close
Zimowa Muszyna – idealne miejsce na urlop

Zimowa Muszyna – idealne miejsce na urlop

Zimowe urlopy to coś, co Polacy pokochali. Od wakacji do wakacji czas się dłuży, a wypadająca w połowie tego okresu zima to idealny czas, by wyruszyć na krótki lub nawet wielodniowy wyjazd. Sprzyja temu kalendarz, w którym w styczniu i lutym znajdują się szkolne ferie zimowe, więc rodziny z dziećmi mają wówczas możliwość wspólnego spędzania czasu bez opuszczania przez dzieci zajęć. Gdzie się wybrać? Najbardziej popularnym kierunkiem są w tym czasie góry. A jeśli góry to koniecznie Beskid Sądecki i leżąca u stóp Jaworzyny Krynickiej Muszyna.

Na narty w Beskid Sądecki

Zimowe wyjazdy bardzo często związane są z aktywnością na świeżym powietrzu, szczególnie z jazdą na nartach. Nie da się ukryć, że to właśnie góry są najlepsze do spędzania czasu w ten sposób. Beskid Sądecki oferuje wiele tras o różnym stopniu trudności. Można tu uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, jak i biegowe czy wycieczki na skiturach. Idealną bazą na aktywny wyjazd jest Muszyna. W jej otoczeniu znajduje się kilka ośrodków narciarskich oddalonych o zaledwie pół godziny dojazdu. Wyciągi w Tyliczu, Wierchomli, Piwnicznej oraz na Jaworzynie Krynickiej i Słotwinach w Krynicy oferują trasy dla początkujących i zaawansowanych narciarzy. Pasmo Jaworzyny to też wiele kilometrów szlaków, które można pokonywać na skiturach lub nartach biegowych. Leżąca pod zboczami Jaworzyny Krynickiej Muszyna może być doskonałą bazą dla tego typu wycieczek.

Muszyna jest miejscowością kameralną i stosunkowo spokojną. Oferuje jednak bardzo rozbudowaną bazę noclegową o różnym standardzie. Jej atutem są pensjonaty takie jak Klimek (https://www.pensjonatklimek.pl/) słynące z wysokiej jakości usług oraz rodzinnej atmosfery. Góralska gościnność, przytulne pokoje i doskonała kuchnia sprawiają, że można się tu poczuć jak w domu, tym bardziej że dzieci są wyjątkowo mile widziani.

Co robić w Muszynie zimą

Zimowa Muszyna to nie tylko możliwość skorzystania z licznych stoków narciarskich w najbliższej okolicy. Sama miejscowość zapewnia także atrakcje, które przypadną do gustu osobom w każdym wieku i różnym nastawieniu do zimowego wypoczynku. Odprężenie można znaleźć w Aquaparku (https://strakija.pl/blog/aquapark-w-gorach-relaks-i-zabawa-o-kazdej-porze-roku) działającym w kompleksie Klimek, gdzie oprócz basenu i szalonych zjeżdżalni czeka relaks w saunach.

Dla miłośników ruchu w każdej postaci doskonałym miejscem jest Sankolandia, czyli największy w Europie naturalny tor saneczkowy. Można też spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach w krytym lodowisku Zapopradzie. Zimowa pogoda sprzyja też spacerom i wycieczkom pieszym. Udostępnione po remoncie ruiny zamku w Muszynie stojące na szczycie nadpopradzkiego wzgórza, to doskonały cel spaceru i wspaniałe miejsce widokowe. Dla tych, którzy chcieliby wybrać się nieco dalej, czekają szlaki prowadzące m.in. do bacówki nad Wierchomlą albo w zalesione Góry Leluchowskie na szczyty Dubne i Zimne. W zimowe spacery można też wpleść nieco magii. Zimą muszyńskie Ogrody Sensoryczne zamieniają się w migoczące tysiącami lampek Ogrody Świateł. Dla dzieci to miejsce jak z bajki, a dla rodziców możliwość chwilowego powrotu do krainy dzieciństwa.

Pomysły na wakacje w maju

Gdzie się zatrzymać w Beskidzie Żywieckim?