close
Czy warto kupić kamerę sportową?

Czy warto kupić kamerę sportową?

Zawsze mieliśmy małą potrzebę rejestrowania ważnych i przyjemnych chwil w naszym życiu. Zdjęcia i nagrania video są lepszym nośnikiem niż pamięć. Kiedyś nie każdego stać było na aparat fotograficzny lub kamerę, a urządzenia te miały sporo ograniczeń. Dziś wystarczy nam smartphone z opcją robienia zdjęć i video o przyzwoitej jakości. Jeżeli jednak chcemy pójść o krok naprzód – kupujemy specjalistyczny aparat cyfrowy i zgłębiamy tajemnice fotografii, żeby wykonywać jak najlepsze zdjęcia. Jest też inna opcja – mianowicie wybór kamery sportowej, którą nie tylko zrobisz zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, ale przede wszystkim nagrasz znakomitej jakości video, kiedy chcesz i gdziekolwiek będziesz, bo kamera sportowa jest gotowa do działania w każdych warunkach. Dodatkowo, może być wykorzystywana na multum możliwości, wszystko zależy tak naprawdę od naszych potrzeb.

Jeżeli jesteś podróżnikiem i z każdej swojej wyprawy przywoziłeś/aś mnóstwo ciekawych zdjęć i pamiątek – z pewnością zachwycisz się możliwościami kamer sportowych. Z racji swoich małych gabarytów, solidnej budowie i wodoszczelności – zabierzesz ją ze sobą wszędzie: na przejazd quadami po pustyni, nurkowanie na rafie koralowej, skok z bungee lub spacer po mieście. Wszystko zarejestrujesz w wysokiej rozdzielczości FullHD, a mała i nieinwazyjna kamerka, będzie podążać wszędzie za Tobą. Kamera sportowa jest na tyle drobna, że szybko zapomnisz o jej obecności. Jedyne co musisz zrobić to wybrać odpowiedni uchwyt, których jest bardzo dużo, lub umieścić ją na selfie sticku. Wisienką na torcie będzie gotowe, zmontowane video z wakacji – możesz wybrać ulubione wydarzenia, miejsca które zwiedziłeś, podłożyć pod obraz ulubioną muzykę i gotowe!

Kamera sportowa może mieć również całkowicie funkcjonalne zastosowanie w postaci rejestratora jazdy. Niektóre modele kamer, np. te które wychodzą pod szyldem SJCAM, mają możliwości, które pozwalają na zapis nagrywanego materiału video w pętli. Dzięki temu materiał jest nadpisywany i mamy możliwość nagrania nawet długich video. Na szczęście są one nagrywane częściami, dzięki czemu szybciej możemy znaleźć interesujący nas moment. Kamera sportowa tego typu posiada też sensor ruchu, który uruchamia urządzenie w momencie wykrycia ruchu. Aby korzystać z takiej kamery w formie rejestratora jazdy, musimy dokupić jedynie specjalne mocowanie na szybę lub przyssawkę i wejście na zapalniczkę lub podłączenie zewnętrzne kamery do prądu. Takie samo zastosowanie może znaleźć również przy motocyklu, wystarczy wówczas dokupić specjalny zestaw mocowań.

kamera-rower1

Największą grupą odbiorców kamer tego typu, są oczywiście sportowcy. Co ciekawe, kamera sportowa może być wykorzystywana praktycznie przy każdej formie aktywności fizycznej. Wszystko zależy od tego, jakimi akcesoriami i uchwytami dysponujemy i jak je chcemy wykorzystać. Dodać należy również, że najczęściej kamery sprzedawane są z zestawem licznych przydatnych akcesoriów. Dzięki wodoszczelności kamer i ich obudowom, możemy zejść pod powierzchnię wody nawet 30 metrów. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to świetna opcja dla nurków, którzy mogą dokumentować swoje zejścia w niebieską toń i eksplorację dna. Surferzy równie chętnie korzystają z kamer sportowych, nagrywając swoje ekstremalne tricki. Tej grupie odbiorców, szczególnie polecamy uchwyty kamery na głowę, klatkę piersiową lub nadgarstek. Są to najbardziej komfortowe akcesoria, które nie będą krępować naszych ruchów i dzięki którym spokojnie możemy oddać się swojej pasji. Warto i w tym miejscu wspomnieć o możliwości zmontowania świetnych nagrań, z podkładem muzycznym i najlepszymi ujęciami.

selfie2

Również rowerzyści cieszą się możliwościami, jakie zapewniła im kamera sportowa. Dzięki mocowaniom na kierownicę, kask rowerowy lub klatkę piersiową, można otrzymać ciekawe video z każdej przejechanej trasy – niezależnie czy będzie to wyczynowy przejazd przez las, czy sobotnia wycieczka rowerowa za miasto. Adekwatnie rzecz ma się u miłośników białego szaleństwa, którzy coraz chętniej na stok zabierają również kamerki. Jak więc widzimy, kamera sportowa może naprawdę wnieść wiele dobrego w sposób w jaki odpoczywamy, podróżujemy i realizujemy nasze aktywne pasje.

19 sierpnia 20164413Views

Kąpielisko Glinianki we Wrocławiu

Staw Pilczycki we Wrocławiu