close
Idealne miejsca na jesienny urlop

Idealne miejsca na jesienny urlop

Słowackie góry i przytulne schronisko u ich stóp. Źródło: www.tatraphotographyworkshop.com

Lato, wspaniała słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz wakacje minęły bezpowrotnie.Lato, wspaniała słoneczna pogoda, wysokie temperatury oraz wakacje minęły bezpowrotnie.

Na kolejny upragniony czas urlopu przyjdzie nam czekać okrągły rok. Nie każdemu z nas jednak udało się odpocząć podczas astronomicznego lata. Zatrzymały nas liczne obowiązki, remonty w domu lub problem ze zgraniem urlopów z partnerem/partnerką. Co wówczas zrobić? Czekać okrągły, długi rok na kolejne lato czy jednak wybrać się na jesienne wakacje, by odpocząć od pracy i naładować akumulatory na resztę roku, by móc jakoś wytrzymać do kolejnych wakacji? Zdecydowanie polecamy wybór pierwszego rozwiązania. Przeczytajcie nasz artykuł, a z pewnością po jego lekturze zaczniecie pakować walizki i bukować bilety.

Złota polska jesień

Nie jest żadną tajemnicą, iż pogoda nam polskim morzem jest nie do przewidzenia, natomiast w polskich górach nie jest już tak nieprzewidywalna. Dlatego też naszym zdaniem bardzo dobrym wyborem miejsca na urlop w październiku będą Bieszczady. Przepiękne widoki żywcem wyjęte z wakacyjnych pocztówek, wspaniałe połoniny, wszędobylska uspokajająca i kojąca nerwy cisza dookoła, ogromny wybór ośrodków wypoczynkowych oraz domków do wynajęcia (jest już bowiem poza sezonem) zadowoli chyba każdego, kto na spóźnione wakacje wybierze się właśnie w Bieszczady.

Jeśli uda nam się trafić na słoneczną pogodę, a wolimy wysokie góry – wówczas dobrym pomysłem będzie wizyta w Zakopanem. Nawet jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą nam już wyjść w wyższe partie gór, zawsze możemy spacerem udać się nad Morskie Oko lub kolejką wjechać na Gubałówkę lub Kasprowy Wierch. Wieczorem spacer po Krupówkach i kolacja w jednej z wielu klimatycznych zakopiańskich knajpek.

Tuż za granicą …

Jako że październik to miesiąc zdecydowanie poza sezonem, warto zaglądnąć do Internetu na strony z zakupami grupowymi, gdzie znajdziemy urlop na każdą kieszeń. Na Słowację, Rudawy Słowackie czy do Pragi, Bratysławy lub nawet Paryża czy Barcelony udamy się bowiem za naprawdę godne naszej uwagi pieniądze. Nie sposób wymienić wszystkich niezwykle atrakcyjnych ofert, dlatego póki co polecamy wam popołudnie z kawą i komputerem, a potem już tylko zasłużone chwile odpoczynku i relaksu. Udanego urlopu!


Booking.com
Turkusowe wody Egiptu zachęcają wszystkich miłośników nurkowania

Morze Czarowne: akwen, który zachwyca

Łódź to także wspaniałe wille włókienniczych potentatów (akurat ta na sprzedaż!)

Hotele w Łodzi