close

W drogę do USA

W końcu doczekaliśmy się tego momentu. Rząd USA zdjął obowiązek wizowy dla mieszkańców Polski. W związku z tym, odnotowano duży wzrost zainteresowania wyjazdami turystycznymi do tego państwa. Gdzie warto polecieć i co zobaczyć w pierwszej kolejności?

Dla wielu pasjonatów Stanów Zjednoczonych otworzyły się nowe możliwości. Dotychczas wyjazdy do Ameryki Północnej nie były tak popularne ze względu na ograniczenia wizowe, choć wiele osób deklarowało chęć zobaczenia jak na żywo wygląda to państwo. Do tej pory znane głównie z Hollywodzkich produkcji filmowych, teraz dosłownie na wyciągnięcie ręki. Ponadto mnogość interesujących do zobaczenia miejsc wywołuje ciarki na plecach. Mówi się, co kraj to obyczaj, a w tym wypadku, co stan to inni ludzie, podejście do życia i widoki. Znajdzie się coś dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek jak i dla tych, co lubią spędzać czas na plaży. W drogę!

The Centennial State – Wycieczki Kolorado

38 stan, którego tytułowy przydomek oznacza Stan Stulecia. To idealne miejsce, dla osób preferujących aktywny wypoczynek. Wiele wspaniałych szlaków gwarantuje niesamowite widoki, a przebywanie w otoczeniu piękna natury wycisza i poprawia nastrój. Odwiedzając ten stan warto zobaczyć takie miejsca jak Denver, Telluride czy Boulder. Po całodniowych podbojach skosztować można lokalnej kuchni oraz regionalnego piwa.

Wybierając się w ten region z rodziną lub z grupą przyjaciół z pewnością nie będziemy się nudzić. To gratka dla pasjonatów fotografii, których jedynym ograniczeniem będzie tylko pojemność karty pamięci. Zwiedzając najbardziej zaludnione miasto tego stanu Denver warto zajrzeć w nieoczywiste miejsca. Tylko wytrawny przewodnik potrafi takie wskazać. Warto wiec postawić na tubylca, który doskonale orientuje się w terenie i pokaże nam naprawdę zapadające w pamięć lokalizacje.

Stan Kolorado stoi parkami narodowymi. Park Narodowy Gór Skalistych idealnie nadaje się do trekkingu. Park Narodowy Black Canyon of the Gunnison jest dobrym miejscem dla pasjonatów wspinaczki. Z kolei w Parku Narodowym Great Sand Dunes znajdziemy najwyższe wydmy w całej Ameryce Północnej. Istnieje możliwość zjazdu na desce po nich, co jest nie lada atrakcją. Istnieje także możliwość odwiedzenia Colorado Spring. To miasto było planem serialu Doctor Quinn. Ponadto jest jeszcze wiele atrakcji, które pozostawią niesamowite wspomnienia. Nieszablonowego w podejściu organizatora znaleźć można na https://niceland.pl/wycieczki/wycieczka_do_kolorado/.

Aloha State – Wyjazdy Hawaje

Wczasy na Hawajach to rajskie plaże, niesamowite wyspy, wulkany, lasy deszczowe i przepiękna przyroda. Jest to jeden z najpiękniejszych archipelagów świata, istne niebo na ziemi. To także najmłodszy, 50 stan w całości położony poza kontynentem. Mekka dla fanów surfingu i windsurfingu, ale także dla pasjonatów snorkelingu i nurkowania. Piękno można odkryć na powierzchni, ale także pod wodą.

Będąc na Hawajach można spędzać całe dnie w przyhotelowym basenie, albo wyruszyć w poszukiwaniu przygód. Spacer plażą Waikiki przy wschodzie lub zachodzie słońca, to niezapomniany spektakl. Każda z wysp skrywa swoje tajemnice i posiada coś wyjątkowego. Na O’ahu zobaczyć można stożek wulkaniczny Diamon Head sprzed 150 tysięcy lat. Z jego szczytu rozpościera się piękny widok na Honolulu. Z kolei śnieżnobiały, drobny niczym mąka piasek, który idealnie komponuje się z turkusową wodą oceanu znajdziemy na plaży Waimanalo. Marzenie o własnoręcznym zerwaniu tropikalnego owocu może stać się rzeczywistością. Jedną z głównych atrakcji wyspy jest plantacja ananasów. Z kolei fani Jurassic Park znaleźć mogą miejsca, w których kręcono te kasowe filmy.

Poza wspaniałymi widokami będzie okazja, aby w tropikalnej scenerii delektować się wyśmienitym jedzeniem oraz smacznymi drinkami. Z pewnością poznamy lokalną historię, kulturę i niesamowitych mieszkańców. Wyjazd do takiego miejsca gwarantuje niezapomniane przeżycia zwłaszcza jeśli organizator pozwala wyjść poza schemat, a taki jest https://niceland.pl/wycieczki/hawaje-4-rajskie-wyspy/.

Mówi się, że świat to globalna wioska. W dobie łatwości przemieszczania się w kilkanaście godzin możemy dotrzeć do najdalszych zakątków naszego globu. Dlatego podróż do wspomnianych stanów z pewnością wywoła w nas niesamowite emocje i na zawsze zagości w naszym sercu. W celu uwiecznienia tych wspaniałych chwil z pewnością utworzymy w domowych komputerach foldery: wycieczka Hawaje lub wycieczki Kolorado, które będą zawierały zdjęcia z tych niezapomnianych wypraw. Taka pamiątka będzie przypominała o wspaniale spędzonych chwila w gronie najbliższych.

23 grudnia 2019943Views2Comments

Jak dobrać buty narciarskie?

Jak szukać dobrego apartamentu na wynajem?