close
Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Wrocławia i na Dolnym Śląsku

Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Wrocławia i na Dolnym Śląsku

Glinianki we Wrocławiu

Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu do 100 km od Wrocławia!Lato nadchodzi wielkimi krokami, a z nim nareszcie wspaniała pogoda. Część z nas wyjedzie nad polskie morze albo w góry, część za granicę. A co z nieszczęśnikami zmuszonymi pozostać w mieście, którym trudno jest choć na chwilę wyrwać się z kieratu pracy? Nie narzekajcie, tylko spójrzcie na nasz ranking przyjaznych kąpielisk – wszystkie znajdują się w promieniu do 100 km od Wrocławia!

* Morskie Oko – ul. Chopina (4 km na północny wschód od centrum Wrocławia). 4 boiska do siatkówki plażowej i wypożyczalnia sprzętu wodnego. Zobacz nasz artykuł!

* Staw Pilczycki – poniemieckie wyrobisko gliny zalane wodą, a wokół piękny park. Mieści się między ulicami Pilczycką i Lotniczą, w północno-zachodnim Wrocławiu (8 km od centrum). Zobacz nasz artykuł!

* Glinianki – ul. Kosmonautów 1 we Wrocławiu (9 km na zachód i lekko na północ od centrum Wrocławia). Kąpielisko „WakePark” to nie tylko miejsce do pływania, ale również możliwość uprawiania wakeboardu (połączenie nart wodnych, surfingu i snowboardu – trzymając się liny, jedziemy na desce, którą ciągnie motorówka albo wyciąg), skimboardu (w Gliniankach jest tor, wytwarzający sztuczne fale, po których możemy się do woli ślizgać na krótkiej desce) czy FlyBoardu (specjalne urządzenie zaprojektowane do pływania z delfinami – podłączona do skutera wodnego rura, którą pod dużym ciśnieniem płynie woda, co pozwala na wykonywanie nawet 8-metrowej wysokości skoków nad powierzchnią wody). Tradycjonaliści mogą spróbować klasycznej jazdy na nartach wodnych (2 wyciągi!). Zobacz nasz artykuł!

* Staw Królewiecki – 11 km na północny zachód od centrum Wrocławia. Zobacz nasz artykuł!

* Staw Szczodre – 17 km na północny wschód od centrum Wrocławia. Zobacz nasz artykuł!

Sporty wodne - sprawdź na Ceneo.pl

* Chrząstawa Wielka – 3 miłe stawy. 22 km na wschód od Wrocławia.

* Pęgów – strzeżone kąpielisko z plażą, bardzo czystą wodą, wypożyczalnią sprzętu wodnego i drewnianymi domkami noclegowymi. Tylko 23 km jazdy autem od Wrocławia.

* Jezioro Bajkał – rozlewisko Odry jest bardzo dzikie i niestrzeżone; przyciąga pasjonatów wędkowania. Około 26 km na południowy wschód od Wrocławia.

* Jelcz-Laskowice – dawne wyrobisko gliny i żwiru, obecnie staw o powierzchni 8 ha. Kapielisko jest strzeżone przez ratowników. 26 km drogi autem z Wrocławia.

* Oborniki Śląskie – basen odkryty z kilkoma, różnej głębokości sektorami. 29 km na północ od Wrocławia.

* Wilczyn Leśny – jezioro w lesie; obok mały, ale fajny ośrodek rekreacyjny. 4 km od wyżej wspomnianych Oborników Śląskich, 33 km od Wrocławia.

* Maniów – kąpielisko na miejscu dawnej żwirowni w Proszkowicach. 36 km od Wrocławia.

* Mietków – ponad 900-hektarowe, sztuczne jezioro na rzece Bystrzycy. 37 km drogi samochodem od Wrocławia.

* Biały Kościół – w rejonach Strzelina. Miejsce odpowiednie dla początkujących pływaków. 45 km od Wrocławia.

* Jegłowa koło Strzelina – zalany kamieniołom stał się ogromnym kąpieliskiem. Z niedogodności należy wymienić brak plaży oraz ratowników. 10 km od Strzelina i około 48 km od Wrocławia

* Kąpielisko „Karłów” w Miliczu – odkryty, 1-hektarowy basen z ratownikami (ul. Poprzeczna 13), 56 km od Wrocławia.

Jezioro Otmuchowskie, fot. Ryszard Czajkowski* Stawy pod Miliczem – za północno-wschodnią granicą tego miasta znajduje się w sumie 8 różnej wielkości zbiorników wodnych, w których można się pluskać. Około 58 km od Wrocławia.

* Otmuchów – znajduje się już w województwie opolskim. Jezioro Otmuchowskie to kąpielisko pamiętające jeszcze eleganckie, przedwojenne czasy! 100 km od Wrocławia, 12 km od Nysy.

Więcej na: http://www.mmwroclaw.pl i http://www.powiat.nysa.pl


Booking.com
Koniki polskie. Źródło: http://www.it.mragowo.pl/media/art/1026/file/Popielno.JPG

Popielno nad Jeziorem Śniardwy – ostoja koników polskich

Jedno z fantastycznych jezior w gminie Pobiedziska

Najlepsze kąpieliska i miejsca nad wodą w okolicach Poznania i w Wielkopolsce