close
Riwiera Olimpijska – atrakcje turystyczne last minute!

Riwiera Olimpijska – atrakcje turystyczne last minute!

Riwiera Olimpijska to boski rejon Grecji, który stanowi kilkudziesięciometrowy pas wokół wybrzeża Zatoki Tarmajskiej. Tutejsze plaże zachwycają, pogoda jest wręcz idealna a wśród licznych atrakcji turystycznych naprawdę można wybierać. Spacer po Parku Narodowym Góry Olimp lub po starej osadzie Ano Skotinas, zwiedzanie Meteorów czy Salonik – to wszystko czeka tutaj na odkrycie.

Pełne ruin Dion, interesujący Park Narodowy Góry Olimp a może Ano Skotinas?

Dion to małe miasteczko, które jest zarazem stanowiskiem archeologicznym. Znajduje się tutaj także muzeum, w którym można podziwiać pozostałości po świątyni Dionizosa czy Afrodyty, jak również ruiny teatru rzymskiego i greckiego. Niezwykła jest zwłaszcza świątynia Ateny, bowiem obecnie zajęły ją małe rybki, które gromadzą się wokół wybijających źródeł, a przecież dawno temu było to naprawdę ważne miejsce, pełne życia.

Warto zwiedzić również Park Narodowy Góry Olimp, bowiem można tu podziwiać ponad 1700 gatunków roślin, spośród których aż 23 stanowią gatunki endemiczne. W 1981 roku park ten został uznany przez UNESCO za rezerwat biosfery. To także idealne miejsce na spędzenie czasu aktywnie, bowiem można tu spróbować raftingu czy spadochroniarstwa.

Kolejną perełką Riwiery Olimpijskiej jest niewątpliwie Ano Skotinas, bardzo wiekowa osada, która ulokowana jest na wysokości aż 750 metrów n.p.m. Można tu podziwiać domy pochodzące z XVII i XVIII wieku, które stworzone są z kamienia, a także po przechadzać się lasami bukowymi.

Słynne Meteory oraz pełne atrakcji Saloniki – czyli zakątki, które mogą zachwycić

Riwiera Olimpijska to także Meteory, czyli „klasztory zawieszone w niebie”. Sprawiają one wrażenie jakby były niejako zrośnięte ze skałami. Miejsce to stworzyli mnisi, którzy żyją tu od setek lat. Widok ten jest naprawdę imponujący.

Równie fascynujące są Saloniki, niezwykłe wielokulturowe miasto pełne atrakcji. Warto poświęcić na nie więcej czasu tak by móc wczuć się w panujący tutaj klimat i zwiedzić choć najważniejsze miejsca.

Riwiera Olimpijska w opcji Last Minute to przepis na ogromnie ciekawe wakacje wśród złotych plaż i zapachu przeszłości. Relaks w tym miejscu ma wiele barw i odcieni, może być zarówno aktywny, jak i bierny lecz na pewno okaże się niezapomnianym przeżyciem. Warto choć raz zobaczyć tę część Grecji i dać się ponieść jego urokowi.

Oferty wakacji Last Minute na Riwierze Olimpijskiej można znaleźć pod adresem: http://www.grecja.com.pl/last-minute/riwiera-olimpijska.xml

8 kwietnia 20167886Views

Biecz – „polski Carcassonne”

Co zwiedzić w Bieszczadach? Turystyczne atrakcje Bieszczadów