close
Władysławowo z dzieckiem – czy warto?

Władysławowo z dzieckiem – czy warto?

Władysławowo - port

Szukasz ciekawego miejsca na wczasy nad morzem z dzieckiem? Sprawdź nasz typ – Władysławowo. Piękne położenie, czysta, szeroka plaża oraz coraz więcej atrakcji przeznaczonych właśnie dla maluchów, sprawiają, że nie można się tu nudzić.

Szukasz ciekawego miejsca na wczasy nad morzem z dzieckiem? Sprawdź nasz typ – Władysławowo. Piękne położenie, czysta, szeroka plaża oraz coraz więcej atrakcji przeznaczonych właśnie dla maluchów, sprawiają, że nie można się tu nudzić.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Od dłuższego czasu można zaobserwować w turystyce silną tendencję do rozwoju infrastruktury dla dzieci – standard podnoszą hotele i pensjonaty, oferując specjalne udogodnienia i atrakcje, restauracje przygotowują menu skomponowane z myślą o maluchach, powstają parki edukacji i rozrywki. Nie inaczej jest na polskim wybrzeżu, najchętniej odwiedzanym przez rodziny. Jednak wiele rodzin przed planowaniem wypoczynku zadaje sobie pytanie: gdzie z dziećmi na wakacje nad morzem? Wśród wielu nadmorskich miejscow””ości szczególnie warte uwagi wydaje się być Władysławowo – zobaczcie, dlaczego warto zaplanować tam urlop z dzieckiem.

1. Lokalizacja – tuż u nasady Półwyspu Helskiego, pomiędzy Zatoką Gdańską i otwartym morzem, niedaleko Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Funkcjonuje tu aż 15 kąpielisk Można wybrać się na dobrze zagospodarowaną plażę z mnóstwem punktów gastronomicznych i atrakcji, albo na tę szerszą, mniej uczęszczaną. Funkcjonuje tu port, gdzie można dostać rybę prosto z kutra. Świetna baza wypadowa na cały, niezwykły Półwysep Helski i do Trójmiasta z mnóstwem zabytków. Bardzo dobry dojazd z centralnej i południowej Polski dzięki autostradzie A1.

2. Baza noclegowa – ogromny wybór hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych i kempingów, dostępnych w różnych cenach i standardach. Znajdziemy tu również obiekty przyjazne rodzinie, w których mamy do dyspozycji odpowiedniej wielkości łóżka, przewijaki czy wanienki, a dziecko może korzystać z placu bądź sali zabaw albo zajmie się nim wykwalifikowana opieka. Takie miejsca położone są na uboczu centrum i dzięki temu nie doskwiera nam tłok i hałas. Jednym z takich miejsc jest Pensjonat Wojciech Władysławowo.

3. Atrakcje dla dzieci na każdą pogodę – nawet jeśli znudzi Wam się plażowanie albo nadciągną deszczowe chmury, również możecie liczyć na mnóstwo rozrywek. Działa tu Ocean Park, w którym znajdziecie makiety zwierząt morskich w naturalnej wielkości (m.in. ogromnego wieloryba), jest Muzeum Motyli mieszczące się w Domu Rybaka, na którego szczycie znajduje się wieża widokowa, jest także muzeum generała Hallera, tzw. Hallerówka i Lunapark Sowiński. A to tylko niektóre spośród licznych atrakcji.

4. Aktywny wypoczynek – Władysławowo to idealne miejsce dla fanów sportu i aktywnego wypoczynku. To jedno z najlepszych miejsc w Europie do uprawiania sportów wodnych, jak windsurfing i kitesurfing. Działa tu wiele szkółek. Amatorom wodnej zabawy na pewno spodoba się Lemon Aquapark na otwartym powietrzu z mnóstwem zjeżdżalni i rozrywek, jest też kryty basen, boiska różnego rodzaju i strefa odnowy biologicznej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. Dzieci na pewno chętnie odwiedzą też Aleję Gwiazd Sportu, gdzie swoje tablice odsłaniają najbardziej utytułowani sportsmeni z Polski i nie tylko.

5. Imprezy i festiwale – przez całe wakacje można uczestniczyć w ciekawych koncertach i wydarzeniach kulturalnych. Od 1973 organizowane są czwartkowe Letnie Koncerty Organowe i Kameralne w tutejszym kościele. W mieście odbywa się Jarmark Morski, działa bezpłatna Letnia Scena Muzyczna, zaplanowano także Ocean Park Summer Festival z dużą ilością muzyki disco w wydaniu najlepszych polskich i zagranicznych wykonawców. Do tego dochodzą programy animacyjne specjalnie dla dzieci, festyny, letnie kino i wiele, wiele więcej.

6 sierpnia 20142243Views
Panorama Sławy w woj. lubuskim na Pojezierzu Leszczyńskim

Wakacje w Sławie

Nurkowanie w zielonkowych Gliniankach

Kąpielisko Glinianki w Zielonce