close
Kraków. Czy królewskie miasto na sylwestrową noc, to dobry wybór? Podpowiadamy.

Kraków. Czy królewskie miasto na sylwestrową noc, to dobry wybór? Podpowiadamy.

Sylwester to symboliczny dzień w roku, którego warto spędzić w sposób inny niż zwykle. Minione miesiące zostają oddzielone i stają się wspomnieniami, a w ich miejsce wchodzi ekscytacja związana z realizacją założonych planów, oraz niepewność nad tym, co przyniesie Nowy Rok. Sylwestra chętnie spędza się w gronie przyjaciół lub ukochanej osoby.

Kraków jest bardzo romantycznym miastem, które przyciąga wiele par, dlatego przełom kolejnych dat w kalendarzu jest dobrą okazją na odwiedzenie go. Czy stolica polskich królów oferuje atrakcje, które pozwalają na spędzanie niezapomnianego Sylwestra?

Królewskie Miasto na sylwestrową noc

Kraków od wielu dekad jest kolebką sylwestrowych atrakcji, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś, co pozwoli mu przeżyć ten wyjątkowy dzień, w pożądany sposób. Pary, które zdecydują się na noworoczny przyjazd do Krakowa, z pewnością nie zawiodą się, ponieważ pomysłów i atrakcji, jakie proponuje miasto jest wiele. Warto jednak zaplanować ten czas z wyprzedzeniem, aby znaleźć miejsca noclegowe. Sieć hoteli Best Western to dobry wybór na zlokalizowanie takiego punktu, który będzie bliski wybranym atrakcjom, a jednocześnie zapewni komfortowe warunki zakwaterowania.

Kulturalny Sylwester w Krakowie

Mimo, iż ikoną sylwestrowej nocy jest szampańska zabawa do białego rana, to są osoby, które poszukują w tym czasie dostępnej oferty teatrów, które szczególnie w Krakowie, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości. Bogata oferta repertuarów corocznie przyciąga rzesze zainteresowanych, którzy chcą noworoczną noc spędzić w wyjątkowych okolicznościach, często będących podróżą w czasie i w towarzystwie wielu, znanych aktorów.

Sylwestrowe spektakle odgrywane są na deskach znanych, krakowskich teatrów takich jak: Teatr Bagatela, Teatr Ludowy, Teatr im. J. Słowackiego i Teatr Cabaret. Wśród repertuaru znaleźć można przekrój opowieści, które urzekną każdego odbiorcę, a należą do nich komedia, dramat lub musical. Znana i polecana sieć hoteli Best Western posiada bazę noclegową, zlokalizowaną blisko wybranych punktów teatralnych, dlatego goście, decydujący się na tą formę spędzania Sylwestra, mogą dopasować zakwaterowanie hotelowe, które będzie gwarantowało szybki i wygodny powrót po skończonym spektaklu.

Szampański Sylwester w Krakowie

Dla wielu osób Sylwester to jednak czas zabawy, radości i tańców, których szukają także wśród krakowskich propozycji. Małopolska stolica to od wielu dekad kolebka imprez zarówno klubowych jak i plenerowych, które przyciągają chętnych z całego kraju. Bez względu na upodobania muzyczne, Kraków proponuje różne nurty, przy których każdy może się pobawić.

Najbardziej nagłośnioną imprezą jest oczywiście krakowska scena, zlokalizowana przy Rynku Głównym, a więc cechująca się malowniczą scenerią Starego Miasta, gdzie wiele par, w pięknych okolicznościach może złożyć sobie noworoczne, pełne emocji życzenia, a także bawić się z tłumem do białego rana. Pozostałe propozycje to znane kluby, które każdego roku zapełnione są po brzegi, oferując porywającą do tańca muzykę, oraz bogate menu.

Sylwester to jednak czas zimowy, kiedy nieraz doskwierające mrozy zmuszają, aby po skończonej zabawie szybko znaleźć się w cieple hotelowego pokoju. Warto zarezerwować pokój na oficjalnej stronie Best Western https://www.bestwestern.pl/, aby mieć pewność, że kiedy tłum zacznie się rozchodzić, powrót do miejsca meldunku będzie krótki. Baza noclegowa sieci hotelowych w Krakowie to dogodne lokalizacje, mieszące się blisko centrum oraz najważniejszych punktów turystycznych.

Sylwester w Krakowie inny niż wszystkie

Dla par, które poszukują nietypowych pomysłów na spędzenie Sylwestra, Kraków oferuje liczne atrakcje, których poprzeczka postawiona jest bardzo wysoko, czyli na miarę królewskiego miasta. Chcąc dosłownie przenieść się w czasie lub bawić się w nietypowych przebraniach, warto zdecydować się na propozycje klubów, które organizują tematyczną zabawę pod hasłem PRL-u (Stara Zajezdnia Kraków) lub bal maskowy w stylu weneckim (Baroque Food & Style). Taka odsłona sylwestrowej nocy będzie z pewnością na długo zapamiętana, a wspomnienia zmuszą do powrotu za kolejne 12 miesięcy.

Nie ma wątpliwości, że krakowskie propozycje noworocznych imprez są bardzo bogate i każdego roku korzysta z nich wiele przyjezdnych osób. Sieć hoteli Best Western to dobry wybór zakwaterowania, które będzie gwarancją szybkiego powrotu z zabawy, odpoczynku w komfortowych warunkach, oraz zjedzenia pysznego śniadania i wypicia energetycznej kawy w hotelowych restauracjach.

21 października 20191697Views1Comment

W polskie góry jesienią: jak przygotować się do wyjazdu?

Luksusowa turystyka – najlepszy wybór, aby przeżyć podróż życia