close
Co warto zwiedzić w Sharm el Sheikh?

Co warto zwiedzić w Sharm el Sheikh?

Sharm el Sheikh bywa nazywany perłą Egiptu, zresztą w pełni zasłużenie. Fantastyczne warunki do wypoczynku, ślady starożytnej historii na każdym kroku, a do tego wiele szkółek nurkowych – to dopiero początek wspaniałej opowieści o tym wyjątkowym miejscu na ziemi. Zgłębianie podwodnego świata w otoczeniu kolorowych ławic ryb w bajecznie ciepłych wodach – czy może być coś piękniejszego?

Wycieczki fakultatywne Egipt – sprawdź, dlaczego warto się na nie wybrać
Sharm el Sheikh to nie tylko piaszczyste plaże i fantastyczne wody. To również wielowiekowe zabytki i miejsca, które warto odwiedzić dla wspomnień i widoków. Tak jest między innymi z klasztorem św. Katarzyny czy Górą Mojżesza, wprost nawiązujących do miejsc, o których mowa w Biblii – z gorejącym krzewem i tablicą z dziesięcioma przykazaniami włącznie. Jeśli cenisz sobie bliski kontakt z naturą, koniecznie odwiedź Park Narodowy Ras Muhammad u szczytu półwyspu Synaj. Zachwycą Cię widoki Morza Czerwonego, fantastyczne rzadkie gatunki roślin i zwierząt oraz 220 gatunków koralowca. Jeśli poszukujesz więcej informacji na temat wyjątkowych atrakcji miasta, zajrzyj na stronę http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-sharm-el-sheikh.html.

Wycieczki fakultatywne Sharm el Sheikh
Gdy marzysz o chwili przerwy od zwiedzania, udaj się na Old Market, na którym kupisz pamiątki z podróży dla najbliższych. To również świetne miejsce, aby wreszcie nauczyć się targować. Warto tu przyjść również z innego powodu, a mianowicie doskonałej jakości kawy i herbaty, które dodają energii na pozostałą część dnia.

Wycieczki z Sharm el Sheikh, czyli wybierz się na zwiedzanie bliższej i dalszej okolicy

Chcesz poczuć pełny klimat bajecznego Egiptu? W takim razie wybierz się na jednodniową wycieczkę poza Sharm el Sheikh. Być może zainteresują Cię wycieczki Taba http://www.egipt-wakacje.pl/wycieczki-taba.html, które można wydłużyć, wybierając się na większą wyprawę – na przykład do Jerozolimy. To kraina trzech wielkich religii: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Na pewno zainteresuje Cię przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Pańskiego. Kolejnym punktem Twojej wyprawy musi być oczywiście słynna Ściana Płaczu, miejsce wyjątkowo ważne dla przedstawicieli judaizmu. Pomiędzy podziwianiem kolejnych zabytków na trasie będziesz miał okazję do przejazdu Górą Oliwną, skąd rozciąga się fantastyczny widok na panoramę Jerozolimy. Przed Tobą jeszcze powrót do Sharm el Sheikh, w którym czekają kolejne fascynujące miejsca do zwiedzania.


Booking.com
Gulasz z knedlikami i piwem

Kuchnia Czech (część 1): raj mięsa i piwa

Najciekawsze przykłady architektury we Wrocławiu – co warto zobaczyć?