close
Góra Kamieńsk (narty w okolicach Warszawy i Łodzi)

Góra Kamieńsk (narty w okolicach Warszawy i Łodzi)

Najdłuższa trasa ośrodka Góra Kamieńsk imponuje szerokością

Białe szaleństwo kojarzy się Wam wyłącznie z górami? Nic bardziej mylnego! Zobaczcie gdzie pojeździć na nartach całkiem blisko Warszawy i Łodzi!

Góra Kamieńsk to ośrodek narciarski oddalony o 35 km od Piotrkowa Trybunalskiego w województwie łódzkim. Historia samego wzniesienia jest dość ciekawa, góra jest bowiem sztucznie usypana ze zwałów z Kopalni Węgla Brunatnego w pobliskim Bełchatowie. Stopniowe usypywanie trwało od 1977 do 1993 r., co w efekcie dało wzniesienie o wysokości 386 m n.p.m. Góra Kamieńska (Uwaga na nomenklaturę! Ośrodek narciarski niby nazywa się „Góra Kamieńsk”, ale samo wzniesienie to „Góra Kamieńska”!) znajduje się na Wysoczyźnie Bełchatowskiej, dlatego jej wysokość względna jest mniejsza – 195 m. Tym niemniej, jest to nadal najwyższy punkt w środkowej części naszego kraju. Na samym szczycie góry postawiono Elektrownię Wiatrową Kamieńsk.

Stok narciarski utworzono na północno-wschodnim zboczu Góry Kamieńskiej. Dysponuje on wyciągami narciarskimi, sztucznym naśnieżaniem, oświetleniem oraz – co jest niezwykłe w tej części Polski – strzegącymi bezpieczeństwa narciarzy ratownikami GOPR! Jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego (cena kompletu za 1 godz.: 12-15 zł) i szkółka narciarska (cena za 1 godz. nauki indywidualnej: 60 zł). Nie-nartowi mogą zjechać na sankach – specjalnie dla nich wydzielono specjalny tor saneczkowy, który jest czynny także latem.

Mapka tras zjazdowych w Górze Kamieńsk pod Piotrkowem Trybunalskim (źródło: www.gorakamiensk.info)Parametry:

– 3 trasy zjazdowe – najdłuższa o długości 760 m
– 3 wyciągi: 4-osobowy krzesełkowy oraz 2 orczyki talerzykowe
– 1 tor saneczkowy
– różnica poziomów: 123 m
– Après-ski: restauracja Górka U Fabrykanta, która organizuje takie atrakcje kulinarne jak Festiwal Kuchni Włoskiej czy Festiwal Pierogów oraz miły hotel działający w tym samym budynku.

Góra Kamieńsk to niezwykle atrakcyjne miejsce także w lecie; są tutaj 3 trasy rowerowe, których całkowita długość jest iście maratońska – 42 km. Bardziej doświadczeni kolarze górscy mogą również wypróbować zjazdy downhillowe. Najmłodsi chętnie wybiorą się do Mini Parku Rozrywki.

Adres: Góra Kamieńska, na której zaprojektowano stok leży 6 km od miasta Kamieńsk, poniżej Piotrkowa Trybunalskiego w województwie łódzkim (172 km na południowy zachód z centrum Warszawy, 73 km na południe od Łodzi i zaledwie 35 km na południowy zachód od Piotrkowa Trybunalskiego).

Dojazd: Z Warszawy jedzie się przez Raszyn, Janki i Nadarzyn (E67) – kierunek na Wrocław. Mijamy Mszczonów, Konopnicę, Tomaszów Mazowiecki i tak dojeżdżamy do Piotrkowa (cały czas E67). Objeżdżamy Piotrków z prawej strony i zjeżdżamy na autostradę A1. Z Piotrkowa jedziemy tak jeszcze ok. 12 km na południe aż docieramy do Kamieńska. Tu skręcamy w prawo w ul. B. Głowackiego / DW484, a następnie w lewo.
Z Łodzi autostradą A1 / DK1 / E75. Za Ochocicami skręcamy w prawo w DW484 (ul. B. Głowackiego), a następnie w lewo.

Więcej na oficjalnej stronie ośrodka: www.gorakamiensk.info


Booking.com

Co musisz założyć, żeby bezpiecznie wyjść na stok?

Fot. Pixabay

Zdecydowana większość Polaków planuje zimowy urlop. Wyjazd na narty bez polisy może słono kosztować