close
Egipt pogoda – na jaką można liczyć w poszczególnych miesiącach?

Egipt pogoda – na jaką można liczyć w poszczególnych miesiącach?

Turystycznym marzeniem wielu turystów jest Egipt. Pogoda w tym kraju kojarzona jest głównie z bardzo wysokimi temperaturami. Wynika to przede wszystkim z położenia Egiptu na mapie świata. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że kraj ten mogą odwiedzić jednak również miłośnicy odrobinę niższych temperatur. Do Egiptu można się przecież wybrać przez cały rok. Na jaką temperaturę można liczyć w poszczególnych miesiącach?

Początek roku w Egipcie

Jaka pogoda czeka na nas w Egipcie na początku roku? Okres ten z pewnością będzie znakomitym wyborem dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. Temperatura powietrza w styczniu utrzymuje się na poziomie wynoszącym od 18 do 26 stopni Celsjusza. Pojawić mogą się wówczas także chłodne wiatry. Styczniowy dzień jest krótki i słońce zachodzi znacznie wcześniej. W lutym pogoda jest podobna. Temperatura wody wynosi wówczas już około 20 stopni, dlatego w tym miesiącu można korzystać już z kąpieli. Natomiast w marcu możemy liczyć na ocieplenie. Temperatury powietrza rosną bowiem do poziomu 28-29 stopni Celsjusza. W Egipcie z każdym miesiącem przybywa więcej godzin słonecznych. To nadal dobry czas na zwiedzanie Egiptu bez przesadnych upałów.

Słoneczne wakacje wśród piramid

Wymarzone wakacje w Egipcie z całą pewnością wiązać się będą z bardzo wysokimi temperaturami. Jeszcze w kwietniu i maju możemy liczyć na około 29 stopni, ale w kolejnych miesiącach robi się znacznie cieplej. Egipskie wakacje w czerwcu to ciepłe noce i upalne dni. Miesiąc ten sprzyja kąpielom i wypoczynkowi. To doskonały czas do plażowania. Możemy wówczas liczyć na około 30 stopni Celsjusza. W lipcu natomiast słupek rtęci może przekroczyć 40 stopni. Podobnie jest w sierpniu, a brak wiatru może nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie.

Egipt po sezonie

Temperatura zaczyna powoli spadać od września. Nie powinna ona wtedy przekraczać 30 stopni. Przyjemnie jest także w październiku, dlatego że nadal wysoka jest temperatura wody, co sprzyja kąpielom i sportom wodnym. Listopad i grudzień to świetny okres dla osób zainteresowanych zwiedzaniem. Ogromną popularnością cieszy się na przykład Sharm El Sheikh lub Hurghada. Do końca roku będzie ciepło. W ciągu dnia temperatura powinna oscylować w granicach 25 stopni, by nocą spadać do 18 stopni Celsjusza. Więcej interesujących informacji znaleźć można na stronie internetowej turystycznyninja.pl. Warto odwiedzić Egipt o każdej porze roku. Każdy bowiem znajdzie tu coś dla siebie.

15 listopada 2022875Views1Comment

Nocleg w Toruniu apartamenty czy hotel?

W czym tkwi sekret sushi? Czemu danie to zawdzięcza swoją popularność?