close
Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu – wakacje we francuskim stylu

Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu – wakacje we francuskim stylu

Kasyna

Francja przez wielu postrzegana jest przez pryzmat Paryża i górującej nad miastem majestatycznej Wieży Eiffla. Jednak turystyczne oblicze tego kraju tworzy także piękne Lazurowe Wybrzeże, nazywane również Riwierą Francuską, leżące nad brzegiem Morza Śródziemnego.Francja przez wielu postrzegana jest przez pryzmat Paryża i górującej nad miastem majestatycznej Wieży Eiffla. Jednak turystyczne oblicze tego kraju tworzy także piękne Lazurowe Wybrzeże, nazywane również Riwierą Francuską, leżące nad brzegiem Morza Śródziemnego.

Lazurowe Wybrzeże w pigułce

Lazurowe Wybrzeże swój początek ma w miejscowości Cassis i biegnie aż do granicy Francji z Włochami. Wbrew obiegowej opinii to właśnie Lazurowe Wybrzeże jest bardzo często uznawane za najważniejszy francuski region turystyczny, który ogromną popularnością cieszył się już na początku XIX wieku. Wypoczynek w jednym z kurortów na Lazurowym Wybrzeżu jest zwieńczeniem wielu wycieczek objazdowych po Francji, które w swojej ofercie posiadają liczne biura podróży, takie jak R.pl.

Saint-Tropez i Cannes

Jednym z symboli Lazurowego Wybrzeża jest Saint-Tropez, będące niegdyś niewielkim portem. Obecnie miejscowość może poszczycić się światową sławą, dzięki której każdego lata zmienia się w tętniący życiem kurort wakacyjny. Urok Saint-Tropez można odkryć spacerując malowniczymi uliczkami, rozkoszując się kąpielami wodnymi i słonecznymi na jednej z cudownych plaż lub odkrywając dziedzictwo historyczne i kulturowe miejscowości. Innymi słowy, Saint-Tropez może z powodzeniem pretendować do miana wymarzonej destynacji na urlop.

Kolejną perełką Lazurowego Wybrzeża jest bez wątpienia Cannes, dawniej mała osada, której mieszkańcy trudnili się rolnictwem i rybołówstwem. W latach 30. XIX wieku Cannes zaczęło zyskiwać popularność wśród francuskiej i zagranicznej arystokracji, która zaczęła budować w mieście imponujące rezydencje. Współczesne Cannes słynie przede wszystkim z odbywającego się tu cyklicznie festiwalu filmowego, niemniej wśród głównych wizytówek miasta wymienia się też eleganckie i nowoczesne hotele, ekskluzywne butiki i niesamowitą atmosferę, w której można wyczuć delikatną nutkę snobizmu.

Małe i piękne? Monako

Wyjątkowym punktem na mapie Lazurowego Wybrzeża jest Monako, które jest w rzeczywistości niewielkim, ale w pełni suwerennym miastem-państwem, posiadającym silne powiązania z Francją. Monako zostało podzielone na cztery dzielnice, spośród których na największe wyróżnienie zasługują kontrastujące ze sobą Monaco Ville oraz Monte Carlo.

Monaco Ville jest ostoją tradycji, w której nie brakuje średniowiecznych akcentów i pięknych zabytków. Natomiast Monte Carlo to historyczna stolica hazardu, której krajobraz tworzą liczne kasyna i rajskie, piaszczyste plaże. Monte Carlo słynie również z organizacji Grand Prix Monako w Formule 1, przyciągającym prawdziwe tłumy turystów i kibiców.

Lazurowe Wybrzeże już od dawna cieszy się ugruntowaną pozycją na turystycznej mapie świata, a zarazem niesłabnącą popularnością wśród turystów z najróżniejszych zakątków globu. Lazurowe Wybrzeże to nie tylko piękne plaże, cenne zabytki i ciepłe morze. To w głównej mierze niesamowita atmosfera, zapewniająca niepowtarzalne doznania i fantastyczne wspomnienia.


Booking.com
Stare Łazienki

Nałęczów – Miasto ogród

Gulasz z knedlikami i piwem

Kuchnia Czech (część 1): raj mięsa i piwa