close
Jezioro Perła (Trzciańskie) pod Warszawą

Jezioro Perła (Trzciańskie) pod Warszawą

Jezioro Perła (Trzciańskie) to jedno z czystszych kąpielisk pod Warszawą, które przyciąga wspaniałą wodą oraz wakeparkiem z 2 wyciągami i profesjonalną obsługą.

Wake Family nad Jeziorem Trzciańskim to idylla pod Warszawą
Wake Family nad Jeziorem Trzciańskim to idylla pod Warszawą (źródło: www.wakefamily.pl)

Jezioro Perła, inaczej zwane Trzciańskim (od wsi Trzciany, w której się znajduje) to piękny akwen, położony w powiecie legionowskim, niedaleko Rajszewa. Dawniej była tu żwirownia, lecz gdy wyczerpał się surowiec, nieckę zalano wodą, tworząc w tym miejscu niewielkie jezioro. Piękna plaża, las i super czysta woda (dużo lepsza niż w sąsiedzkim Zalewie Zegrzyńskim) to główne atuty tego miejsca.

Jezioro Perła ma podłużny kształt – jest wąskie, a przy jego północnym brzegu mamy piękne, piaszczyste zakole, zaś za plażą znajduje się las. Dno jest czyste, z jasnym piaseczkiem, bez ciemnego mułu. Przy plaży mamy bar z małą gastronomią, sanitariaty oraz boisko do plażowej siatkówki. Ogromną atrakcją tego miejsca jest 2-wyciągowy wakepark Wake Family w połowie akwenu, na jego zachodnim, lewym brzegu. W tym miejscu Jezioro Perła jest szersze, można więc do woli próbować przeszkód: kickerów, boxów, rur, rooftopów i boi do ćwiczenia ollie. Mówi się, że pod względem czystości wody jest to najlepsze miejsce do wakeboardingu pod Warszawą, zaś dzięki skarpie przy brzegu oraz porastającemu wybrzeże lasowi nie ma utrudniającego pływanie wiatru, więc tafla wody jest gładka jak lustro. Przy wakeparku jest plażowy bar z hamakami i leżakami, strefa WiFi, plac zabaw dla najmłodszych, trampolina, boisko do siatkówki i sklep z akcesoriami surfingowymi.

Cennik: za kąpielisko – 5 zł od osoby, za parking – również 5 zł, za wakeboarding (w tym cały sprzęt i opieka instruktora) – 45 zł/h. Jeśli chcemy wynająć wyciąg na wyłączność – 180 zł/h

Adres: Wake Family Trzciany znajdują się w Trzcianach przy ul. Granitowej (30 km na północny zachód z centrum Warszawy).

Więcej na stronie: www.wakefamily.pl

Tel.: 602 550 005

Kąpielisko Tropicana w Owińskach pod Poznaniem

Wakacje gwiazd – Edyta Górniak