close
Gdzie się zatrzymać w Beskidzie Żywieckim?

Gdzie się zatrzymać w Beskidzie Żywieckim?

Rodzinny wyjazd to dla każdego rodzica obietnica wypoczynku w gronie najbliższych, ale i wyzwanie. Tego rodzaju wyprawy wiążą się bowiem zazwyczaj z koniecznością przygotowania szczegółowego planu wypadu. Planowanie obejmuje zarówno wyznaczenie idealnego kierunku, jak i rezerwacji noclegu w miejscu przyjaznym rodzinom i większym grupom. Nie każdy bowiem obiekt jest w stanie sprostać oczekiwaniom wczasowiczów w różnych grupach wiekowych. Rodzice muszą więc pamiętać zarówno o własnych preferencjach, jak i ich dzieci. Wypoczynek z założenia bowiem, ma gwarantować relaks i pełen komfort. Decydując się na wyjazd w góry, coraz więcej rodzin wybiera Beskid Żywiecki jako miejsce wymagające pod kątem wypraw na szlaki, ale i tajemnicze, pozwalające turystom doświadczać tego, czego nie znajdą w innych popularnych górskich kierunkach. Dlaczego warto wybrać Beskid Żywiecki na rodzinny wyjazd? Na który Hotel Beskidy się zdecydować?

Dlaczego Beskid Żywiecki to dobry pomysł na rodzinny wypoczynek?

Mimo że cieszy się zdecydowanie mniejszą popularnością aniżeli Beskid Śląski, o Beskidzie Żywieckim mówi się, że jest miejscem w którym można się zakochać. Wyjątkowe krajobrazy, dzika przyroda, a także obecność rzadkich drapieżników, sprawiają że każda wyprawa na szlak, staje się przygodą. Beskid Żywiecki słynie przede wszystkim ze zjawiskowych tras wycieczkowych, szlaków rowerowych oraz parków linowych obleganych szczególnie w sezonie wakacyjnym. Nie sposób nie wspomnieć również o mini zoo, a także całorocznej atrakcji w postaci torów saneczkowych. Co istotne Beskid Żywiecki ze względu na mnogość dostępnych szlaków, pozwala dostosować każdą wyprawę w góry do możliwości turysty. Na wielogodzinny marsz muszą się przygotować ci, którzy decydują się zobaczyć najbardziej malowniczy punkt widokowy w tym regionie, czyli Babią Górę. Równie wyjątkowe widoki gwarantuje marsz na górę Pilsko. Chcąc zaś wybrać się na wyprawę z dzieckiem, najlepszym kierunkiem będzie Hala Boracza. Asfaltowa droga daje nawet możliwość zabrania wózka. Turyści zainteresowani historią Beskidu Żywieckiego, odwiedzają m.in. Nowy Zamek w Żywcu, gdzie podziwiają obrazy polskich oraz europejskich artystów.

Rodzinny pobyt w Beskidzie Żywieckim

Jeden z kluczowych elementów planu wyjazdowego dla całej rodziny stanowi nocleg. Beskidy Hotel musi być dostosowany do potrzeb każdego członka familii. Pamiętać przy tym należy, że obiekt powinien gwarantować nie tylko komfortowy wypoczynek, ale i być odpowiednio zlokalizowany. Wybór hotelu umiejscowionego w pobliżu najważniejszych atrakcji regionu oszczędza czas, pieniądze na paliwo, a także redukuje niepotrzebny stres. Świetny punkt noclegowy stanowi dworekgoralski.pl. Dworek mieści się w gminie Łodygowice pomiędzy Bielskiem-Białą a Żywcem w sąsiedztwie Szczyrku i drogi ekspresowej S-1. Miejsce uchodzi za jedno z najciekawszych w okolicy nie tylko ze względu na położenie, ale przede wszystkim wysoki standard pobytu.

Komfortowy Hotel Beskidy

Dworek Góralski oferuje wyposażone pokoje gościnne w konfiguracji trzy- i czteroosobowej, a nawet pokoje dedykowane całym rodzinom, w których zmieści się 6 osób. I tak w pokoju czteroosobowym o powierzchni 46m2, goście mają do dyspozycji darmowy internet, klimatyzację, telewizor, sprzęt do prasowania oraz zestaw do parzenia kawy i herbaty. Dużym atutem obiektu jest dostępność na miejscu wielu atrakcji przygotowanych z myślą o dorosłych, jak i najmłodszych. Ci pierwsi podczas pobytu mogą liczyć na dostęp do strefy SPA i Wellness z bogatą ofertą dedykowanych zabiegów. Dzieci natomiast latem korzystają z zewnętrznego placu zabaw, zimą zaś spędzają czas w salonie gier. Dodatkowo Hotel Beskidy zaprasza swoich gości w kulinarną podróż po regionalnych smakach. Restauracja stylizowana na góralską karczmę, daje możliwość skosztowania na miejscu tradycyjnej, lokalnej kuchni pod nadzorem najlepszych kucharzy regionu.

Beskid Żywiecki to świetny wybór na rodzinny wypoczynek. Region zapewnia moc atrakcji dostosowanych do każdego wieku oraz zainteresowań. Planując wyjazd w te okolice, warto wybrać miejsce, które spełni oczekiwania wszystkich członków rodziny i zagwarantuje pełen relaks po ciężkim dniu na szlaku.

 


Booking.com
6 lutego 2024737Views1Comment

Zimowa Muszyna – idealne miejsce na urlop

Polskie miasta, które warto odwiedzić