close
Co warto zobaczyć przy okazji wizyty w Katowicach?

Co warto zobaczyć przy okazji wizyty w Katowicach?

Górny Śląsk to region, który wielu osobom kojarzy się wyłącznie z górnictwem, kopalniami i gęstym smogiem. A tymczasem ma on do zaoferowania turystom całą masę atrakcji.

Osoby, które poszukują miejsca na weekendowy city break, powinny odwiedzić Katowice. Jest to miasto, które bezustannie podawane jest różnego rodzaju metamorfozom, które czynią je naprawdę wyjątkowym.

Katowice – na jaki nocleg się zdecydować?

Osoby, które odwiedzają Katowice, a jednocześnie nie chcą wydawać majątku na noclegi, mogą zdecydować się na nocleg w hostelu. Wartym uwagi miejscem jest hostel Retro Katowice, który zapewnia swoim gościom nie tylko dach nad głową, ale także masę innych rozrywek. To zabawna, kolorowa, kreatywna przestrzeń, która szczególnie przypadnie do gustu osobom młodym.

W części wspólnej goście mogą oddać się rozgrywkom na starych konsolach, planszówkom bądź też seansom filmowym.

Jeden z najpopularniejszych hosteli w Katowicach to obiekt, który w niskiej cenie oferuje swoim gościom hotelowy standard.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Nie wszyscy wiedzą, że Katowice będące stolicą górnego Śląska, mają naprawdę wiele do zaoferowania. Przy okazji odwiedzin w metropolii warto odwiedzić:

Nikiszowiec

To naprawdę magiczne miejsce, które swego czasu stanowiło typowe, robotnicze osiedle. Współcześnie Nikiszowiec uznawany jest za jedną z głównych atrakcji miasta. Każda osoba, która chce na własnej skórze poczuć prawdziwy, śląski klimat, powinna tu zawitać.

Nikiszowiec uznawany jest za osiedle unikatowe w skali całego kraju. Brukowane uliczki, zbudowane z czerwonej cegły domy, symetryczna sieć ulic – wszystko to sprawia, że miejsce to rok w rok przyciąga tysiące turystów.

Park Śląski

Turyści spragnieni błogiego relaksu w otoczeniu zieleni, nie mogą zrezygnować z odwiedzin w Parku Śląskim. Jest to jeden z największych parków miejskich na świecie – jego rozmiary przekraczają nawet rozmiary nowojorskiego Central Parku!

To prawdziwa oaza zieleni, w której skład wchodzą tereny leśne i parkowe. Osoby odwiedzające Park Śląski mogą odpoczywać nad brzegami licznych strumieni i stawów bądź też spacerować po klimatycznych alejkach. Jedno jest pewne – po dniu pełnym wrażeń na pewno warto tu zajrzeć!

Muzeum Śląskie

Jest to kompleks, który został uruchomiony na terenie dawnej kopalni Katowice. Już na pierwszy rzut oka można zachwycić się zabytkowymi budynkami, odnowionymi w charakterystycznym stylu, łączącym nowoczesność i industrializm.

Eksponaty zgromadzone w muzeum pozwalają gościom zapoznać się z bogatą historią Górnego Śląska. Z racji tego, że placówka oferuje nie tylko wystawy stałe, ale i czasowe, każdy znajdzie tu coś dla siebie. To doskonałe miejsce do odwiedzenia całą rodziną – wiele atrakcji przygotowano z myślą o najmłodszych.

Powyżej wymienione atrakcje to tylko nieliczne przykłady tego, co warto zobaczyć przy okazji wizyty w Katowicach. Dolina Trzech Stawów, słynny Spodek, Galeria Szyb, atrakcje dla dzieci – to wszystko tylko czeka na odkrycie!

23 marca 2023510Views
Fot. Pixabay

Czarter jachtów motorowych na Mazurach

Wakacje kamperem w Europie – dokąd warto pojechać