close
CSN Szczęśliwice (narty w Warszawie)

CSN Szczęśliwice (narty w Warszawie)

Stok Szczęśliwicki w całej okazałości (żródło: www.csn-szczesliwice.pl)

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach w Warszawie!

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach w Warszawie!

Stok Szczęśliwicki w całej okazałości (żródło: www.csn-szczesliwice.pl)Całoroczny Stok Narciarski Szczęśliwice, potocznie zwany Górką Szczęśliwicką albo Kopcem Szczęśliwickim, to najbardziej narciarskie miejsce w stolicy i zarazem jej najwyższy punkt. Mierząca 152 m n.p.m. góra powstała z gruzowisk zniszczonej w czasie II wojny światowej Warszawy. Usypywanie rozpoczęto w latach 50-tych, potem po ponad dekadzie górę pokryto ziemią, zaś wokół zasadzono drzewa, tworząc park. Na tym terenie znajdowały się również 2 wyrobiska gliny, które zalano tworząc jezioro (w okresie letnim działa nad nim wypożyczalnia kajaków i sprzętu wodnego, można przyjść popływać i powędkować). Pierwszy wyciąg orczykowy oraz sztuczne oświetlenie powstały w latach 80-tych. Pod koniec lat 90-tych, dzięki nowemu inwestorowi i zarazem dzierżawcy, firmie Energopol Trade SA, Stok Szczęśliwicki zyskał dodatkowe 14 m wysokości oraz nowoczesny wyciąg krzesełkowy. Obecnie miejscem zarządza WOSiR.

Ratraki i armatki śnieżne wkraczają tutaj do akcji gdy tylko temperatura spada poniżej zera. Do dyspozycji zjeżdżających mamy 2 wyciągi – orczykowy i krzesełkowy, szkółkę narciarską oraz snowboardową (także zajęcia dla dzieci), a także profesjonalny serwis i wypożyczalnie sprzętu. Na dole górki znajduje się ośla łączka dla początkujących. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie pod telefonem: 513 910 883.

Dodatkową atrakcją, z której korzystać można także w lecie (tzw. summer tubing) jest kolejka grawitacyjna Alpine Coaster, poprowadzona z lewej strony stoku. Kolejka składa się z 32 2-osobowych wózeczków, które przymocowane są do wijącego się toru o długości ponad 700 metrów. Z ofert après-ski mamy restaurację i ciastkarnię oraz taras widokowy. Nie zapominajmy, że Szczęśliwice to także piękny park, po którym „nienartowi” mogą sobie pospacerować.

Parametry:

– Wysokość Stoku Szczęśliwickiego: 152 m n.p.m.

– Długość trasy zjazdowej: 227 m

– Różnica wysokości: 44 m

– Powierzchnia Stoku Szczęśliwickiego: 9500 m²

– Liczba tras zjazdowych: 1 niebieska, czyli łatwa

Aktualności z ostatniej chwili! Stok jest już od paru dni naśnieżony i gotowy na pierwszych, warszawskich narciarzy

Adres: CSN Szczęśliwice ulokowany jest przy ul. Drawskiej 22 (5 km na zachód z centrum Warszawy).

Dojazd: Cały czas Al. Jerozolimskimi w kierunku Ochoty. Po ok. 2 km skręcamy w lewo w ul. Szczęśliwicką i na rondzie Bohdana Pniewskiego obieramy pierwszy zjazd w prawo w ul. Drawską. Po naszej lewej mamy już Park Szczęśliwicki.

Więcej na oficjalnej stronie Górki Szczęśliwickiej: http://gorka-szczesliwicka.com/

Zwierzęta w Konstantowie

Agroturystyka w Konstantowie

Białe szaleństwo w Krasnajej Polyanie pod Soczi (źródło: Wikipedia)

Na ferie w rosyjskie góry