close
Tanie latanie – zwróć uwagę nie tylko na cenę biletów lotniczych

Tanie latanie – zwróć uwagę nie tylko na cenę biletów lotniczych

Kuszą Cię niskie ceny biletów lotniczych, więc planujesz zagraniczny wyjazd? Niestety koszt przelotu to jedynie część wydatków, jakie musisz ponieść. Na co jeszcze zwrócić uwagę, by wyjazd był rzeczywiście tani?

Koszt dojazdu do i z lotniska

Przy tanich lotach to niezwykle ważne, bo z reguły tanie linie lotnicze nie lądują na największych lotniskach, lecz wybierają lotniska położone nawet 100 km od miejsca docelowego. W efekcie może okazać się, że dojazd do miasta będzie kosztował tyle, co bilet lotniczy. Nierzadko okazuje się, że taniej wychodzi kupić odrobinę droższy bilet na główne lotnisko niż tańszy bilet na lotnisko położone daleko.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Weź pod uwagę też dojazd na lotnisko w kraju. Dojazd publicznym transportem do niektórych z nich bywa naprawdę uciążliwy (np. na lotnisko w Katowicach). Jeśli jedziesz na lotnisko własnym samochodem (co jest opcją najbardziej wygodną), to sprawdź ceny parkingu przy lotnisku. Tani parking Balice znajdziesz bez problemu w internecie – nie jedź na lotnisko samochodem bez wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego.

Ceny noclegów na miejscu

Zanim zdecydujesz się na konkretny kierunek, sprawdź jaka jest cena noclegów na miejscu. Niestety, przez popularność tanich linii, w najbardziej obleganych turystycznie miejscowościach ceny bardzo wzrosły. W efekcie koszty hotelu w takim mieście, jak Paryż, Barcelona czy Madryt (czyli jedne z najtańszych lotów) są naprawdę wysokie. To, ile zaoszczędzisz na bilecie, wydasz na nocleg. Rozwiązanie? Mniej popularne destynacje lub wynajem samochodu na miejscu i nocleg w nieco dalej położonej miejscowości. Dobrym przykładem jest tu Portugalia i jej dwie miejscowości: Faro (do którego latają tanie linie) i Albufeira, która położona jest zaledwie 40 km od Faro, za to ceny ma 20% niższe.

Wyżywienie i inne atrakcje

Będąc na wyjeździe musisz też coś jeść. Przed wyborem ostatecznej destynacji sprawdź, jakie są ceny w restauracjach w miejscu, do którego planujesz wyjazd, by nie okazało się na miejscu, że chodzisz głodny bądź stołujesz się w fast foodzie. Możesz to sprawdzić np. w takich serwisach jak Trip Advisor. Jeśli w miejscu do którego się wybierasz, jedzenie na mieście jest bardzo drogie (np. Londyn, Sztokholm, Oslo, Paryż), lepiej zamiast hotelu wynająć pokój w apart hotelu lub hostelu (możesz wtedy sam przygotować proste śniadanie). Jeśli na mieście jest tanio, nie bierz wyżywienia w hotelu i jedz „jak lokalsi”.

Warto też sprawdzić koszt atrakcji i ceny kart uprawniających do przejazdów i zniżek do muzeum. Niekiedy są bardzo dużą oszczędnością.

7 lutego 20182421Views

Tunezja – idealny cel wakacyjnej podróży?

Jaki nocleg w Borach Tucholskich wybrać? Rady dla każdego!