close
Jedziesz na Jarmark do Wrocławia? Wybierz apartament

Jedziesz na Jarmark do Wrocławia? Wybierz apartament

Już niemal tradycją można nazwać odwiedzanie jarmarków bożonarodzeniowych. Jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce odbywa się właśnie teraz, we Wrocławiu. Jeśli jeszcze tam nie byłeś, to naprawdę warto odwiedzić Wrocław właśnie w tym magicznym okresie i poczuć ten niepowtarzalny klimat.

Świąteczne pyszności

Na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym z pewnością nie zabraknie pyszności. Spacer po wrocławskim rynku można osłodzić sobie pysznymi pierniczkami oraz grzańcem. To właśnie tutaj możesz skosztować niespotykanych na co dzień specjałów takich jak: alzackie podpłomyki flammkuchen, francuskie salami, hiszpańskie churros indyjskie samosy, podlaskie wędliny, dolnośląskie miody, turecką baklavę, portugalskie desery.

Plac Solny

Odwiedzając Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu koniecznie trzeba wybrać się na Plac Solny, gdzie czekają nowe atrakcje, a wśród nich m.in. trzypoziomowy bajkowy domek z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem. W domku można odpocząć, ogrzewając się przy kominku, czy napić się czegoś ciepłego. To właśnie na Placu Solnym znajduje się „Galeria Mikołaja”, która z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko najmłodszych bajkową, świąteczną dekoracją.

Niepowtarzalne upominki dla najbliższych

Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. W pięknych, drewnianych domkach będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów. W tym roku nowością wśród rękodzieła na Jarmarku będą autorskie, zegarki, ręcznie robiona biżuteria artystyczna w formie srebra połączonego z innymi materiałami np. tkaniną, ozdoby świąteczne wytwarzane ze szkła, gliny i żeliwa, figurki z kryształami Swarovskiego, biżuteria z pereł, „mini ogrody” zamknięte w szkłach, obrazy z naturalnych roślin, a także naturalne kosmetyki na bazie piwa wytwarzane przez wrocławską pracownię. Na Jarmarku będzie można zakupić także: niepowtarzalne ,,łapacze snów’’ z Peru, marsylskie mydła zapachowe, ręcznie wykonane stroiki i choinki, ręcznie wyszywane maskotki i kocyki dla najmłodszych, drewniane zabawki dla dzieci, artystyczna biżuteria z bursztynu bałtyckiego, wyroby dekoracyjne i biżuteria z Zambii, Mozambiku, Tanzanii, Konga oraz Ugandy. Fani rękodzieła będą mogli nie tylko zakupić te niesamowite wyroby, ale także przyglądać się jak one powstają. W pobliżu wrocławskiej choinki zamówić będzie można chociażby piękne, ręcznie malowane bombki z dedykacją, pamiątkową monetę wybitą przez wrocławskiego mincarza lub jedyną w swoim rodzaju, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala.

Atrakcje dla najmłodszych

Dla najmłodszych gości Jarmarku przewidziano możliwość obejrzenia w Bajkowym Lasku przepięknych bajek, która wprowadzą ich do baśniowego świata. Dzieciaki z pewnością będą zachwycone możliwością zrobienia sobie pamiątkowej fotografii w Grzybku Krasnala.

Jak widać, na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Poza tym, oczywiście warto odwiedzić również inne miejsca. Wśród nich są takie, do których chce się wracać za każdym razem podczas pobytu we Wrocławiu, takie jak np. miejsce spotkań akochanych – Most Tumski, Zoo Wrocławskie, czy Panorama Racławicka, jak i te stosunkowo nowe atrakcje, czyli np. Hydropolis, czy Afrykarium, które można zwiedzać niezależnie od pory roku.

 

Warto zatem pojechać do Wrocławia i zatrzymać się tam na kilka dni. Pobyt we Wrocławiu daje bardzo dużo możliwości na spędzenie czasu razem, z rodziną lub z przyjaciółmi. Atrakcje zostały już przedstawione, należy zatem pomyśleć o tym aby zarezerwować nocleg we Wrocławiu. Niejednokrotnie już się przekonaliśmy, że Silver Apartament Wrocław, które usytuowane są w samym centrum Wrocławia, przy Placu Dominikańskim, na ulicy Krawieckiej – to doskonałe miejsce na wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Apartamenty znajdują się w sąsiedztwie Rynku (około 500 metrów), przez co są doskonałą bazą wypadową zarówno na Jarmark Bożonarodzeniowy jak i do odwiedzenia innych wrocławskich atrakcji.

W kraju czy za granicą – gdzie spędzamy Sylwestra

Wypadek na stoku za granicą może nas kosztować więcej niż sam wyjazd