close
Morze Czarowne: akwen, który zachwyca

Morze Czarowne: akwen, który zachwyca

Turkusowe wody Egiptu zachęcają wszystkich miłośników nurkowania

Tereny położone nad brzegami Morza Czerwonego mogą zachwycić swym urokiem.

Tereny położone nad brzegami Morza Czerwonego mogą zachwycić swym urokiem.

Turkusowe wody Egiptu zachęcają wszystkich miłośników nurkowaniaPiękne wybrzeża zapewniają doskonałe warunki do wypoczynku, a wspaniałe kurorty można znaleźć zarówno w Egipcie, jak i na terenie Izraela. Bliskość miejsc niezwykle ważnych z punktu widzenia historii i pełnych wspaniałych zabytków przyciąga nad wody tego akwenu i tych, którzy wypoczynek na plaży chcą połączyć z odkrywaniem najpiękniejszych zakątków świata. Na czym polega sekret popularności Morza Czerwonego?

Krajoznawczy raj

Dla tych, którzy nad Morze Czerwone wybierają się z powodu zabytkowych budowli, idealną bazą mogą okazać się kurorty leżące nad Zatoką Akaba. To najciekawsza dla turystów – historyków część Morza Czerwonego, której najwspanialszą wizytówką jest Półwysep Synaj. Góra Mojżesza oraz Klasztor Świętej Katarzyny są najważniejszymi atrakcjami czekającymi tu na spragnionych wyjątkowych wrażeń gości. Górska sceneria oraz beduińska kultura czynią pobyt w tym miejscu przeżyciem niezapomnianym.

Niezwykłe kurorty

Egipskie kurorty położone nad Morzem Czerwonym już dawno zdobyły uznanie. Można w nich wypocząć na najwyższym poziomie oraz do woli korzystać ze słońca i pięknych wybrzeży. Hurghada, Marsa Alam czy Taba – oto najsłynniejsze trio. Tu czekają najmodniejsze hotele i wspaniałe plaże, a dodatkowe atrakcje stworzone z myślą o turystach umilają czas wypoczywającym w tych ośrodkach. Doskonałymi warunkami może się pochwalić również izraelski kurort Ejlat, znany również jako jeden z najważniejszych ośrodków portowych tego kraju.

Podwodne królestwo

Morze Czerwone może jednak zachwycić i tymi atrakcjami, które znajdują się pod taflą wody. Wspaniałe rafy koralowe uczyniły zeń jedno z najchętniej wybieranych miejsc do nurkowania. Kuszą ławice egzotycznych ryb i wraki zatopionych okrętów, a o pięknie tutejszych raf koralowych napisano już wiele. Kurortami, które od lat przyciągają amatorów nurkowania, stały się takie ośrodki, jak Hurghada czy Marsa Alam. W tym drugim kurorcie można nie tylko skorzystać z kursu nurkowania, ale i rozpocząć tak niezwykłą przygodę, jaką jest safari nurkowe. Wiele takich wypraw zmierza w stronę wyjątkowo pięknego miejsca, jakim jest Park Narodowy Ras Muhammad. Jego tereny to świat zdominowany przez koralowce, które w tym miejscu zaskakują swym wyjątkowym bogactwem.

Morze Czerwone i jego wybrzeża to kraina magiczna. Tu każdy znajdzie dla siebie wiele możliwości spędzenia czasu zgodnie ze swymi preferencjami. Piękne plaże i modne kurorty, centra nurkowe oraz pełen bezcennych zabytków Półwysep Synaj to tylko najważniejsze atrakcje, które nad biblijnym akwenem czekają na turystów przez cały rok.

Piękne zawilce w Lesie Łagiewnickim. Źródło: www.pkwl.pl

Gdzie na grzyby w okolicach Łodzi i w Łódzkiem?

Słowackie góry i przytulne schronisko u ich stóp. Źródło: www.tatraphotographyworkshop.com

Idealne miejsca na jesienny urlop