close
Kursy żeglarskie

Kursy żeglarskie

Szkoła żeglarstwa jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy kochają pływać swobodnie po akwenach wodnych. Jak wygląda szkolenie żeglarskie?

Kursy żeglarskie

Żeglarstwo staje się coraz popularniejsza formą spędzania czasu wolnego oraz hobby. Żegluga pozwala doświadczać całkiem innej perspektywy odbioru otoczenia niż podczas zwykłego wypoczynku nad wodą. To atrakcyjna alternatywa na przyjacielskie wypady, rodzinny czas, ale też poznawanie samego siebie. Nie oszukujmy się, z żeglarstwem wiąże się dużo emocji i adrenaliny.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Kierowanie jachtów żaglowych w Polsce nie wymaga uprawnień jeżeli jacht nie przekracza długości 7,5 metra. Jednak nawet w takich przypadkach nim zdecydujemy się na bycie sternikiem warto jest uczestniczyć w kursach żeglarskich. Dają one potrzebną wiedzę by bezpiecznie cieszyć się pływaniem po wodach.

Na kurs żeglarski składają się zajęcia praktyczne oraz zajęcia teoretyczne. Indywidualne podejście do uczestnika powoduje, że szkolenie jest bardziej kompletne, a przyswajana wiedza lepiej się przyjmuje. Wybierz szkołę, która proponuje profesjonalne kursy żeglarskie. Specjaliści odkryją przed Tobą wszystko co powinieneś wiedzieć.

Wiedza jaką dają szkolenia żeglarskie

Do bezpiecznego prowadzenia jachtów żaglowych potrzebna jest wiedza, którą obejmuje zrozumienie otoczenia, warunków, ale również działania jachtu, którym się poruszamy. W zależności od typu szkoleń żeglarskich możemy zdobyć ogólną wiedzę lub głębsze doświadczenie.

Bardzo ważnym elementem szkolenia jest nauka planowania wprawy jachtowej, porady jak się do niej przygotować i jak reagować w przypadku nagłych sytuacji.

Świadome kierowanie jachtem to nie tylko dużo łatwiejsza żegluga, ale przede wszystkim bezpieczeństwo dla samego sterującego jak i współpasażerów, czy osób w otoczeniu. Dlatego szukając kursu żeglarskiego zdecyduj się na firmę, która ma doświadczenie w prowadzeniu tego typu szkoleń. Podczas kursu uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów szkoleniowych oraz pozostają pod opieką profesjonalnych opiekunów, którzy przekazują im kompetentnie potrzebną wiedze.

Czujesz, że chcesz wiedzieć o pływaniu po wodzie więcej? Kursy motorowodne mogą być ciekawym pomysłem na późniejsze rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie aktywności wodnych. Szkolenia motorowodne odbywają się również jako całkowicie osobna dziedzina.

Patent żeglarza jachtowego

Patent żeglarski jest wymogiem na większe jachty, jednak podróżując po krajach możemy spotkać się z miejscami, w których wielkość łódki nie będzie miała znaczenie, a właśnie papier poświadczający nasze umiejętności. Przed wyprawą wodną warto wcześniej się dowidzieć o zasadach jakie panują w destynacji, do której się wybieramy.

Nie mniej jednak warto jest poszerzyć swoje umiejętności na tyle by móc zakończyć kurs otrzymaniem patentu. Podstawowe kursy nie obejmują całej potrzebnej wiedzy, jeżeli więc jesteśmy zainteresowani bardziej rozbudowaną formą powinniśmy się dowiedzieć jakie szkolenie wybrać. Dużym ułatwieniem dla uczestników przygotowań pod patent jest możliwość wykonania kursu, który da zezwolenie zarówno na polski rejon jak i ogólnopaństwowy.

Rejsy szkoleniowe na patent międzynarodowy kończą się zezwoleniem świadczącym o możliwości samodzielnego prowadzenia jachtu, które jest respektowane na każdych wodach śródlądowych. Przed tym jednak przechodzimy egzaminy, które mają dokładnie sprawdzić naszą wiedzę i umiejętności.

Szkoły żeglarskie przeprowadzają również kurs na patent jachtowego sternika morskiego, który uprawnia do wypływania na morskie rejony. Jest to częsty kolejny krok po osiągnięciu wiedzy dotyczącej żaglowania po zamkniętych akwenach. Żegluga jest uzależniająca i szybko zobaczysz jak będziesz chciał więcej!

14 kwietnia 2023344Views

Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze hotelu w Krakowie?

Fot. Pixabay

Co spakować do turystycznej apteczki?