close
Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Poznania i w Wielkopolsce

Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Poznania i w Wielkopolsce

Jedno z fantastycznych jezior w gminie Pobiedziska

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu do 35 km od Poznania, na terenie pięknego Pojezierza Poznańskiego!Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu do 35 km od Poznania, na terenie pięknego Pojezierza Poznańskiego!

* Jezioro Maltańskie – słynna poznańska Malta to zalew powstały w 1952 r. wskutek spiętrzenia wód rzeki Cybiny. Obecnie jest to chyba najlepiej przystosowane w Polsce miejsce do organizowania wyścigów wioślarskich oraz kajakowych. Co roku odbywają się tutaj krajowe i międzynarodowe regaty na bardzo wysokim poziomie. Oprócz tego w wiosenno-letnim sezonie działa także scena muzyczna na wodzie.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

* Jezioro Rusałka – sztuczne, podobnie jak powyższa Malta powstało wskutek spiętrzenia rzeki Bogdanki. Bardzo lubiane przez poznaniaków miejsce letniego relaksu. Dzieci będą zachwycone ponad 90-metrowej długości zjeżdżalnią!

Sporty wodne - sprawdź na Ceneo.pl
* Jezioro Kierskie – aż 285 ha i to w obrębie granic Poznania! 12 km linii brzegowej to wielka pokusa dla wszystkich miłośników plażowania oraz wędkowania (szczupaki, okonie, leszcze). Popływać pod czujnym okiem ratownika można w Kiekrzu albo w Krzyżownikach.

* Stanica „Akwenmarina” – plażowy odcinek Warty. Tereny do grillowania, biwakowania oraz boiska do siatkówki plażowej i badmintona. Można także popływać kajakiem czy łodzią. Uwaga – miejsce niestrzeżone! Dokładny adres: ul. Gdańska, Czerwonak – ok. 5 km od Poznania.

* Jezioro Lusowskie – jedno kąpielisko strzeżone i kilka dzikich. 5 km od zachodniej granicy Poznania.

* „Delfin” – pływalnia w gminie Czerwonak. Odkryty basen, fitness klub, sauny i gabinet masażu. 10 km na północny wschód od Poznania. Dokładny adres – ul. Piłsudskiego 3, Koziegłowy. Dojazd podmiejskimi autobusami 312k lub 313k.

* Jezioro Swarzędzkie – należy już do miasta Swarzędz, chociaż jego północna linia brzegowa graniczy z poznańskim osiedlem Zieliniec. Kiedyś, podobnie jak na Malcie, odbywały się tu regaty wioślarskie i kajakowe, jednak w czasie PRL-u zbiornik został okrutnie zanieczyszczony przez komunalne ścieki. Od 2011r. trwa program gruntownego oczyszczania jeziora. Miejmy nadzieję, że za kilka lat będzie się w nim można wykąpać. 11 km od centrum Poznania.

* Jezioro Strzeszyńskie – naturalne, o powierzchni prawie 35 ha, przoduje pod względem czystości. Obok kąpieliska można wynająć domek kempingowy albo rozbić namiot. 12 km od centrum Poznania.

* Kąpielisko w Owińskach – „Akwen Tropicana” to egzotycznie stylizowane miejsce, gdzie możemy popływać wypożyczoną łódką albo powygrzewać się na długiej plaży. Idealne miejsce dla najmłodszych oraz dla takich, co jeszcze nie umieją pływać – brodziki oraz specjalne, płytsze miejsca, a także ratownicy, czuwający, aby nikomu nic się nie stało to zalety Owińsk. Dla aktywnych wyciąg do nart wodnych i wakeboardingu. Około 17 km na północ od Poznania; dojazd autobusami podmiejskimi 310, 312 i 313. Zobacz nasz artykuł!

* Jezioro Jarosławieckie – pięknie położony, naturalny zbiornik wodny tuż przy Wielkopolskim Parku Narodowym. 17 km na południowy zachód od Poznania.

* Jezioro Lipno – strzeżone kąpielisko w Stęszewie. 22 km na południowy zachód od Poznania.

* Jezioro Kórnickie – rynnowe jezioro, po którym można fantastycznie popływać kajakiem. Tuż obok niego, w kierunku północno-zachodnim znajduje się drugie jezioro – Skrzyneckie Duże. Połączone są one ze sobą kanałem, przez który można przeprawić się kajakiem. Z Poznania do Kórnika jest ok. 23 km drogi autem.

Jezioro Kamińskie w rezerwacie Puszcza Zielonka* Jezioro Kamińskie – na terenie Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. W okolicy wiele rowerowych oraz pieszych szlaków wycieczkowych, a nad samym kąpieliskiem kilka dzikich plaż. Kamińsko oddalone jest o 25 km na północny wschód od Poznania.

* Jezioro Stęszewskie – ośrodek ze strzeżoną plażą w Stęszewku kusi dzieci darmową zjeżdżalnią, a starszych kajakami. 26 km na północny wschód od Poznania.

* Jezioro Bnińskie – bardzo atrakcyjny wędkarsko punkt na mapie Wielkopolski. Jest ośrodek wypoczynkowy, domki kempingowe, pole namiotowe oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Jezioro Bnińskie znajduje się we wsi Błażejewko, ok. 28 km na południowy wschód od Poznania.

Jedno z fantastycznych jezior w gminie Pobiedziska, niedaleko Poznania. Źródło: http://www.pobiedziska.pl/PL-H121/galerie/SMTg%3* Jezioro Biezdruchowo – zwane także Biezdruchowskim. W mieście Pobiedziska; 29 km na wschód od Poznania.

* Jezioro Dymaczewskie – naturalne, należące do Wielkopolskiego Parku Narodowego. 30 km drogi od Poznania.

* Jezioro Niepruszewskie – strzeżone kąpielisko w Niepruszewie, w gminie Buk, na zachód od Poznania. Bezpieczeństwa pilnują ratownicy, jest też płytka strefa dla nieradzących sobie w wodzie. Poza tym można wypożyczyć skutery wodne, kajaki i rowery wodne. Wędkarze znajdą zaś kilka fantastycznych łowisk. 33 km drogi samochodem od Poznania. Dla niezmotoryzowanych dojazd PKS-em ok. 40 minut.


Booking.com
Glinianki we Wrocławiu

Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Wrocławia i na Dolnym Śląsku

Butterfly Valley

Najpiękniejsze plaże Europy