close
Gotowanie na działce – jaką kuchenkę turystyczną wybrać?

Gotowanie na działce – jaką kuchenkę turystyczną wybrać?

Weekend na działce będzie jeszcze przyjemniejszy, gdy na miejscu będzie można ugotować coś pysznego. Gorący kubek i jajecznica to luksusowa dieta w terenie, ale jeśli tylko masz ochotę na coś innego, kuchenka turystyczna pomoże ci w spełnieniu niemalże wszystkich kulinarnych planów.

W sklepach turystycznych, a nawet zwykłych marketach można znaleźć dużo różnych modeli kuchenek turystycznych. Jeżeli szukasz czegoś przeznaczonego do gotowania na działce, w takim przypadku twoja kuchenka nie musi być koniecznie lekka, kompaktowa i korzystać z małych butli, zwłaszcza, gdy możesz zawieźć ją autem i zostawić ją na miejscu.

W związku z tym jako turystyczna kuchenka na działkę, najlepiej sprawdzi się model gazowy. Kuchenki gazowe są niedrogie, wydajne, bezpieczne, gdy użytkuje się je zgodnie z instrukcją, także są tanie w eksploatacji, wobec tego doskonale nadają się do gotowania rozmaitych potraw bez obaw o wysokie koszty z tym związane.

Turystyczne kuchenki gazowe można podzielić na dwa rodzaje – kuchenki w formie palnika przykręcanego bezpośrednio do butli gazowej lub też w formie kuchni nastawnej wyposażonej w jeden, dwa, trzy lub cztery palniki. Kuchnia nastawna jest zazwyczaj najlepszym zakupem, gdy może ustawić ją na działce na blacie. Gdy z kolei miejsce jest ograniczone i trzeba będzie gotować na dworze, w takim przypadku kuchenka z palnikiem sprawdzi się lepiej.

Zarówno kuchenki nastawne, jak i z palnikami przykręcanymi do butli mogą być zasilane na dwa sposoby – butlami gazowymi lub kartuszami, czyli nabojami gazowymi, które są małe i lekkie, ale starczają na krócej. Gdy chodzi o butle gazowe, można zdecydować się zarówno na turystyczne modele 3,5-kilogramowe, jak również duże butle 11-kilogramowe, gdy można przechować taką butlę na działce. W sprzedaży znajdują się również kompaktowe butle gazowe wykonane z kompozytów, które są nawet o 40% lżejsze od zwykłych butli stalowych.

Kuchenki gazowe wraz z butlami i kartuszami można obecnie zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

1 lipca 20166330Views

Kąpielisko Dolny i Górny Jaz nad Rabą w dzielnicy Zarabie w Myślenicach

LETNIA TRASA KONCERTOWA MŁODEJ POLSKIEJ FILHARMONII