close
Gdzie na narty? 5 topowych miejsc w Polsce!

Gdzie na narty? 5 topowych miejsc w Polsce!

Gdzie w Polsce widok zaśnieżonych pól i dróg cieszy najbardziej? Oczywiście w górach! Jeśli marzy ci się niedługi wypad na narty jeszcze nim nadejdzie tegoroczna wiosna, czym prędzej przejdź do realizacji swojego pomysłu. I nie martw się o odpowiedź na pytanie „gdzie”. W tej kwestii przychodzimy z pomocą!

Gdzie wyjechać na narty w Polsce?

Beskid Zachodni – Szczawnica

Szczawnica to kurort uzdrowiskowo-turystyczny, ale także świetny ośrodek narciarski. Leży na wysokości 460-600 m n.p.m. w dolinie Grajcarka, między Małymi Pieninami a Pasmem Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Aż trudno uwierzyć, że do czasu budowy kolei krzesełkowej na Palenicę to miejsce było przez narciarzy pomijane. Dziś to chętnie odwiedzany ośrodek, zwłaszcza, że znajduje się tu bogata baza noclegowa. My proponujemy zatrzymać się w Hotel Rooms & Aparments Polaris, w pobliżu którego znajduje się m.in. punkt widokowy na panoramę Szczawnicy oraz szlaki górskie i spacerowe.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Tatry – Zakopane

Czy komuś trzeba przedstawiać Zakopane? Kasprowy Wierch, Nosal, Gubałówka, Harenda, Polana Szymoszkowa – to ośrodki, które zna każdy narciarz. W tym roku polecamy wybrać się do Hotelu Mercure, który znajduje się zaledwie 10 minut spacerem od Krupówek i tuż przy Polanie Szymoszkowej. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – i początkujący, i obyty narciarz. Do dyspozycji jest sześcioosobowa kolejka prowadząca na Gubałówkę, na szczycie której zaczyna się wymagająca, ale bardzo ciekawa trasa. Dzieci ucieszy z pewnością KidsPark Szymoszkowa z wyciągiem taśmowym dostosowanym do ich potrzeb oraz instruktorem.

Beskid Śląski – Szczyrk

Szczyrk znajduje się pomiędzy Ustroniem, Żywcem, Bielskiem-Białą a Wisłą. Do wyboru są tu dwa ośrodki narciarskie. W znanym Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim czekają trasy 14 stoków; w Beskid Sport Arena do twojej dyspozycji są cztery trasy zjazdowe i unikatowy Tatrabob, czyli tor do jazdy z prędkością 40 km/h na wózku przypominającym sanki. Jeśli jednak jesteś wymagającym narciarzem i szukasz miejsc przygotowanych z prawdziwym rozmachem, to wybierz się do Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, który ostatnio połączył swoje siły ze słowackim Tatra Mountain Resort. Oznacza to, że w najbliższym czasie możemy spodziewać się w Szczyrku jazdy na jeszcze wyższym poziomie!

Beskid Żywiecki – Korbielów

Czas na nieco mniej popularny i oblegany ośrodek. Korbielów to kameralna miejscowość tuż przy granicy ze Słowacją, położona na zboczach góry Pilsko (155 m n.p.m.). To okolica najwyższych gór w Beskidach. Ośrodek znany jest z bardzo dużej różnicy poziomów między szczytem a dolną stacją. Do dyspozycji jest tu 10 tras narciarskich, 3 wyciągi krzesełkowe i 6 wyciągów orczykowych. Aby urozmaicić sobie dzień na stoku, polecamy wypożyczenie skutera śnieżnego.

Wieżyca

Na naszej liście to pozycja dosyć zaskakująca, ale… kto powiedział, że na narty trzeba jechać w góry? Wieżyca to miejscowość na Kaszubach. Znajduje się tu ośrodek Koszałkowo Wieżyca, który działa przez cały rok. Zimą przeradza się w ośrodek narciarski, który oferuje 8 wyciągów narciarskich i liczne atrakcje dla dzieci (mountainboard, mini park linowy, „górskie” trójkołowce i wiele innych). W pobliżu znajduje się też stok narciarski Kotlinka Szymbark. Trasa zjazdowa ma 320 m, jest tu też stok szkoleniowy i tor dla oponek dedykowany najmłodszym dzieciom. Ośrodków na Kaszubach nie można oczywiście porównywać do tych w Tatrach czy Sudetach, ale dla narciarzy z północnej Polski to świetna alternatywa dla gór położnych setki kilometrów od ich miejsca zamieszkania.

Ile kosztuje wyjazd na narty w Polsce?

Weekend w Zakopanem to koszt od 489 zł za osobę. W tym momencie możesz rezerwować pobyt w marcu (sprawdź szczegóły na lidl-podroze.pl). Jeśli chodzi o Szczawnicę, wciąż dostępne są terminy lutowe. 5 dni w Hotelu Polaris to koszt od 569 zł. Jak kształtują się ceny skipassów? W Korbielowie dwudniowy karnet kosztuje 150 zł, 7-dniowy zaś 350 zł. Możliwy jest także zakup skipassów czasowych. 4-godzinny kosztuje 45 zł, popołudniowy (od 12:00 do 16:00) 40 zł, a wieczorny (od 16.00 do 20.00) już tylko 25 zł. W Szczyrku będzie trochę drożej – koszt dziennego biletu dla osoby dorosłej to 99 zł, 6-dniowego zaś 444 zł. W Koszałkowie-Wieżycy za te same skipassy zapłacimy odpowiednio 80 i 455 zł.

Jesteśmy przekonani, że tych pięć propozycji powinno usatysfakcjonować każdego – bez względu na poziom narciarskiego przygotowania czy miejsce zamieszkania. Życzymy, by pogoda dopisała, a kolejki na stoku były jak najkrótsze!


Booking.com

Jaki nocleg w Borach Tucholskich wybrać? Rady dla każdego!

Każdego roku ratownicy TOPR pomagają w górach i na trasach narciarskich prawie 3 tys. turystów. Na ich skuteczność składają się wyszkoleni ludzie i niezawodny sprzęt