close
Plaże Baška – Chorwacja

Plaże Baška – Chorwacja

Baška to miasto na największej wyspie Chorwacji, Krk. Należy do bardzo popularnych, chętnie odwiedzanych przez wielbicieli Morza Adriatyckiego miejsc.Baška to miasto na największej wyspie Chorwacji, Krk. Należy do bardzo popularnych, chętnie odwiedzanych przez wielbicieli Morza Adriatyckiego miejsc.

duze - Vela Plaža w chorwackiej miejscowości Baška kusi głęboko wciętą w ląd zatoką. Źródło: www.about-croatia.com.hr

Sama wyspa Krk położona jest w Zatoce Kvarner, w północnej części Adriatyku. Rozwój swojej gospodarki zawdzięcza przede wszystkim wspaniałym plażom, które napędzają turystykę już od 1908 r. Wtedy to otwarto pierwsze publiczne, przystosowane dla kuracjuszy kąpielisko na wyspie.

Największą i najpiękniejszą plażą Baški jest Vela Plaža – wspaniała, naturalnie piaszczysta, o długości 1,8 km. Mimo iż w jej okolicy postawiono sporo hoteli, restauracji, klubów, sklepików i innych plażowych udogodnień, nie straciła ona na szczęście nic ze swojego uroku i miłej, rodzinnej atmosfery. Z pewnością nie będziemy się tam nudzić – dla aktywnych są wypożyczalnie wszelkiego rodzaju sprzętu wodnego oraz boiska do siatkówki i piłki plażowej.

Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej kameralnego niż Vela Plaža, mamy do wyboru aż 30 innych piaszczystych wybrzeży. Niektóre są naprawdę trudno osiągalne – dotrzeć można na nie jedynie łódką lub schodząc piechotą po dość stromych skałkach (gdy decydujecie się na taką opcję, oprócz klapek zabierzcie wygodne buty sportowe!). Niedaleko centrum Baški znajduje się także słynna Banculuka kemping i plaża dla nudystów.

Vela wywalczyła w 1999 r. prestiżową odznakę Błękitnej Flagi” („The Blue Flag Award”). Przyznaje ją proekologiczna organizacja Foundation of Environmental Education (FEE) jedynie tym plażom, które spełniają wysokie standardy czystości, ekologii, bezpieczeństwa i jakości usług turystycznych.


Booking.com
Karnawał w Notting Hill w niczym nie ustępuje temu z Rio! Źródło: http://news.bbcimg.co.uk

Koncerty, festiwale i inne atrakcje w sierpniu 2013

Dorosły żółw zielony spokojnie penetruje przybrzeżne rafy - Cypr. Źródło: www.blog.cypruscoupon.com

Plaża Lara – Cypr