close
Lanzarote: mniej znane oblicze wyspy

Lanzarote: mniej znane oblicze wyspy

Castillo de Santa Barbara na wulkanie Guanapay Źródło: www.todopueblos.com

Jej plaże i nadmorskie kurorty są już doskonale znane. W Lanzarote są jednak wciąż zakątki, które czekają na odkrycie. Choć turystyka rozwija się tu doskonale, nie brak na wyspie miejscowości nadal przyciągających tradycyjną atmosferą. W których z nich warto się zatrzymać, by móc poznać mniej znane oblicze wyspy? Jakimi ciekawostkami może ona jeszcze zaskoczyć?

Wyprawa na Lanzarote: to proste!

Dzięki takim biurom, jak BeeFree oraz promocyjnym ofertom typu last minute, marzenie o podróży na tę wyspę może stać się rzeczywistością. W jakich rejonach wyspy warto poszukać dla siebie miejsca? Z pewnością atrakcyjny może się okazać pobyt w Arrecife – najważniejszym mieście na wyspie i zarazem jej największym kurorcie. Warte zobaczenia są również tereny w rejonie Parku Narodowego Timanfaya, który ze względu na swój wulkaniczny krajobraz stał się niezwykłą atrakcją. Można też poszukać miejsc, które znajdują się nieco na uboczu – wiele uroczych miejscowości można znaleźć w pobliżu najważniejszych kurortów.

Tropikalny park u stóp wulkanu

Guinate, niewielka wioska, z pewnością zasługuje na uwagę turystów. U stóp wulkanu Montaña de la Corona czeka miejsce wyjątkowe, w którym moc atrakcji czeka na dużych i małych. Tutejszy Park Tropikalny może zaskoczyć swym bogactwem każdego miłośnika przyrody. Prawdziwym symbolem parku stały się jednak ptaki – flamingi, tukany oraz liczne gatunki papug są zdecydowanie warte zobaczenia.

W krainie soli

Choć Wyspy Kanaryjskie są kojarzone z rybołówstwem i turystyką, na Lanzarote można ujrzeć miejsca przypominające o mniej znanej, a bardzo ważnej niegdyś dziedzinie gospodarki. Było nią pozyskiwanie z wody morskiej soli, co czyniono za pomocą specjalnych poletek. W gminie Yaiza do dziś można się spotkać z pamiątkami po takich solnych fabrykach, a miejscem szczególnie polecanym są obszary Salinas de Janubio. Do dziś można tu podziwiać wiatraki, dzięki którym możliwe było pompowanie morskiej wody na tereny poletek. Pozostawiona na nich – stopniowo parowała, pozostawiając po sobie jedynie grudki cennego minerału.

Lanzarote – kraina zamków

Warto też pamiętać, że na terenie tej wyspy można podziwiać wspaniałe zamki. Na szczególną uwagę zasługuje Castillo de Santa Barbara, uznawany za najstarszą budowlę tego typu w całym archipelagu. Aby go zobaczyć, trzeba wybrać się na wycieczkę w rejon miasteczka Teguise i wdrapać na szczyt nieczynnego już wulkanu Guanapay. Wymaga to co prawda odrobiny zachodu, ale jeśli już znajdziemy się w tej miejscowości, nie możemy przegapić okazji zobaczenia tej wspaniałej budowli.


Booking.com

Najciekawsze przykłady architektury we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Gorące źródła w Zakopanem i okolicach. Sprawdź, gdzie warto się zrelaksować