close
Co warto zobaczyć w Gdańsku – nie tylko obiekty historyczne

Co warto zobaczyć w Gdańsku – nie tylko obiekty historyczne

Miasto znajdujące się tuż nad Morzem Bałtyckim, co roku przyciąga ogrom turystów z każdego zakątka świata. Mowa tutaj oczywiście o Gdańsku. Atrakcje, które oferuje są tak różne, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Znajdziemy tam nie tylko atrakcje historyczne, liczne muzea, punkty widokowe, ale także różnego rodzaju ogrody i parki. Co zobaczyć w mieście Gdańsk?

Punkty widokowe

Atrakcje w Gdańsku to nie tylko liczne muzea, czy plaże, ale także punkty widokowe, które pozwalają nam na obejrzenie nie tylko miejskiego krajobrazu. Poniżej przedstawię 3 z nich.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl
  1. Wzgórze Pachołek – jest to punkt widokowy zlokalizowany w Oliwie. Znaleźć go możemy pośród Lasów Oliwskich, a jego odnalezienie trudne nie jest. Punkt ten ma aż 107 m n.p.m, a w samym jego centrum postawiona jest wieża widokowa, która ma natomiast 15 m. Ze wzgórza dostrzec możemy nie tylko miejski krajobraz, ale także malownicze tereny zielone.
  2. Góra Gradowa – znajduje się zaraz za dworcem PKP. Trudno jej nie rozpoznać, ponieważ na niej postawiony jest Krzyż Millenijny. Widok, jaki ujrzymy po wejściu na nią, jest nieziemski, ponieważ możemy zobaczyć panoramę miasta. Szczególnie warto wstać o wschodzie słońca, gdyż to, co możemy wtedy zobaczyć, jest niesamowite.
  3. Wieża Więzienna – znajduje się ona w dawnym więzieniu, które obecnie pełni funkcję Muzeum Bursztynu. Z tego punktu możemy dostrzec krajobraz Traktu Królewskiego.

Centrum Nauki Hevrlianum

Jest to niezwykłe muzeum poświęcone nauce, które spodoba się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Każda osoba odwiedzająca to miejsce będzie mogła przejść przez wystawy związane z otaczającym nas światem, przyrodą, fizyką, a także chemią. Wycieczka po tym muzeum nie tylko będzie niezwykłym naukowym przeżyciem, ale także pozwoli każdemu dziecku ujrzeć świat nauki jako coś ciekawego i przyjemnego. Eksponaty, które znajdziemy po drodze, można dotknąć, pobawić się nimi, rozwiązać czekające na nas zagadki, czy też użyć ich tak jak powinno się je używać.

Muzea Gdańsk

Muzea to nie tylko obiekty historyczne jakie znaliśmy do tej pory odwołujące się np. do szlachty, zwiedzania zamków, czy innych odległych czasów. Obecnie muzea są tak różne, że, śmiało można w nie zabierać nawet tych najmłodszych podróżników, ponieważ te znajdujące się poniżej będą interesujące dla osób z każdej grupy wiekowej.

  1. Muzeum Bursztynu jest to miejsce, w którym znajdziemy z pewnością więcej niż tysiąc eksponatów, które dumnie tworzą jedną z największych zbiorów bursztynu na całym świecie. Osoby odwiedzające to miejsce zobaczą tutaj historyczne eksponaty sprzed nawet 40 mln lat, ale również i te współczesne.
  2. Ośrodek Kultury Morskiej jest to połączenie tradycji z nowoczesnością. W muzeum tym znajdziemy, chociażby wystawy interaktywne dotyczące morza, statków, portów, stoczni, ale nie tylko. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele pytań takich jak np. Na czym polega rozładunek w porcie? Muzeum to będzie świetnym wyborem nie tylko dla osób dorosłych, gdyż dzieci również będą się tam świetnie bawić.

Podsumowanie

Jak możemy zauważyć, Gdańsk to nie tylko plaże, obiekty historyczne znane przez wszystkich, ale także punkty widokowe i nietuzinkowe muzea. Przedstawione w artykule miejsca to tylko kilka z tych które możemy sami odkryć na miejscu. Żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego wcale nie trzeba chodzić po historycznych wystawach i muzeach, a można iść do Centrum Nauki lub Ośrodka Kultury Morskiej. Miejsca te są na tyle uniwersalne, że nawet Ci najmłodsi nie będą się tam nudzić.

Split - panorama miasta. Tak piękny widok można oglądać ze wzgórza Marjana

Split – zachwyca na każdym kroku

Najciekawsze atrakcje turystyczne Opolszczyzny