close
Francja: Tignes i Val d’Isère

Francja: Tignes i Val d’Isère

Mapa ośrodka Espace Killy

Uwaga! W tym roku 2013 ośrodek narciarski „Espace Killy” w Tignes i Val d’Isère przedłużył sezon aż do 12 maja!

Uwaga! W tym roku 2013 ośrodek narciarski „Espace Killy” w Tignes i Val d’Isère przedłużył sezon aż do 12 maja!

  • Telefony i akcesoria - porównaj na Ceneo.pl

Mapa ośrodka Espace KillyTignes należy do departamentu Sabaudii (Savoie), w południowo-wschodniej Francji. Piękne położenie w regionie Rodan-Alpy gwarantuje świeży śnieg przez większość miesięcy w roku. Zostało to docenione przez organizatorów Zimowych Igrzysk Olimpijskich w sąsiednim Albertville w 1992 r., którzy wybrali Tignes na miejsce zawodów w narciarstwie dowolnym.

Tignes oraz jego bliźniacze Val d’Isère tworzą jeden z największych europejskich kompleksów narciarskich – „Espace Killy”. Oferuje on dwa snowparki, ponad 300 km tras narciarskich o wszystkich czterech poziomach zaawansowania (ze znaczną przewagą średnio-zaawansowanych niebieskich) i różnicy wysokości niemal 2000 m (od 1550 do 3450 m n.p.m.) oraz uwaga… w sumie 89 wyciągów (w tym 11 kolejek linowych)! To zalety, do których nie trzeba długo przekonywać wszystkich miłośników białego szaleństwa.

Położenie Tignes jest naprawdę niesamowite!I mała ciekawostka – w tegorocznym sezonie 2012/2013 co tydzień organizowana jest tzw. „Świeża Środa” (Fresh Track), podczas której można zjechać 900 m w dół po nieubitym, dziewiczym śniegu z lodowca Grande Motte Glacier prosto do samego ośrodka Espace Killy. Należy oczywiście pamiętać o wcześniejszej rejestracji oraz o stawieniu się na stoku z samego rana – punktualnie o 8:30!

Więcej na: http://www.tignes.net/

Mapa ośrodka Åre

Szwecja: Åre

Na pierwszym planie Les Chalets du Thorens i scena koncertowa już gotowa na tegoroczny festiwal muzyki elektronicznej

Francja: Val Thorens