close
Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Łodzi

Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Łodzi

Jedna z zatoczek ogromnego Zalewu Sulejowskiego. Źródło: http://tomaszow.pl

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu niecałych 100 km od Łodzi!Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu niecałych 100 km od Łodzi!

1. Stawy nad rzeką Jasień w Łodzi – ul. Przędzalniana (2,8 km od centrum Łodzi).

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

2. Stawy Jana w Łodzi – MOSiR: kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Ul. Rzgowska 247 (6,5 km na południe od centrum Łodzi).

3. Stawy „Młynek” – MOSiR na rzece Olechówka. Wypożyczalnia kajaków. Ul. Śląska 168 (8 km na południowy wschód od centrum Łodzi).

4. Kąpielisko Arturówek w Łodzi-Łagiewnikach – MOSiR: kąpielisko, przystań wodna i kemping. Ul. Skrzydlata 75 (8 km na północ od centrum Łodzi).

5. Stawy Stefańskiego – MOSiR: kąpielisko oraz przystań wodna. Ul. Patriotyczna 3 (8,4 km na południe od centrum Łodzi).

6. Baseny termalne w Poddębicach – ul. Adama Mickiewicza 19, Poddębice (40 km na północny zachód od centrum Łodzi).

* „Ośrodek nad Stawem” w Konstantynowie Łódzkim – kemping, pole namiotowe i domki letniskowe. Poza tym rzecz jasna wypożyczalnia sprzętu wodnego, miejsca do grillowania i pikniku, a także kryty basen, hala sportowa i siłownia. Tylko 11 km na zachód od Łodzi; ul. Łaska 64/66, Konstantynów Łódzki.

* Czarnocin – w powiecie piotrkowskim. Co prawda przejrzystość wody pozostawia często wiele do życzenia (zwłaszcza w mniejszym z dwóch stawów), ale oba akweny mają wielu zwolenników, zwłaszcza wśród kitesurferów, którzy przyjeżdżają tu zarówno latem jak i zimą na snowkiting. 15 km od Łodzi (kierunek na Tomaszów Mazowiecki).

* Zalew „Businka” w Pabianicach – właściwie 2 połączone ze sobą, sztuczne stawy wzdłuż rzeki Dobrzynka (dopływ Neru). Oprócz wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, przez cały rok można korzystać z boisk do piłki nożnej, siatkówki, streetballa oraz z kortów tenisowych. Stawy są regularnie zarybiane, zatem mając kartę wędkarską i po uiszczeniu niewielkiej opłaty można do woli wędkować. 17 km na południowy zachód od Łodzi; ul. Bugaj 110, Pabianice.

* Kąpielisko „Don Bosco” w Lutomiersku – obiekt należący do Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego. Został wybudowany na rzece Zalewka, 19 km za zachód od Łodzi; ul. Kąpieliskowa 2, Lutomiersk.

Jedna z zatoczek ogromnego Zalewu Sulejowskiego. Źródło: http://tomaszow.pl* Zalew Sulejowski – sztuczny akwen o powierzchni 27 km² powstał w latach 1969-74 na Pilicy pod Tomaszowem Mazowieckim. Rzeka została spiętrzona tamą o długości 1,2 km i wysokości 16 m w celu zapewnienia wody pitnej mieszkańcom województwa łódzkiego. Wspaniałe miejsce na weekendowe wypady dla całej rodziny – pełne piaszczystych plaż, pomostów, przystani i zatoczek. Nad Zalewem Sulejowskim znajdują się liczne ośrodki turystyczno-wypoczynkowe, m.in. Borki czy też Smardzewice. 21 km w kierunku zachodnim od Łodzi.

* Młynek koło Tuszyna – dawne stawy rybne zostały przekształcone w kąpielisko (czyste, ale niestety bez ratowników) o całkowitej powierzchni 3 ha. Nieopodal jest pole namiotowe oraz domki kempingowe. 22 km drogi samochodem na południe od Łodzi.

* Stryków nad rzeką Moszczenica – duży zalew o powierzchni 9 ha z plażą, wypożyczalnią sprzętu do wodnej rekreacji i kompleksami sportowymi Orlik 2012. W okolicy piękne lasy – rezerwaty Grądy nad Moszczenicą i Struga Dobieszkowska. 22 km drogą autem na północny wschód od Łodzi.

* Kąpielisko „Nad Lindą” w Grotnikach – piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego i pole namiotowe to główne zalety tego malowniczo położonego pod lasem miejsca. Zostało ono utworzone przez sztuczne zalanie polodowcowej dolinki – zalew ma 1,5 ha powierzchni, a pochyły brzeg stanowi idealne warunki do opalania się. 24 km na północny zachód od Łodzi; ul. Rozrywkowa 1, Grotniki.

* Kąpielisko „Starówka” w Ozorkowie – utworzone na rzece Starówka. Strzeżone, z wypożyczalnią sprzętu wodnego i specjalnym, płytszym miejscem dla dzieci. 26 km drogi samochodem na północny zachód od Łodzi; ul. Wiejska, Ozorków.

* Mrożyczka – kąpielisko w Głownie utworzone w starorzeczu rzeki Mroga. Pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi biegnie grobla oraz droga krajowa 14. Nad kąpieliskiem jest przystań wodna, plaża z punktami gastronomicznymi i wypożyczalnia sprzętu wodnego. 32 km na północny wschód od Łodzi; ul. Swobody 12, Głowno.

* Kąpielisko w Łasku – zbieg rzek Pisia i Grabia. Oprócz wyznaczonego płytszego miejsca dla dzieci, mamy tu także fragment zalewu specjalnie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 35 km drogi samochodem na południowy zachód od Łodzi; ul. Armii Krajowej, Łask.

* Kąpielisko w Leźnicy Wielkiej, w gminie Parzęczew – strzeżone, można wypożyczyć łódki, kajaki i rowery wodne. 43 km na północny zachód od Łodzi.

* Kąpielisko SłoneczkoPiotrków Trybunalski. Akwen przy Jeziorze Bugaj z plażą o długości 80 metrów! Dla wysportowanych znajdzie się wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Wokół zalewu biegnie trasa spacerowa, doskonała do joggingu i nordic walkingu. 51 km na południe (i lekko na wschód) od Łodzi.

* Zalew „Wawrzkowizna” koło Bełchatowa – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rząsawie. Jest to sztucznie utworzone kąpielisko w dolinie rzeki Widawka. Dobre warunki do kajakowania, wiosłowania łodzią, a nawet żeglowania. 10 km od Bełchatowa, 60 km na południe od Łodzi.

* Kąpielisko Słok na rzece Widawka – powiat bełchatowski. Zbiornik retencyjny utworzony w latach 70-tych. Ogromna powierzchnia (75 ha!) pozwala nawet na uprawianie żeglarstwa. W wodach zalewu żyje sporo gatunków ryb, a w okolicznych lasach rośnie mnóstwo grzybów. 14 km od Bełchatowa; 62 km na południe od Łodzi (kierunek na Bełchatów).

* Zalew Tatar na rzece Rawka – „Ośrodek Sportu i Rekreacji” w Rawie Mazowieckiej. 61 km krajową trasą 72 na wschód od Łodzi.

* Zalew Zadębie w Skierniewicach – kąpielisko strzeżone (ratownicy WOPR pilnują od ulicy Konwaliowej). Poza tym znajdziemy tu wypożyczalnię sprzętu wodnego i liczne stanowiska do wędkowania. Ok. 71 km na wschód od Łodzi.

Jeziorsko - źródło: http://www.sieradz-zdjecia.pl* Jeziorsko na rzece Warta – jest to największy powierzchniowo zbiornik wodny w województwie łódzkim (ponad 42 km²). Utworzono go w 1986 r. aby nawodnił okoliczne obszary rolne oraz uregulował przepływy Warty. Oprócz tego spełnia wiele funkcji turystycznych i rekreacyjnych – często odbywają się nad nim rozmaite zawody w sportach wodnych. 73 km drogą samochodową na zachód od Łodzi.

* Kodrąb – strzeżone kąpielisko nad zalewem na rzece Widawka. Pomost, molo oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. 85 km na południe od Łodzi.

* Struga Strzelecka – ciek wodny oddalony o 94 km na południe od Łodzi; ul. Turystyczna, Przedbórz.

* Zbiornik „Jankowice” w Zakrzówku Szlacheckim – piaszczysta plaża i super ryby (okonie, sandacze, szczupaki, węgorze, i in.). Dno zalewu równe, piaszczyste, bez większych skupisk podwodnej roślinności. 99 km na południe od Łodzi, 17 km na zachód od Radomska.

W tekście pojawiają się linki afiliacyjne.


Booking.com
11 maja 2023
554733Views2Comments
Malownicza panorama Monte San Giorgio. Źródło: www.mendrisiottoturismo.ch

Monte San Giorgio – góra pełna skamieniałości (Włochy i Szwajcaria)

7 miejsc, które musisz odwiedzić w Peru