close
Szczekająca plaża (Barking Sands Beach) – Hawaje

Szczekająca plaża (Barking Sands Beach) – Hawaje

Większa część obszaru Barking Sands Beach należy do Pacific Missile Range

Jeżeli szczekanie działa na waszego psa dość prowokująco, zamiast zabierać go na plażę, lepiej zostawcie pupila tym razem w domu!

Jeżeli szczekanie działa na waszego psa dość prowokująco, zamiast zabierać go na plażę, lepiej zostawcie pupila tym razem w domu!

duze - Większa część obszaru Barking Sands Beach należy do Pacific Missile Range, gdzie US Navy przeprowadza swoje ćwiczenia. Źródło: w

Barking Sands Beach znajduje się na zachodnim wybrzeżu czwartej co do wielkości wyspy Hawajów, Kauai; dokładnie pomiędzy Polihale State Park a Kekaha Beach Park. Dźwięk, jaki emitują fale uderzające o nabrzeże jest niesamowity i jedyny taki na świecie – do złudzenia przypomina szczekanie psa! Dzieje się tak z powodu wyjątkowego rodzaju kwarcu, z którego składa się piasek na tej plaży. Poszczególne ziarenka trą o siebie i wydają donośne, „szczekające” odgłosy.

Całkowita długość plaży jest ogromna – ponad 24 km – jednak zdecydowana większość terenu (na który rzecz jasna nie ma wstępu) należy do marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych (US Navy). Od wielu lat toczą one z lokalnymi mieszkańcami wyspy spór o te tereny. Hawajczycy, nie mając innego wyboru, zaakceptowali już wybudowanie bazy wojskowej, kosmodromu i poligonu rakietowego stanowiącego istotną część Pacific Missile Range. Jednakże nie chcą się zgodzić na zagarnianie przez marynarkę wojenną z roku na rok coraz większego obszaru tego wybrzeża. Zwłaszcza, że odpalane rakiety jeszcze bardziej intensyfikują huk, jaki powodują fale, często przyprawiając człowieka o prawdziwy ból głowy.

Zielona

Zielona plaża Papakolea (Papakolea Beach) – Hawaje

Błazenek ''Nemo'' w Akwarium w Gdyni. Źródło: www.akwarium.gdynia.pl

Fokarium, akwarium i oliwskie zoo, czyli jak spędzić czas z dziećmi w Trójmieście