close
Czarter jachtu na Morzu Śródziemnym – dobry pomysł na wakacje

Czarter jachtu na Morzu Śródziemnym – dobry pomysł na wakacje

Region Morza Śródziemnego jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków wakacyjnych destynacji. Popularność kurortów zlokalizowanych u wybrzeża Morza Egejskiego, Jońskiego, Adriatyku i innych akwenów nie powinna jednak dziwić. Południowa Europa oferuje przyjezdnym sprzyjającą pogodę właściwie przez cały rok oraz mnóstwo atrakcji. Poza zabytkami pamiętającymi nieraz okres starożytności, mowa tu między innymi o sportach wodnych, łącznie z możliwością czarteru jachtów.

Morze Jońskie – czemu jest tak atrakcyjne dla żeglarzy wybierających czarter jachtów?

Czarter jachtu w Grecji, na Morzu Egejskim lub Morzu Jońskim to ciekawy pomysł na wakacyjny wyjazd – nawet, jeśli nasz urlop przypada na okres, kiedy w Polsce jest już nieco chłodniej, bo sezon na Morzu Śródziemnym trwa zdecydowanie dłużej. Za wyborem Grecji czy innych środziemnomorskich krajów przemawia jednak nie tylko sprzyjający klimat. Brzegi wchodzących w skład Morza Śródziemnego akwenów należą do najbardziej malowniczych na świecie, a ich atrakcyjność zwiększa jeszcze bardziej ciekawa, zwykle zabytkowa zabudowa nadmorskich miast. Nie sposób zapomnieć też o tym, jak bogata jest oferta firm wynajmujących jachty motorowe.

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Czarter jachtów w Grecji i Chorwacji. Które rejsy są szczególnie godne uwagi?

Zanim wybierzemy się w swój wymarzony rejs, musimy jednak poświęcić nieco czasu na zaplanowanie trasy. To zadanie nie będzie łatwe, bo Zatoka Sarońska i pozostałe akweny tego regionu oferują wspaniałe widoki i bardzo ciekawe zabytki, ale zwiedzenie wszystkich miejsc byłoby właściwie niemożliwe podczas jednego wyjazdu. By opracować najlepszą trasę, najlepiej jest skorzystać z usług przewodnika, sięgnąć po tematyczne publikacje lub poprosić o poradę znajomych, którzy już wcześniej odbyli podobną podróż.

Czartery jachtów – akwen Morza Śródziemnego. Samodzielnie czy ze sternikiem?

Kolejna kwestia dotyczy tego, czy wybrać czartery jachtów ze sternikiem lub bez niego. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednak trudna. By jej udzielić, należy najpierw przeanalizować swoje żeglarskie umiejętności. Jeśli czujemy się na siłach i wiemy, że nasze doświadczenie i wiedza pozwalają na samodzielne odbycie rejsu, możemy zdecydować się na taki krok. W przeciwnym przypadku lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy sternika.

Czarter jachtu. Na jaki wydatek powinniśmy się przygotować planując wakacje?

Dla większości klientów duże znaczenie mają też koszty ponoszone przez osoby decydujące się na czarter jachtu w Grecji. Te zależą od wielu czynników – klasy jachtu, długości rejsu oraz tego, czy korzystamy z usług zawodowego sternika. W wielu przypadkach konieczne będzie także ubezpieczenie kaucji.


Booking.com
30 lipca 20211108Views1Comment

Wola w Warszawie – ciekawostki o jednej z dzielnic stolicy

Houseboat – pomysł na nadchodzące wakacje