close
Najciekawsze przykłady architektury we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Najciekawsze przykłady architektury we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Najciekawsze przykłady architektury we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Wrocław od lat jest stawiany w czołówce najpiękniejszych miast w Polsce. Zachwyca zabytkowym Starym Miastem, którego zabudowa harmonizuje z dziełami architektury współczesnej. Niektóre z tych budowli są szczególnie wyjątkowe. Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Wizyta w stolicy Dolnego Śląska jest jak podróż przez wieki, od średniowiecza przez XVIII i XIX w. aż po czasy obecne. Architektura tego miasta stanowi efekt splotu historii z nowoczesnością. Zachwyca bogatą i uporządkowaną mozaiką różnych stylów. Na jej odkrycie warto poświęcić więcej niż jeden dzień. Szukając hotelu we Wrocławiu w dobrej lokalizacji, najlepiej wziąć po uwagę okolice zabytkowego centrum miasta, skąd jest najbliżej do najważniejszych atrakcji. Eleganckim hotelem niedaleko rynku we Wrocławiu jest Q Hotel Plus.

Rynek z Ratuszem

Położony w samym sercu Wrocławia Rynek to wizytówka tego miasta. Otoczony zabytkowymi kamienicami należy do największych dawnych placów targowych w Polsce. Jego architektonicznym klejnotem jest zabytkowy Ratusz – unikatowy w skali europejskiej świecki budynek gotycki. Nie sposób go przeoczyć – przykuwa uwagę bogato zdobioną fasadą. W zabytkowych murach Ratusza znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej, a w jego podziemiach ulokowała się najstarsza restauracja w Europie, Piwnica Świdnicka.

Pałac Królewski

Ten trzyskrzydłowy zespół pałacowy zachwyca połączeniem późnobarokowego stylu z elementami klasycystycznymi. Jego początki sięgają I poł. XVIII w. Obecnie jest on siedzibą Muzeum Miejskiego. Poza nowoczesną wystawą prezentującą historię Dolnego Śląska i dziedzictwo kulturowe Wrocławia, w bogatych wnętrzach pałacu można podziwiać odrestaurowane komnaty królewskie.

Hala Stulecia

Okrągły gmach Hali Stulecia jest uznawany za najwybitniejsze dzieło XX-wiecznej architektury. Jego wyjątkowość podkreśla fakt, że w 2006 r. został uhonorowany zaszczytnym miejscem na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Nietypowy budynek pełni wiele funkcji od ośrodka sportowego po kulturalny. Jego wnętrze oddaje ten klimat. Zwieńczona kopułą betonowa hala, przypomina jednocześnie przestrzeń do rozgrywania potyczek sportowych, jak i okazałą salę koncertową.

Sky Tower

W 2012 r. na planie Wrocławia wyrósł imponujący wysokością kompleks biznesowo-handlowo-mieszkalny Sky Tower. Wysoka na 212 m nowoczesna wieża budzi kontrowersje. Zdaniem jednych dodaje miastu uroku, według innych szpeci zabytkową architekturę Wrocławia. Czego by o Sky Tower nie powiedzieć, jedno pozostaje pewne, wieża zdążyła już stać się charakterystycznym i nieco osobliwym punktem na mapie stolicy Dolnego Śląska. Usytuowany na jej 49. piętrze punkt widokowy licznie odwiedzają turyści z całej Polski i zagranicy.

Q Hotel Plus

W nowoczesną, miejską zabudowę wpisuje się także elegancki hotel we Wrocławiu Q Hotel Plus. Jest doskonale zlokalizowany, w pobliżu reprezentacyjnej ulicy Powstańców Śląskich. Hotel znajduje się przy Sky Tower, niedaleko Rynku. Najważniejsze atrakcje miasta są stamtąd w zasięgu spaceru. Obiekt jest także dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Oferuje wygodne i w pełni wyposażone pokoje z łazienką, w tym apartamenty i pokoje rodzinne. To doskonałe miejsce na niedługi pobyt we Wrocławiu, które, dzięki swojej dobrej lokalizacji, pozwala w łatwy i szybki sposób odkryć niesamowitą architekturę tego miasta.

undefined


Booking.com

Co warto zwiedzić w Sharm el Sheikh?

Castillo de Santa Barbara na wulkanie Guanapay Źródło: www.todopueblos.com

Lanzarote: mniej znane oblicze wyspy