close
Ośrodek narciarski Hebalm – Austria

Ośrodek narciarski Hebalm – Austria

4-osobowy wyciąg krzesełkowy w Hebalm

Kameralny ski resort w południowo-zachodniej Styrii, tuż przy granicy z Karyntią, leżący na wysokości 1050 – 1400 m n.p.m.

Kameralny ski resort w południowo-zachodniej Styrii, tuż przy granicy z Karyntią, leżący na wysokości 1050 – 1400 m n.p.m.

duze - 4-osobowy wyciąg krzesełkowy w HebalmMamy tu 13 wyciągów, z czego niestety tylko 1 krzesełkowy (za to 4-osobowy, jedyny w tym rejonie). Łączna długość tras to 11 km (z czego 7 km to niebieskie, łatwe trasy), narciarscy bywalcy mogą być zatem nieco zawiedzeni, że to za mało. Jednak jeśli chcemy sobie pojeździć po prostu ot tak sobie bądź też stawiamy pierwsze kroki na nartach, jest to miejsce idealne – Hebalm słynie ze świetnej szkółki narciarskiej Schnee Schule Klinger!

Mapa tras zjazdowych w Hebalm. Źródło: www.skiwelt.deStoki wyposażone są w 62 armatki śnieżne, na wypadek braku śniegu oraz oświetlone wieczorem, co wydłuża możliwość szusowania aż do godziny 21. Ponadto na fanów narciarstwa biegowego czeka 18 km doskonale przygotowanych nartostrad. Z dodatkowych atrakcji, które z pewnością przyciągną tak dzieci, jak i dorosłych mamy tutaj tor do snow tubingu oraz wioskę psów husky (Huskycamp), gdzie żyje ok. 50 przedstawicieli tej rasy. W tej ostatniej jest możliwość odbycia specjalnych warsztatów kynologicznych oraz doświadczenia tego samego, co czuli bohaterowie powieści Jacka Londona czy Jamesa Olivera Curwooda – przejechaniu 8 lub 14 km specjalnymi saniami zaprzęgniętymi w 4-6 wesołe husky.

Dojazd:

Z oddalonego o ok. 65 km Graz można dojechać tu autostradą A2 (Süd Autobahn) w niecałą godzinę, skręcają w lewo w Packerstrasse (droga nr 70).

Więcej: http://www.hebalm.at

Berno

Starówka w Bernie – Szwajcaria

Ośrodek narciarski położony jest u stóp słynnego szczytu Großglockner (3798 m n.p.m.)

Ośrodek narciarski Kals / Matrei – Austria