close
Czy dzieci potrzebują ESTA, żeby dostać się do stanów?

Czy dzieci potrzebują ESTA, żeby dostać się do stanów?

Planując wakacje trzeba mieć na uwadze, że potrzebna jest ESTA dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Stany Zjednoczone. Jak to się ma w przypadku najmłodszych członków rodziny? Potrzebują ESTy czy podlegają pod dokumenty opiekunów czy też potrzebują osobnych dokumentów? Czy ESTA dla dzieci jest konieczna wybierając się do USA nawet na krótki urlop? Okazuje się, że tak. Nawet jeśli chodzi o malutkie dzieci- każdy pasażer powinien mieć ważne dokumenty, które pozwolą mu na legalne przekroczenie granicy.

Jak uzyskać dokument ESTA dla dziecka?

Nawet bardzo małe dzieci potrzebują ważnego wniosku ESTA tak jak w przypadku dorosłych i przy każdej nawet najkrótszej podróży do Stanów Zjednoczonych. Aby uzyskać ten dokument dla swoich pociech niezbędne są te same procedury jak w przypadku osoby dorosłej. Naturalnym będzie, aby wpisać we wniosku dane rodzica lub opiekuna pełnoprawnego. W Przypadku rodzinnego wyjazdu najlepszym rozwiązaniem będzie złożyć grupowy wniosek ESTA. Dzięki temu decyzja o możliwości lub jej braku przyjdzie na skrzynkę w jednakowym dla wszystkich czasie. Wnioski rodziców i dzieci będą się różnić od siebie co jest normalne. ESTA dla dzieci wbrew pozorom nie jest czymś trudnym do wypełnienia.

Jakie dokumenty są konieczne dla dziecka podróżującego do Stanów Zjednoczonych?

Autoryzacja ESTA to oczywista konieczność również w przypadku dzieci, ale to nie jedyny ważny dokument, który jest niezbędny do przekroczenia granicy z USA. Małoletni musi posiadać również paszport elektroniczny lub biometryczny. Należy również pamiętać, że nazwiska oraz imiona dzieci koniecznie muszą być w pełnej formie i całej okazałości na biletach czy dokumentach. Jeśli tak nie jest koniecznie trzeba skontaktować się z biurem podróży aby podjąć kroki wyjaśniające sytuację. W przeciwnym razie podróż może skutkować fiaskiem.

ESTA dla dzieci to taki sam koszt jak opłata za osobę dorosła. Dzieje się tak dlatego, że opłaty za przetwarzane pliki poprzez władze amerykańskie są takie same. Oczywiście to samo będzie dotyczyło odpowiedzi na składany wniosek.

Czy w każdym wieku dziecko może ubiegać się o ESTA?

Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, czy dla tak malutkich dzieci również potrzebna jest ESTA. Może się zdarzyć, że w szczególnych przypadkach kwestie te będą pomijane, ale w takich przypadkach jak rodzinne wakacje czy odwiedziny u rodziny konieczny jest ważny dokument dla każdego człowieka i nie ważne czy dla małego czy dla dużego. Pozwolenie na pobyt nawet na krótki jest potrzebne aby wsiąść na pokład samolotu. Niezależnie od tego, jaki jest cel podróży wszyscy powinni mieć ważne dokumenty. Z całą pewnością rodzinna podróż do Stanów Zjednoczonych może okazać się świetnym pomysłem na rodzinne wakacje. Nie ważne czy dziecko jest małe czy większe, pokłady samolotów są przyjaźnie nastawione na podróże z dziećmi, szczególnie jeśli chodzi o takie loty, które trwają kilka godzin. Przed wylotem warto zawsze sprawdzić czy na pewno posiadamy wszystkie ważne dokumenty.

Jak odpocząć na wakacjach z dziećmi?

Obraz Iliya Kolodeznyy z Pixabay

Problem z nogami podczas wycieczek? Zacznij od komfortowych górskich butów