close
Wakacje nad wodą – dlaczego warto wybrać urlop nad jeziorem?

Wakacje nad wodą – dlaczego warto wybrać urlop nad jeziorem?

Wakacje nad wodą cieszą zarówno małych, jak i dużych, nic więc dziwnego, że wiele Polaków decyduje się na spędzanie urlopu blisko wody. Wielką popularnością cieszy się oczywiście morze, wielu z nas decyduje się także na wyjazd w przeciwnym kierunku, czyli w góry, jednak jeziora również mają wiele do zaoferowania i w tym artykule przekonamy się, jak wiele! Dlaczego warto wybrać się na wakacyjne szaleństwo nad jezioro?

Dla każdego coś, co lubi

Przede wszystkim, kurorty i hotele położone nad jeziorem posiadają bogatą ofertę rekreacyjną, która umożliwia wypoczywanie wszystkim nad wodą w dokładnie taki sposób, w jaki lubią najbardziej! Dla lubiących aktywny tryb życia i nie mogących wysiedzieć w jednym miejscu dłużej, niż 5 minut, jest żaglówka, kajak czy rower wodny. Atrakcyjne, piaszczyste plaże będą idealne dla wszystkich lubiących nieco wolniejszy upływ czasu i chcących maksymalnie się zrelaksować. Wiele sprzętów i akcesoriów możemy bez problemu wypożyczyć, a nad bezpieczeństwem wszystkich plażowiczów czuwa wyszkolony ratownik. Relaks na maksa…

Źródło: Hotel Olandia

Aktywności wokół jeziora

Oprócz odpoczynku w samym jeziorze, do dyspozycji mamy także wiele atrakcji pobocznych, jak na przykład zwiedzanie historycznych zabytków, jazda konna czy możliwość wypożyczenia rowerów lub długi spacer w leśnym zaciszu. Jest to gratka dla tych, którzy chcą nieco aktywnie podejść do wypoczynku, a także wielka radość dla najmłodszych. Wokół jezior znajdują się piękne tereny rekreacyjne, które zapewnią nam świetną rozrywkę, gdy zabawa w wodzie już nam się znudzi.

Mniejsze tłumy

Wiadome jest także, że wybierając się na wakacje nad jezioro, nie musimy tak bardzo obawiać się dużych tłumów (co ma miejsce nad morzem czy w górach). Dzięki temu, możemy w pełni cieszyć się z uroków urlopu, bez kolejek i stresu.

Źródło: Hotel Olandia

Piękne krajobrazy

Oczywiście, jeziora obfitują także w piękne widoki, zapierające dech w piersiach. Wieczorne ogniska, robienie pięknych zdjęć, podziwianie zachodów słońca – to wszystko zapewniają nam wakacje nad jeziorem. Oprócz tego, możemy także udać się wieczorem na jakąś imprezę w hotelu czy okolicznym barze. Bez problemu znajdziemy wiele zacisznych miejsc, by w spokoju oddać się zasłużonemu relaksowi.

Jeziora stają się ulubioną destynacją dla wielbicieli pięknych plaż, zabaw w wodzie, dobrego jedzenia i aktywnie spędzonego czasu. Dla tych i wielu innych powodów, warto spędzić nasz urlop nad jeziorem.

Trójmiasto – region pełen atrakcji

Praga, Czechy

Czechy otwierają swoje granice od 25 maja. Polscy hotelarze boją się, że przegrają z nimi walkę o turystę.