close
Czarter jachtu – sposób na udane wakacje

Czarter jachtu – sposób na udane wakacje

Jeśli na hasła: wakacje autostopem, wakacje pod namiotem, wakacje w górach – myślisz: „ale to już było”, to koniecznie musisz wziąć pod uwagę kolejną opcję: wakacje na jachcie. Aktywny wypoczynek, kąpiele w szmaragdowo-turkusowej wodzie, odpoczynek… Brzmi zachęcająco, prawda? A to tylko część zalet z wakacji spędzonych na jachcie.

Spędzenie urlopu na jachcie ma wiele zalet. Niewątpliwie żeglowanie jest to bardzo aktywny wypoczynek. Podczas rejsu wiele rzeczy może (pozytywnie!) zaskoczyć, cały czas coś się dzieje, każdy z uczestników może brać bezpośredni udział we wszystkim co się dzieje na jachcie. W przeciwieństwie do wakacji spędzonych w hotelu all inclusive, tutaj sam zdecydujesz gdzie danego dnia chcesz popłynąć i co zobaczysz. Każda chwila na jachcie to niezapomniana przygoda, odkrycie nowych miejsc.

Wybierając kierunek wakacji, warto wiedzieć, że niezależnie od tego czy będzie to Morze Śródziemne, Tajlandia czy Karaiby – bez problemu będziesz mógł tam wyczarterować jacht (https://www.punt.pl/czarter-jachtow/). Wypożyczając jacht będzie mogli zdobyć nowe, niezwykłe doświadczenia i kto wie, być może (jesteśmy tego pewni!) rozniecicie w sobie miłość do żeglarstwa?! Wypożyczenie jachtu to także mobilność, która odmieni Wasze dotychczasowe podróże. To od Was zależy gdzie i na jak długo zacumujecie… Wreszcie poczujecie wolność i pełną swobodę w planowaniu swojego wypoczynku. Nie sposób również nie wspomnieć, że czarter jachtu to doskonała opcja dla wyjazdu w większym gronie znajomych.

Polecamy zacząć od adriatyckiego wybrzeża, które jest stosunkowo blisko. To właśnie np. w Chorwacji możesz rozpocząć swoją przygodę z żaglami. Poza tym, ciężko znaleźć jakiś innych europejski kraj, który byłby tak dobrze przygotowany na przyjęcie żeglarzy jak właśnie Chorwacja. Oprócz setek wysp i wysepek znajdziesz tu równie dużo portów, pięknych przystani, jak również – co istotne z praktycznego punktu widzenia – świetnie wyposażonych marin. Tylko od Ciebie zależy, które konkretnie miejsce odwiedzisz.

Osoby, które znają już kraje leżące nad Morzem Adriatyckim zachęcamy do wyczarterowania jachtu w Tajlandii. Kraina Uśmiechu – bo tak właśnie często nazywany jest ten kraj, to miejsce marzeń tysięcy turystów z całego świata. Niezwykle bogata fauna i flota, bogactwo barw, tradycyjna kuchnia tajska oraz życzliwi mieszkańcy zachęcają do odwiedzenia Tajlandii. Dodatkowo, na plus tego kraju jest to, że tropikalny klimat umożliwia żeglowanie przez cały rok. Phuket, Phi Phi Island czy Anadamany – z pewnością znane są Ci te nazwy. To tylko nieliczne miejsca, do których warto zacumować w trakcje swoich wakacji. Oprócz zwiedzania w Tajlandii można aktywnie spędzać czas nurkując, surfując lub pływać na kajakach.

Jeśli powyższe propozycje to za mało, dajemy Ci trzecią opcję: Karaiby. Cudne miejsce, nasączone milionami barw i kolorów, które codziennie słońce oświeca aż przez około 13 godzin. Palmy, drzewa armatnie, kwitnące na czerwono kaktusy, rozgrzany biały piasek i lazurowe morze z przepięknymi rafami koralowymi. To wszystko daje Ci gwarancję niesamowitej przygody na Karaibach – prawdziwym raju na ziemi.

Czy już zdecydowałeś gdzie w tym roku spędzisz swój urlop na jachcie… ?

Autostopem przez Europę – jak się przygotować by bezpiecznie podróżować

8 faktów o Budapeszcie – czy znasz je wszystkie?