close
Top 7 najpopularniejszych podróżniczych preferencji Polaków

Top 7 najpopularniejszych podróżniczych preferencji Polaków

Turcja to jeden z częściej odwiedzanych przez Polaków krajów

Gdzie nasi rodacy najczęściej jeździli w 2013 roku? Gdzie wybiorą się w 2014? Przeczytaj nasz artykuł, w którym zebraliśmy dane z raportu portalu turystycznego Empiktravel.pl!

Gdzie nasi rodacy najczęściej jeździli w 2013 roku? Gdzie wybiorą się w 2014? Przeczytaj nasz artykuł, w którym zebraliśmy dane z raportu portalu turystycznego Empiktravel.pl!

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Turcja to jeden z częściej odwiedzanych przez Polaków krajówNiby kryzys, niby coraz większe kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia, a coraz więcej Polaków wybiera zagraniczne destynacje jako cel swoich wakacji. Już dawno minęły czasy skromnych lat 90-tych, kiedy to wakacyjny pobyt w Hiszpanii, Grecji, Tunezji czy innych, ciepłych krajach należał do rzadkości i budził podziw wśród rodziny i znajomych. Obecnie bardzo dużo Polaków może pozwolić sobie na taki zagraniczny wypoczynek, gdyż liczba biur podróży jest coraz większa, a co za tym idzie – ceny wycieczek również stają się konkurencyjne. Nad Morze Śródziemne można pojechać już za kilkaset tysięcy złotych – taką samą cenę, jaką proponują w polskich górach czy nad pięknym, acz nie zawsze ciepłym, Bałtykiem. Dla wielu z nas wybór jest oczywisty!

Prześledźmy jednak raport serwisu Empiktravel.pl – 7 topowych destynacji wybieranych przez Polaków w 2013 r.:

1. Grecja – Niech Was nie zdziwi kryzys i zła sytuacja ekonomiczna! W 2013 r. Helladę odwiedziło aż 28% Polaków. Nie jest to nic nowego – wspaniałe, zdrowe jedzenie, śródziemnomorski urok małych, greckich miasteczek oraz liczba słonecznych dni w roku, która sięga 300 to wystarczające powody.

2. Egipt – 17% turystów z Polski odwiedziło w ubiegłym roku ten kraj piramid i potężnego Sfinksa.

3. Turcja – 15%, przy czym gro odwiedzających wybrało tutaj Riwierę Turecką. Istotnie, tureckie plaże Efezu, Bodrum czy Marmaris kuszą pięknym piaskiem i czystą wodą.

4. Bułgaria, Hiszpania i Cypr Północny – na 4-tym miejscu ex aequo plasują się Bułgaria, Hiszpania i Cypr Północny; kraje te odwiedziło po 9% przyjezdnych.

5. Tunezja – wybrało się tu 7% polskich turystów.

6. Włochy – 3%

7. Kraje egzotyczne – 2%

Według Ernesta Macenowicza, menadżera Empiktravel.pl, w 2014 r. sytuacja niewiele się zmieni: „Przewidujemy wzrost zainteresowania lotami krótkodystansowymi, nie tylko na trasach europejskich. Nasi klienci coraz chętniej wybierają bowiem weekendowy wypoczynek poza granicami kraju, najczęściej w Barcelonie, Lizbonie, Tel Avivie, Amsterdamie i Atenach.”.

Z drugiej strony jednak sporo osób wybierze także dalsze destynacje, takie jak np. Stany Zjednoczone, Indie czy super modną ostatnimi czasy Tajlandię. Ernest Macenowicz argumentuje to w ten sposób: „Sprzedaż biletów na loty długodystansowe stymulują coraz większe okresowe obniżki cen oraz liczne promocje organizowane przez zaufanych przewoźników. Dzięki nim odległe destynacje stają się coraz bardziej przystępne dla podróżujących.”.

W zależności od zasobności portfela oraz liczby dni urlopowych, każdy znajdzie zatem coś odpowiedniego dla siebie.

Zapakowanie walizki to często nie lada sztuka

Co zapakować do wakacyjnego bagażu?

Tani nocleg w Warszawie na miarę oczekiwań