close
Gorąca Hiszpania – jak przygotować się do wyjazdu?

Gorąca Hiszpania – jak przygotować się do wyjazdu?

Hiszpania jest popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw Polaków. Piaszczyste plaże. Ciepłe, błękitne morze. Flamenco. Corrida. Nic tylko się pakować i w drogę! Jak się przygotować do wyjazdu? Jakie ubezpieczenie podróżne warto kupić?

Hiszpania jest popularnym kierunkiem wakacyjnych wypraw Polaków. Piaszczyste plaże. Ciepłe, błękitne morze. Flamenco. Corrida. Nic tylko się pakować i w drogę! Jak się przygotować do wyjazdu? Jakie ubezpieczenie podróżne warto kupić?

Walizki spakowane. Bilety przygotowane. Noclegi potwierdzone. Poza przeglądaniem map i przewodników, przed wyjazdem warto pomyśleć także o polisie turystycznej. Spokojnie kupisz ubezpieczenie turystyczne online, szybko i wygodnie, bez konieczności biegania na ostatnią chwilę po mieście w poszukiwaniu agenta lub multiagencji sprzedającej ubezpieczenia podróżne.

EKUZ to za mało

Hiszpania należy do Unii Europejskiej. Na mocy międzynarodowych umów polscy turyści wyjeżdżający na urlop na Półwysep Iberyjski mogą po wyrobieniu bezpłatnej karty EKUZ liczyć na niezbędną pomoc medyczną w publicznych placówkach zdrowia w Hiszpanii w razie nagłego wypadku lub zachorowania.

EKUZ to potwierdzenie, że przysługuje ci prawo do ubezpieczenia zdrowotnego w Polsce, a zatem możesz skorzystać również z publicznych placówek za granicą w krajach UE. Hiszpańskie publiczne placówki medyczne na ogół nie obciążają kosztami leczenia pacjentów legitymujących się kartą EKUZ np. za pobyt w szpitalu. Niestety, EKUZ nie zawsze wystarczy:

1. Wokół kurortów turystycznych często znajdują się tylko niepubliczne placówki medyczne.

2. W godzinach popołudniowych wielu lekarzy praktykuje prywatnie, a więc zapłacisz za wizytę z własnej kieszeni.

3. W Hiszpanii obowiązuje pełna odpłatność za leczenie stomatologiczne. Leczenie kanałowe to koszt 200-300 euro (ok. 800-1200 zł), a założenie plomby to 50-120 euro (ok. 200-500 zł)

4. Wezwanie karetki w Hiszpanii może kosztować ok. 480 euro (ok. 2000 zł).

5. EKUZ nie pokryje kosztów transportu medycznego do Polski. Tymczasem transport sanitarny karetką do Polski to koszt ok. 2400 euro czyli prawie 10 000 zł!

7 powodów by kupić polisę turystyczną

1. Jeśli potrzebujesz specjalisty, możesz udać się na prywatną wizytę. Należy skontaktować się z Ubezpieczycielem, a on skieruje cię do najbliższej placówki. Koszty leczenia pokryje ubezpieczyciel.

2. Transport medyczny – duży rachunek nie będzie ci spędzać snu z powiek. Ubezpieczyciel zorganizuje transport i go opłaci.

3. Kierowca zachorował, a rodzina nie wie co robić? Rozsądnie dobrany pakiet assistance może okazać wielce pomocny. Ubezpieczyciel zapewni innego kierowcę, który odwiezie rodzinę do domu lub w dalszą podróż.

4. Zdarzył się nieszczęśliwy wypadek albo inny problem, a ty nie znasz języka i nie wiesz jak się porozumieć z policją lub innymi służbami? I tutaj znów bezcenny okaże się assistance z opcją pomocy tłumacza.

5. Zgubiłeś się, nie wiesz jak znaleźć najbliższy szpital lub posterunek policji? Konsultant z Centrum Alarmowego ubezpieczyciela pokieruje cię.

6. Spowodowałeś szkodę? Nie martw się. Jeśli kupiłeś OC w ramach polisy turystycznej, to z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zostanie wypłacone odszkodowanie.

7. Ubezpieczenie NNW – nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się wszędzie. Trwały uszczerbek na zdrowiu, zepsute wakacje, rehabilitacja, zwolnienie chorobowe. Pech na urlopie może kosztować cię dużo nerwów i pieniędzy. Dobrze mieć polisę, z której otrzymasz później świadczenie.

Dobre ubezpieczenie turystyczne znajdziesz, porównasz i kupisz dzięki porównywarce polis turystycznych. Wystarczy tylko wypełnić formularz, wyszczególniając w nim swoje oczekiwania co do ochrony ubezpieczeniowej, a potem porównać zaproponowane oferty od kilku ubezpieczycieli i wybrać najlepszą. Dobrze ubezpieczony, śmiało możesz ruszać na hiszpańską przygodę.

Widok z lotu ptaka na Zalew Żyrardowski (źródło: www.zyrardow.pl)

Zalew Żyrardowski

Przyjemne kajakowanie po akwenie w Makowie Mazowieckim (źródło: www.powiat-makowski.pl)

Zalew na Orzycu w Makowie Mazowieckim