oczami. Będąc z dziećmi nad wodą w pierwszej kolejności należy zadbać o ich bezpieczeństwo. A więc najlepiej podzielić obowiązki opieki nad maluchem pomiędzy mamę, tatę ewentualnie dorastające rodzeństwo aby cały czas mieć na oku czy kilkulatek nie wchodzi za głęboko do wody, albo czy nie oddala się zbytnio od naszego parawanu. Na plaży w tłumie przecież bardzo łatwo się zgubić.

Niektórzy przezorni rodzice na czas pobytu nad wodą na plaży dają dziecku na rękę albo na szyję tasiemkę z przyczepionym imieniem i numerem telefonu do mamy i taty. Bo gdyby już zabłąkanie na plaży się zdarzyło to łatwiej będzie dzieciakowi pomóc. Trzeba też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu przed promieniami słonecznymi. A więc krem z filtrem i czapka na głowę są obowiązkowe.

Kwestią bezpieczeństwa jest też uważać na dzieci w pobliżu wysokich nadmorskich klifów. Ładne widoki mogą kusić, aby pójść zobaczyć jak z góry wygląda plaża. Niestety barierki zabezpieczające jeżeli już są często pozostawiają wiele do życzenia. O wypadek nietrudno.

Jak nie nudzić się na plaży?

Jeżeli woda w morzu jest zbyt zimna, albo na stanowisku ratownika powiewa czerwona flaga warto zadbać o inne ciekawe spędzenie czasu. Jako obowiązkowy ekwipunek należy zabrać różne zabawki przydatne do piaskownicy. A więc łopatkę, wiaderko, jakieś foremki itp. Budowanie zamków zawsze jest fajną i pożyteczną zabawą często dla całej rodziny. Można też wziąć książeczkę do czytania albo karty do gry w „Piotrusia” ewentualnie dmuchaną piłkę. Ciekawym doświadczeniem dla dziecka będzie też spacer wzdłuż brzegu podczas zbierania muszelek.

Pojedźcie na wycieczkę

Wielogodzinny pobyt na plaży przez całe dwa tygodnie stanie się nudny. Warto więc spędzić też czas na wycieczkach krajoznawczych. W prawie każdym mieście i miejscowości można znaleźć jakieś zabytki, muzea, wystawy, parki krajobrazowe i inne ciekawostki, które warto dziecku pokazać. Można pojechać na wycieczkę samochodem, albo (jeśli w pobliżu jest jakiś port) statkiem. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg, Słupsk i wiele innych pięknych miejsc czeka na Wasze odkrycia.

O czym pamiętać pakując walizkę przed wyjazdem?

Pogoda nad polskim morzem bywa zmienna i nieraz nawet w lipcu i sierpniu przydadzą się kurtki, swetry, dres i inne ubrania, dzięki którym dzieci (a także i Wy) się nie przeziębić. Oczywiście trzeba mieć także kostium kąpielowy, klapki na plażę, kremy z filtrem (o których pisaliśmy wyżej) i wszystkie inne akcesoria jakie zwykle zabieracie ze sobą na wakacje. Może nieoczywistą ciekawostką będzie fakt, że dla dziecka warto zabrać kalosze. Dzieci lubią taplać się w wodzie nawet kiedy jest trochę zimno. Jeżeli w chłodny dzień będziecie chcieli się przejść na spacer plażą to szybko może się okazać, że adidasy lub inne obuwie zostaną oblane przez falę. A przemoczone nogi to pierwszy krok do problemów ze zdrowiem. Jeżeli dzieciak będzie szedł poprzez plażę w kaloszach takich stresów nie będziecie musieli przeżywać.

7 grudnia 2022540Views

Gubałówka – czy warto odwiedzić i co robić na szczycie?

Czy dzieci potrzebują ESTA, żeby dostać się do stanów?