close
Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Łodzi

Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Łodzi

Jedna z zatoczek ogromnego Zalewu Sulejowskiego. Źródło: http://tomaszow.pl

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu niecałych 100 km od Łodzi!Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu niecałych 100 km od Łodzi!

1. Stawy nad rzeką Jasień w Łodzi – ul. Przędzalniana (2,8 km od centrum Łodzi).

2. Stawy Jana w Łodzi – MOSiR: kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Ul. Rzgowska 247 (6,5 km na południe od centrum Łodzi).

3. Stawy „Młynek” – MOSiR na rzece Olechówka. Wypożyczalnia kajaków. Ul. Śląska 168 (8 km na południowy wschód od centrum Łodzi).

4. Kąpielisko Arturówek w Łodzi-Łagiewnikach – MOSiR: kąpielisko, przystań wodna i kemping. Ul. Skrzydlata 75 (8 km na północ od centrum Łodzi).

5. Stawy Stefańskiego – MOSiR: kąpielisko oraz przystań wodna. Ul. Patriotyczna 3 (8,4 km na południe od centrum Łodzi).

6. Baseny termalne w Poddębicach – ul. Adama Mickiewicza 19, Poddębice (40 km na północny zachód od centrum Łodzi).

* „Ośrodek nad Stawem” w Konstantynowie Łódzkim – kemping, pole namiotowe i domki letniskowe. Poza tym rzecz jasna wypożyczalnia sprzętu wodnego, miejsca do grillowania i pikniku, a także kryty basen, hala sportowa i siłownia. Tylko 11 km na zachód od Łodzi; ul. Łaska 64/66, Konstantynów Łódzki.

* Czarnocin – w powiecie piotrkowskim. Co prawda przejrzystość wody pozostawia często wiele do życzenia (zwłaszcza w mniejszym z dwóch stawów), ale oba akweny mają wielu zwolenników, zwłaszcza wśród kitesurferów, którzy przyjeżdżają tu zarówno latem jak i zimą na snowkiting. 15 km od Łodzi (kierunek na Tomaszów Mazowiecki).

* Zalew „Businka” w Pabianicach – właściwie 2 połączone ze sobą, sztuczne stawy wzdłuż rzeki Dobrzynka (dopływ Neru). Oprócz wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych, przez cały rok można korzystać z boisk do piłki nożnej, siatkówki, streetballa oraz z kortów tenisowych. Stawy są regularnie zarybiane, zatem mając kartę wędkarską i po uiszczeniu niewielkiej opłaty można do woli wędkować. 17 km na południowy zachód od Łodzi; ul. Bugaj 110, Pabianice.

* Kąpielisko „Don Bosco” w Lutomiersku – obiekt należący do Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego. Został wybudowany na rzece Zalewka, 19 km za zachód od Łodzi; ul. Kąpieliskowa 2, Lutomiersk.

Jedna z zatoczek ogromnego Zalewu Sulejowskiego. Źródło: http://tomaszow.pl* Zalew Sulejowski – sztuczny akwen o powierzchni 27 km² powstał w latach 1969-74 na Pilicy pod Tomaszowem Mazowieckim. Rzeka została spiętrzona tamą o długości 1,2 km i wysokości 16 m w celu zapewnienia wody pitnej mieszkańcom województwa łódzkiego. Wspaniałe miejsce na weekendowe wypady dla całej rodziny – pełne piaszczystych plaż, pomostów, przystani i zatoczek. Nad Zalewem Sulejowskim znajdują się liczne ośrodki turystyczno-wypoczynkowe, m.in. Borki czy też Smardzewice. 21 km w kierunku zachodnim od Łodzi.

* Młynek koło Tuszyna – dawne stawy rybne zostały przekształcone w kąpielisko (czyste, ale niestety bez ratowników) o całkowitej powierzchni 3 ha. Nieopodal jest pole namiotowe oraz domki kempingowe. 22 km drogi samochodem na południe od Łodzi.

* Stryków nad rzeką Moszczenica – duży zalew o powierzchni 9 ha z plażą, wypożyczalnią sprzętu do wodnej rekreacji i kompleksami sportowymi Orlik 2012. W okolicy piękne lasy – rezerwaty Grądy nad Moszczenicą i Struga Dobieszkowska. 22 km drogą autem na północny wschód od Łodzi.

* Kąpielisko „Nad Lindą” w Grotnikach – piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego i pole namiotowe to główne zalety tego malowniczo położonego pod lasem miejsca. Zostało ono utworzone przez sztuczne zalanie polodowcowej dolinki – zalew ma 1,5 ha powierzchni, a pochyły brzeg stanowi idealne warunki do opalania się. 24 km na północny zachód od Łodzi; ul. Rozrywkowa 1, Grotniki.

* Kąpielisko „Starówka” w Ozorkowie – utworzone na rzece Starówka. Strzeżone, z wypożyczalnią sprzętu wodnego i specjalnym, płytszym miejscem dla dzieci. 26 km drogi samochodem na północny zachód od Łodzi; ul. Wiejska, Ozorków.

* Mrożyczka – kąpielisko w Głownie utworzone w starorzeczu rzeki Mroga. Pomiędzy dwoma zbiornikami wodnymi biegnie grobla oraz droga krajowa 14. Nad kąpieliskiem jest przystań wodna, plaża z punktami gastronomicznymi i wypożyczalnia sprzętu wodnego. 32 km na północny wschód od Łodzi; ul. Swobody 12, Głowno.

* Kąpielisko w Łasku – zbieg rzek Pisia i Grabia. Oprócz wyznaczonego płytszego miejsca dla dzieci, mamy tu także fragment zalewu specjalnie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 35 km drogi samochodem na południowy zachód od Łodzi; ul. Armii Krajowej, Łask.

* Kąpielisko w Leźnicy Wielkiej, w gminie Parzęczew – strzeżone, można wypożyczyć łódki, kajaki i rowery wodne. 43 km na północny zachód od Łodzi.

* Kąpielisko SłoneczkoPiotrków Trybunalski. Akwen przy Jeziorze Bugaj z plażą o długości 80 metrów! Dla wysportowanych znajdzie się wypożyczalnia sprzętu wodnego, boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Wokół zalewu biegnie trasa spacerowa, doskonała do joggingu i nordic walkingu. 51 km na południe (i lekko na wschód) od Łodzi.

* Zalew „Wawrzkowizna” koło Bełchatowa – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rząsawie. Jest to sztucznie utworzone kąpielisko w dolinie rzeki Widawka. Dobre warunki do kajakowania, wiosłowania łodzią, a nawet żeglowania. 10 km od Bełchatowa, 60 km na południe od Łodzi.

* Kąpielisko Słok na rzece Widawka – powiat bełchatowski. Zbiornik retencyjny utworzony w latach 70-tych. Ogromna powierzchnia (75 ha!) pozwala nawet na uprawianie żeglarstwa. W wodach zalewu żyje sporo gatunków ryb, a w okolicznych lasach rośnie mnóstwo grzybów. 14 km od Bełchatowa; 62 km na południe od Łodzi (kierunek na Bełchatów).

* Zalew Tatar na rzece Rawka – „Ośrodek Sportu i Rekreacji” w Rawie Mazowieckiej. 61 km krajową trasą 72 na wschód od Łodzi.

* Zalew Zadębie w Skierniewicach – kąpielisko strzeżone (ratownicy WOPR pilnują od ulicy Konwaliowej). Poza tym znajdziemy tu wypożyczalnię sprzętu wodnego i liczne stanowiska do wędkowania. Ok. 71 km na wschód od Łodzi.

Jeziorsko - źródło: http://www.sieradz-zdjecia.pl* Jeziorsko na rzece Warta – jest to największy powierzchniowo zbiornik wodny w województwie łódzkim (ponad 42 km²). Utworzono go w 1986 r. aby nawodnił okoliczne obszary rolne oraz uregulował przepływy Warty. Oprócz tego spełnia wiele funkcji turystycznych i rekreacyjnych – często odbywają się nad nim rozmaite zawody w sportach wodnych. 73 km drogą samochodową na zachód od Łodzi.

* Kodrąb – strzeżone kąpielisko nad zalewem na rzece Widawka. Pomost, molo oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. 85 km na południe od Łodzi.

* Struga Strzelecka – ciek wodny oddalony o 94 km na południe od Łodzi; ul. Turystyczna, Przedbórz.

* Zbiornik „Jankowice” w Zakrzówku Szlacheckim – piaszczysta plaża i super ryby (okonie, sandacze, szczupaki, węgorze, i in.). Dno zalewu równe, piaszczyste, bez większych skupisk podwodnej roślinności. 99 km na południe od Łodzi, 17 km na zachód od Radomska.


Booking.com
16 lipca 2013
495300Views2Comments
Plaża Es Trenc na południowym wybrzeżu Majorki - Baleary

Plaża Es Trenc – Majorka, Hiszpania.

Praia do Beliche w Sagres - Portugalia. Źródło: olhares.sapo.pt

Plaże w okolicy Sagres w Algarve, Portugalia