close
Skąd czerpać nowe podróżnicze inspiracje?

Skąd czerpać nowe podróżnicze inspiracje?

Polacy coraz chętniej podróżują. Dziś wakacje nie ograniczają się już do wyjazdu nad polskie morze czy w góry – świat stoi przed nami otworem, a my z tego świadomie korzystamy. Jak i gdzie podróżować, by czerpać z nowych przygód pełnymi garściami?Polacy coraz chętniej podróżują. Dziś wakacje nie ograniczają się już do wyjazdu nad polskie morze czy w góry – świat stoi przed nami otworem, a my z tego świadomie korzystamy. Jak i gdzie podróżować, by czerpać z nowych przygód pełnymi garściami?

Większość wyjazdów odbywa się w okresie letnim – coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie urlopu poza domem. Biura podróży prześcigają się w proponowaniu rozmaitych ofert w popularnych kurortach. Atrakcyjność tych miejsc i przewidywalność dostępnych form wypoczynku powodują u wielu osób znużenie i potrzebę prawdziwych podróży.

Koniec pewnej ery

Kilka lat temu biura turystyczne mówiły o boomie na tzw. oferty all inclusive – mimo wysokich cen to właśnie na nie klienci najczęściej się decydowali. Propozycje te dotyczyły najbardziej obleganych kurortów w Hiszpanii, Turcji, Chorwacji czy Egipcie. Opcja all inclusive miała dodawać naszym wakacjom prestiżu. Obecnie wyjazd w tym standardzie jest szeroko dostępny i jego wartość spadła.

Popularność wycieczek all inclusive spowodowała, że najlepsze kurorty wypoczynkowe są stale oblegane przez turystów ze wszystkich stron świata – dla osób ceniących sobie poznawanie nowych kultur i spokojny wypoczynek lub wręcz przeciwnie – poszukujących adrenaliny w niewielkich grupach – standardowa oferta biur podróży stała się niewystarczająca.

Poszukiwanie inspiracji

Podróże uzależniają – na początku wyjeżdżamy do znanych kurortów, z czasem zaczynamy poszukiwać nowych doznań, kultur mniej znanych, miejsc trudniej dostępnych. Inspiracje do kolejnych wypraw można znaleźć wszędzie – wystarczy wymienić choćby książki podróżnicze, turystyczne blogi, ale także zdjęcia z planów filmowych. Istnieją również specjalne kursy dla przyszłych podróżników, podczas których oprócz zdobywania praktycznych informacji dotyczących sposobów planowania wyjazdów czy pakowania ekwipunku, znajdziemy wiele ciekawych inspiracji.

Nowoczesne biura podróży dostrzegają zmiany w sposobie podróżowania i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przyszłych klientów. W swoich ofertach pomijają najpopularniejsze kurorty, w zamian zachęcając do odkrywania nowych lądów. Profile wycieczek są tak dopasowane do uczestników, aby swoboda podróżowania była jak największa – grupy liczą zaledwie kilka osób, zapewniają komfortowy transport oraz dobierają stopień zaawansowania aktywności ruchowej do poziomu grupy. Dla szukających emocji idealna okaże się propozycja podróży w głąb Ameryki Środkowej – trekkingi na wulkanach, zjazdy na linach nad Lasem Chmurowym, wizyta na plantacji kawy oraz rafting rzeką Pacuare – to tylko kilka przykładów organizowanych przez Kiribati Club wyjazdów. Zwolennicy mniej aktywnego wypoczynku mogą zainteresować się wizytą na wschodnim wybrzeżu USA – emocje zapewnią Nowy Jork, Disneyland, a także Waszyngton i Filadelfia.

Potrzeba odkrywania nowych miejsc jest naturalna – jeśli brak nam pomysłów na kolejny wyjazd, warto jest skorzystać z ofert biur podróży, które specjalizują się w oryginalnych wyprawach. Na pewno przeżyjemy niezapomniane chwile. Więcej inspiracji znajdziemy na stronie www.kiribaticlub.pl.

3 września 20152858Views

Kompleks jezior „Pogoria” w Dąbrowie Górniczej

Autobusem, pociągiem i samolotem, czyli o najpopularniejszych tendencjach przy wyborze środka transportu wśród Polaków w roku 2014